Reklama

II Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

Spotkamy się w sobotę 7 czerwca. Mszy św. na wałach jasnogórskich przewodniczyć będzie bp Józef Zawitkowski z Łowicza. Swój udział zapowiedział także abp Wacław Depo, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca.

Nasza pielgrzymka, po zatwierdzeniu Statutu Żywego Różańca przez Konferencję Episkopatu Polski i odrodzeniu ogólnopolskiej struktury, jednoczy ogromną armię ludzi modlących się codziennie na Różańcu, należących do Żywego Różańca w poszczególnych parafiach i diecezjach w Polsce. Pokazała to ubiegłoroczna pierwsza pielgrzymka, na którą przybyło ponad 15 tys. osób ze wszystkich diecezji w Polsce.

W tym roku będziemy dziękować Bogu za największego promotora Różańca, którym był św. Jan Paweł II.

Reklama

Jako wspólnota Żywego Różańca w Polsce uroczyście włączymy się w Wielką Nowennę Fatimską, zawierzając się osobiście Matce Bożej przed 100-leciem Jej objawień w Fatimie.Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmują moderatorzy diecezjalni (do 28 maja br.).

Program pielgrzymki

9.30-9.50 – program słowno-muzyczny o Janie Pawle II – diec. warszawsko-praska, ks. Roman Kot

Reklama

9.50 – śpiew, nauka „Hymnu Żywego Różańca” (zespół ks. Zbigniewa Łuczaka)

10.00 – powitanie pielgrzymów i słowo ks. Szymona Muchy, krajowego moderatora ŻR

10.20 – wprowadzenie w temat pielgrzymki – o. Stanisław Przepierski OP; świadectwo nt. Różańca św. Maksymiliana Kolbego – ks. Jacek Pędziwiatr

10.40 – spotkanie z Redakcją „Różańca” i z przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych

11.00 – Różaniec (ks. Marian Kopko, diec. legnicka)

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Zawitkowskiego

Liturgia – diec. szczecińsko-kamieńska, ks. Henryk Silko

Podziękowanie – ks. Gerard Gromowski, diec. toruńskaWłączenie się w Wielką Nowennę Fatimską poprzez Akt osobistego zawierzenia się Matce Bożej Żywego Różańca (wypowiedziany wspólnie)Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w apostolstwo różańcowe.

W imieniu organizatorów –
ks. Szymon Mucha
krajowy moderator Żywego Różańca

2014-05-20 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jeżów: Zniszczenia po nawałnicy

2021-07-27 13:27

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

9 lipca przez Jeżów i okolice przeszła potężna nawałnica wyrządzając sporo szkód w budynkach, wiele drzew zostało wyrwanych z korzeniami i zerwane linie energetyczne.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: tylko wiara wyzwala człowieka z ograniczeń i ciasnoty jego czasów

2021-07-27 14:45

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

O swojej drodze kapłańskiej i doświadczeniach duszpasterskich opowiedział papież-senior Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym pisemnie Tobiasowi Winstelowi z okazji 70. rocznicy swoich święceń kapłańskich, a który ukazał się na łamach niemieckiego miesięcznika katolickiego „Herder Korrespondenz”.

Oto całość rozmowy Tobiasa Winstela z Benedyktem XVI w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Umundurowanie, pistolety, odznaczenia..czyli ślady powstania w Drzonowie

2021-07-28 12:08

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Muzeum Drzonów

Karolina Krasowska

Krzyż Powstańczy – nieformalne odznaczenie nadawane w czasie powstania warszawskiego, wykonane ze zdobytych niemieckich krzyży walecznych. Do nich doklejano polską monetę, na której ryto znaczek Polski Walczącej oraz datę 1944

Krzyż Powstańczy – nieformalne odznaczenie nadawane w czasie powstania warszawskiego, wykonane ze zdobytych niemieckich krzyży walecznych. Do nich doklejano polską monetę, na której ryto znaczek Polski Walczącej oraz datę 1944

Od soboty w Warszawie trwają obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kulminacyjne obchody wydarzenia odbędą się 1 sierpnia.

W poszukiwaniu śladów Powstania w naszym regionie warto udać się do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, gdzie jest specjalna gablota poświęcona zrywowi naszych rodaków przeciw okupantowi hitlerowskiemu. Można w niej zobaczyć jak zmieniało się umundurowanie powstańców, pistolety VIS-a, a także pistolet maszynowy Błyskawica znaleziony przed kilkoma laty w okolicach Słubic. Bardzo ciekawym eksponatem jest też Krzyż Powstańczy – nieformalne odznaczenie nadawane w czasie powstania warszawskiego, wykonane ze zdobytych niemieckich krzyży walecznych. Do nich doklejano polską monetę, na której ryto znaczek Polski Walczącej oraz datę 1944 czy medal z podobizną gen. Stefana "Grota" Roweckiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję