Reklama

Niedziela Legnicka

KSM pielgrzymowało do Grodowca

30 maja odbyła się 10. jubileuszowa Pielgrzymka z Polkowic do Sanktuarium Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, organizowana przez oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Polkowicach.

[ TEMATY ]

KSM

Sławomir Puciato

„Zawróciłbym, ale…” - pod takim hasłem ponad 200 osób, w większości młodych, przeszło kilkunastokilometrowy szlak. Towarzyszyły im relikwie bł. Karoliny Kózkówny - patronki młodzieży i KSM-u. Na pielgrzymkę wyruszyło również wielu KSM-owiczów z całej diecezji, gdyż kolejną intencją było XXV-lecie KSM-u w Polsce. Dzień rozpoczął się od modlitwy w kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach. Po godzinie 9.00 zwartą grupą, w asyście Straży Miejskiej, pielgrzymi opuścili miasto i bocznymi drogami zmierzali do celu, każdy z własną intencją w sercu. Na trasie, można było wysłuchać konferencji, którą wygłosił ks. Jacek Saładucha.

„Jeśli włączysz się we wspólnotę z całego serca, to zapewniam ciebie, że każda Eucharystia, każde spotkanie będzie radością, bo będziesz spotykał Chrystusa, swoich przyjaciół braci w Chrystusie Panu i będziesz potrzebny, nie będziesz tylko widzem, ale będziesz uczestniczył w kreowaniu życia parafialnego” - przekonywał ks. Jacek.

Przy sprzyjającej pogodzie droga minęła szybko i wszyscy dotarli bezpiecznie do Sanktuarium maryjnego w Grodowcu. Ks. Jacek Saładucha w czasie kazania zwracał uwagę na to, że skok cywilizacyjny, jaki nastąpił gwałtownie w ostatnich latach, nowoczesne technologie, które są dla nas codziennością, niszczą często relacje międzyludzkie. „Dzisiejszy świat idąc w ten postęp, zaczyna coraz mniej przestrzeni zostawiać na uczucia, na miłość prawdziwą. Nowoczesne technologie oddalają nas od siebie” - mówił.

Na zakończenie Mszy, kolejne osoby włączyły się w Duchową Adopcję Dziecka poczętego i Ruch Czystych Serc, a młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odnowili swoje przyrzeczenie. Na zakończenie, został odśpiewany hymn KSM-u oraz wyprowadzony sztandar - element tożsamości tej wspólnoty młodzieżowej. Treść hymnu wywołała wzruszenie nie tylko w sercach młodych, także w sercach wszystkich obecnych na modlitwie. Wszyscy w ciszy wsłuchiwali się w słowa patriotycznej pieśni:

Reklama

Hej do apelu stańmy wraz Budować Polskę nową! Ojczyzna wolna wzywa nas Do pracy ręką głową Nie wydrze nam jej żaden wróg Tak nam dopomóż Bóg! (bis) Młodzieży Polskę nową twórz Potężną Bogu miłą Gdy z nami Bóg przeciw nam któż

Ten dzień był też okazją do promocji Światowych Dni Młodzieży, które już w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Wcześniej przez tydzień, młodzież z całego świata będzie gościła również w naszej diecezji, w naszych domach!

Po Eucharystii przyszedł czas na odpoczynek, rozmowy, syty posiłek i koncert zespołu Arkadio.

ZOBACZ ZDJĘCIA

2015-06-04 21:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z Bogiem im po drodze

Niedziela szczecińsko-kamieńska 38/2016, str. 6

[ TEMATY ]

ewangelizacja

KSM

Leszek Wątróbski

Sanktuarium w Maria Bistrica

Sanktuarium
w Maria Bistrica

Niecodzienna akcja odbyła się w Pyrzycach. Po raz pierwszy młodzi katolicy wyszli na ulicę i zapraszali do wspólnej modlitwy. Razem z przechodniami przez dwie godziny grali, śpiewali i modlili się w intencji pyrzyckich dzieci i młodzieży przed nowym rokiem szkolnym. Organizatorem akcji „Z Bogiem nam po drodze” był oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy parafii Księży Chrystusowców w Pyrzycach.

CZYTAJ DALEJ

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Bosco Talent

2023-01-28 09:18

Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco"

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Swojego patrona św. Jana Bosco uczcił Zespół Szkół Salzejańskich „Don Bosco” we Wrocławiu.

31 stycznia obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Bosco, ale już w ten piątek Salez świętował dzień patrona szkoły. Ks. Bosco został wyróżniono w czasie Eucharystii, akademii czy też Bosco Talen. To właśnie święty z Turynu, człowiek wielu talentów i wielkiej miłości do młodych, inspiruje i motywuje wszystkich ludzi związanych ze szkołami salezjańskim po dzień dzisiejszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję