Reklama

Matka Boża naszą Wspomożycielką

Wielbi dusza moja Pana, bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia.

Maryja została ustanowiona przez Boga Wspomożycielką ludu chrześcijańskiego. Chwała i wielki kult Matki Bożej rozszerzyły się na całej ziemi i na wszystkie narody. Pomoc Maryi obejmuje wszystkie czasy, miejsca i ludzi. Pokolenia doznają Bożej łaski dzięki Jej nieustającemu wstawiennictwu. To cudowne dobrodziejstwo jest pomocą i opieką, którą Maryja obdarza nas w codziennej wędrówce naszego ziemskiego życia. Dzieci, dorośli, zdrowi, chorzy, bogaci, biedni, samotni, szczęśliwi i nieszczęśliwi – błagają, dziękują, wierząc w moc Błogosławionej między niewiastami. „Do Ciebie się uciekamy, o Maryjo!”– śpiewamy, wołamy, szepczemy w chwilach załamania, nieszczęścia, tragedii, zwątpienia, w beznadziejnych z ludzkiego punktu widzenia sytuacjach. Z tym przesłaniem zwracamy się do dzieci szkół podstawowych, które chciałyby podziękować i prosić Maryję o pomoc w różnych trudnych sytuacjach.

Reklama

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie organizuje Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Matka Boża naszą Wspomożycielką”. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na duchowe piękno Maryi, zapoznanie z rolą Maryi w Bożym planie Zbawienia oraz możliwość wyrażania przeżyć duchowych poprzez formy literackie i plastyczne.

Prace prosimy przysyłać do 10 czerwca 2014 r. pod adresem: Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK, ul. Łukasińskiego 24, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem: „Konkurs Maryjny”.

Informacje o konkursie na stronie internetowej szkoły www.sp-spsk.czest.pl.

2014-05-20 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1 sierpnia o godzinie 17.00 zabiją dzwony w kościołach stolicy

2021-07-28 07:29

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

dzwon

Bożena Sztajner/Niedziela

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17.00 w kościołach stolicy zabiją dzwony. Decyzję w tej sprawie wydali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zgodnie z wieloletnią tradycją, w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 17.00, godzinie W, prosimy o włączenie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji warszawsko-praskiej. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego" – czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Krakowskie ŚDM we wspomnieniach włoskiego dziennikarza

2021-07-28 08:28

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum Paolo Fucili

Fucili Paolo

Fucili Paolo

Paolo Fucili od zawsze był zafascynowany Światowymi Dniami Młodzieży. Jako dziennikarz uczestniczył po raz pierwszy w historycznym ŚDM, który miał miejsce w Rzymie w czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Dla telewizji włoskiego Episkopatu TV2000 relacjonował ŚDM w Krakowie. W międzyczasie napisał książkę o historii Dni Młodzieży. Z okazji piątej rocznicy spotkania Franciszka z młodzieżą świata w Krakowie przeprowadziłem z nim krótką rozmowę.

Włodzimierz Rędzioch: - Co oznaczało dla Ciebie uczestnictwo w ŚDM w Krakowie?

CZYTAJ DALEJ

"Tak mi dopomóż Bóg"

2021-07-28 11:40

Marek Perzyński

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Malczyce mają od połowy roku nowego wójta. W wyniku przedterminowych wyborów został nim Andrzej Niemiec. Rotę przysięgi zakończył wezwaniem „Tak mi dopomóż Bóg”.

Marek Perzyński: Czym się pan kierował składając publicznie tę religijną deklarację? - pytamy nowo wybranego wójta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję