Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

40 lat pomocy bezdomnym

Wszystko zaczęło się z inspiracji „Jureczka” (br. Jerzego Marszałkowicza). Dziś Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta pomaga w całym kraju.

Niedziela wrocławska 47/2021, str. III

[ TEMATY ]

bezdomni

Towarzystwo Pomocy Brata Alberta

Ks. Łukasz Romańczuk/ Niedziela

Dary niosą członkowie TPBA

Dary niosą członkowie TPBA

W kościele św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu na wspólnej Eucharystii spotkały się osoby zaangażowanie w działalność TPBA, aby świętować 40-lecie jego powstania. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński, który jest asystentem kościelnym tej organizacji.

W świętowaniu powstania Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta uczestniczyli przedstawiciele z całej Polski. Biskup Kiciński swoją homilię rozpoczął od przybliżenia symboliki liczby 40. – Jest czasem drogi, czyszczenia, zapowiedzią czegoś nowego. I przeżywając 40 lat, zatrzymujemy się. Czynimy to, żeby powspominać i podziękować za to, co było – zaznaczył biskup.

Nawiązując do rocznicy, hierarcha zaznaczył ważność misji podjętej przez wszystkich zaangażowanych w to dzieło. Ukazał także św. Brata Alberta jako prekursora synodalności. – Ojciec Święty zachęca, aby Kościół zamienił się w słuchanie, a Brat Albert pokazuje, co to znaczy wysłuchać, zatrzymać się przy konkretnej twarzy, pocieszyć i pomóc. Budował wspólnotę opartą na miłości i miłosierdziu, gdzie jest miejsce dla każdego człowieka – powiedział biskup.

Po zakończonej Eucharystii w budynku Narodowego Forum Muzyki odbyła się uroczysta gala podczas której Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wręczyła specjalne odznaczenia.

2021-11-16 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gorzów: Dni Kultury z Bratem Albertem

[ TEMATY ]

Towarzystwo Pomocy Brata Alberta

Agata Zawadzka

Tegoroczne Dni Kultury z Bratem Albertem odbywają się pod hasłem: „Codziennie rodzi się nowe jutro”. Zdanie to zostało zaczerpnięte z książki „Drogą Brata Alberta” wydanej na 25-lecie Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. Obchody rozpoczęły się 29 marca Drogą Krzyżową przygotowaną przez mieszkańców Domu. W zaplanowanych wydarzeniach królowała muzyka. Na koncerty zaprosili uczniowie Szkoły Muzycznej im. W. Ciesielskiego, zespół Macierzanka, Ania Broda i jej kapela oraz aktorka Karolina Miłkowska-Prorok.

CZYTAJ DALEJ

Znaczek pocztowy ku pamięci Papieża Emeryta Benedykta XVI

2023-01-30 10:30

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Poczta Watykańska /materiał prasowy

31 styczna mija dokładnie miesiąc od śmierci Papieża Emeryta. Aby uczcić Benedykta XVI Poczta Watykańska wydaje nowy znaczek i specjalny stempel pocztowy.

Na znaczku umieszczono jest zdjęcie Papieża zrobione 21 lipca 2009 r. podczas jego wakacyjnego pobytu w Dolinie Aosty. Znaczek o wartości 1,25 euro został wydrukowany w Belgii, w drukarni Bpost, w nakładzie 105.000 egz.

CZYTAJ DALEJ

Bielskie Wieczory Uwielbienia u salwatorianów

2023-01-30 19:12

[ TEMATY ]

salwatorianie

uwielbienie

Marcin Zieliński

Andrzej Omyliński

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

W salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Polski odbywają się Bielskie Wieczory Uwielbienia.

Na spotkania składa się Msza św., świadectwo zaproszonych gości i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję