Reklama

Modlitwa

Kolejne nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli w Rzeszowie

[ TEMATY ]

nabożeństwo

Facebook: „Św. Gerard Majella”

Mimo wakacji i czasu odpoczynku nie ustajemy w modlitwie. W pierwszą sobotę miesiąca 1 sierpnia w kościele św. Jadwigi Królowej (akademickim) w Rzeszowie odbyło się kolejne nabożeństwo w ramach comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy modlitewne spotkanie o godz. 17.30 modlitwą różańcową w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją.

O godz. 18 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Lucjana Dyki. Modliliśmy się w szczególny sposób dziękując Panu Bogu za uwolnienie Mary Wagner. W kazaniu Ks. Lucjan odnosząc się do Ewangelii opisującej uwięzienie św. Jana Chrzciciela i jego ścięcie za głoszenie niewygodnej prawdy, zauważył że i w dzisiejszym świecie nie brakuje takich sytuacji. Wyraźnym przykładem Herodowego działania jest prześladowanie głoszących prawdę o aborcji i zamykanie w więzieniach tych, którzy upominają się o godność człowieka od poczęcia jak Mary Wagner.

Reklama

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli - patrona dzieci poczętych, kobiet w stanie błogosławionym, obrońców życia i orędownika małżeństw mających problemy z poczęciem dziecka. Zostały odczytane prośby składane przez wiernych do specjalnie na ten cel wystawionej w kościele skrzyneczki.

Odczytano też prośby przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej jak i wpisów zostawianych na facebookowej stronie: „Św. Gerard Majella”. Spływa ich, co miesiąc coraz więcej. Potem nastąpiły modlitwy wstawiennicze za przyczyną św. Gerarda. Nabożeństwo zakończyło się uroczystym błogosławieństwem kobiet w ciąży, które zostały poproszone o podejście przed Najświętszy Sakrament.

Następne nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda będzie w pierwszą sobotę września (5 września). Serdecznie zapraszamy do kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie ul. Rejtana 21.

2015-08-02 19:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Ryś: narodzić się na nowo można tylko w Bogu

[ TEMATY ]

nabożeństwo

Radosław Janeczko

"To nie jest tak, że powiesz: 'Urodzę się na nowo'. Zakaszesz rękawy i urodzisz się na nowo. Nie urodzisz się sam na nowo - musi Ci to być dane od Boga" - mówił w piątek wieczorem podczas liturgii słowa w Opactwie Cystersów w Krakowie-Mogile bp Grzegorz Ryś. Nabożeństwo, któremu przewodniczył bp Sandy Millar z Londynu, było częścią trwającego Jubileuszu Miłosierdzia dla Ewangelizatorów pod hasłem "Misja: Miłosierdzie".

W trakcie modlitwy uczestnicy spotkania mieli możliwość przejścia przez Bramę Miłosierdzia bazyliki mogilskiego opactwa. "Wejść przez tę bramę znaczy poddać się Bożej władzy, ale nie w poczuciu rezygnacji, tylko z całą świadomością wchodzenia w jakieś wielkie błogosławieństwo i niesłychane szczęście człowieka" - uwrażliwiał bp Ryś, wskazując, że nie może być to tylko kolejny pobożny gest.

CZYTAJ DALEJ

Posłany, aby wprowadzać Chrystusowy pokój

Niedziela przemyska 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

bł. ks. Bronisław Markiewicz

michalici.pl

Bł. ks. Markiewicz jest patronem roku duszpasterskiego w archidiecezji

Bł. ks. Markiewicz jest patronem roku duszpasterskiego w archidiecezji

Bł. ks. Bronisław Markiewicz - duchowy orędownik i przewodnik.

Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 r. w Pruchniku. W przemyskim seminarium przygotowywał się do kapłaństwa i wpatrywał w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ksiądz Markiewicz przez całe swoje życie zachęcał wiernych, dzieci i młodzież, do uczestnictwa we Mszy św., do częstego, nawet codziennego przyjmowania Komunii św. oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu. Starał się kształtować w ich sercach cześć i miłość dla Jezusa Eucharystycznego. Pisał: „Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zasługuje na cześć najgłębszą i na uwielbienie największe, bo jest Stworzycielem, Panem i Zbawcą naszym, bo umiłował nas miłością najtkliwszą i nieskończoną...”. W zapiskach życia wewnętrznego ks. Bronisław Markiewicz zanotował: „Najwyższa czynność moja Msza św.: już większej godności na świecie nie osiągnę ani nawet w niebie... Biada temu kapłanowi, który sobie cokolwiek innego wyżej ceni...; Msza św. centrum życia mego”. W grudniu 1911 r. ks. Markiewicz ciężko zachorował. Zmarł 29 stycznia 1912 r. w otoczeniu swoich najbliższych współpracowników i wychowanków. Data i miejsce jego beatyfikacji, 19 czerwca 2005 r. w Warszawie, zbiegły się z uroczystą Mszą św. wieńczącą obchody Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

CZYTAJ DALEJ

Na progu niezwykłej tajemnicy. Koncert chórów w Zebrzydowicach

2023-01-30 19:40

[ TEMATY ]

koncert

chór Echo

Przemysław Lose

Oba chóry na wspólnym występie.

Oba chóry na wspólnym występie.

Świątynia w Zebrzydowicach wybrzmiała ponoworocznym śpiewem kolęd.

Chór Mieszano Echo z Zebrzydowic pod dyrekcją Jadwigi Sikory z towarzyszeniem Mykoli Blikhar oraz Chór Żeński Melodia z Nawsia w Czechach pod dyrekcją Aleksandry Zeman wystąpili na styczniowym koncercie w kościele Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. Na organach zagrał Arkadiusz Popławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję