Reklama

Sanktuaria

Fatima: sanktuarium rozszerzy pracę z niepełnosprawnymi

Sanktuarium w Fatimie zwiększy liczbę inicjatyw skierowanych dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Jak poinformował ksiądz Johnny Freire, duszpasterz współpracujący z sanktuarium w akcjach społecznych, zwiększy się szczególnie liczba inicjatyw dla rodziców z chorymi dziećmi, w szczególności niepełnosprawnymi.

[ TEMATY ]

sanktuarium

BOŻENA SZTAJNER

Już w tym roku sanktuarium zdecydowało się na wprowadzenie dwóch dodatkowych tygodni rekolekcyjnych, w których ugoszczone zostaną takie osoby: w okresie wielkanocnym i bożonarodzeniowym. Wcześniej, od 2006 r. w Fatimie spotkania tego typu odbywały się zaledwie przez tydzień na przełomie lipca i sierpnia. W tym roku zaplanowano cztery tygodniowe turnusy dla rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi. Inicjatywa rozpocznie się 27 lipca, a zakończy 31 sierpnia.

W kwietniu br. władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie poinformowały, że do kalendarza imprez związanych z tym miejscem kultu maryjnego wejdzie pielgrzymka osób niesłyszących. Wydarzenie odbędzie się w ramach współpracy Portugalskiej Grupy Tłumaczy Języka Migowego (GILGP) i zgromadzenia Sióstr Przymierza Świętej Maryi. Oficjalna pielgrzymka do Fatimy osób niesłyszących odbędzie się pod koniec maja br. Na wydarzenie składać się będą m.in. sesje formacyjno-rozrywkowe dotyczące przesłania fatimskiego, a impreza zakończona zostanie Mszą św. w języku migowym.

Fatima jest jednym z najliczniej odwiedzanych na świecie sanktuariów maryjnych. W ub.r. zanotowało ono rekordową liczbę grup pielgrzymkowych. Do tej portugalskiej miejscowości przybyło w formie zorganizowanej ponad 587 tys. wiernych z całego świata w 4390 grupach.

2016-04-22 16:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niewidoczni

Budowa Centrum „Nie lękajcie się!” oraz Sanktuarium bł. Jana Pawła II nie zwalnia tempa. Po ogłoszeniu przez kard. Stanisława Dziwisza Nowenny Miesięcy przed kanonizacją Ojca Świętego, pielgrzymów wciąż przybywa

Obserwujemy wznoszącą się coraz wyżej dzwonnicę, prace wykończeniowe przy elewacjach, dopracowywanie szczegółów wewnątrz budynków. Tego wielkiego przedsięwzięcia nie udałoby się jednak kontynuować, gdyby nie osoby, które pieczołowicie oddają się powierzonym sobie zadaniom. Nie tylko wywiązują się z umów, ale dają dużo więcej – w swoją pracę wkładają serce, czas, poświęcenie. Dziś przedstawiamy „Niewidocznych” – ludzi, których anonimowa praca przynosi piękne owoce, jakie możemy oglądać w budowanym sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym

2023-02-04 17:01

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym. Prezydent tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju zapowiedział w czasie spotkania z Franciszkiem nowy etap dialogu pokojowego, który będzie kontynuowany w Rzymie. W dniu przybycia papieża ogłosił też amnestię dla ponad 70 więźniów.

Jak podkreśla odpowiedzialny we Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe, Mauro Garofalo, już widać owoce wizyty papieskiej w Sudanie Południowym. To właśnie ta organizacja pośredniczyła w rozmowach prowadzących do porozumienia z 2018 r. kończącego otwartą wojnę domową. Obecna zapowiedź prezydenta oznacza, że do procesu pokojowego na nowo zostaną zaproszone grupy, które nie przyjęły ówczesnych postanowień. Kraj bowiem do tej pory nie znalazł demokratycznych i w pełni pokojowych sposobów rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych – podkreśla Garofalo. W wielu regionach panuje przemoc, a pierwsze wolne wybory zostały odłożone o dwa lata na rok 2024. Ale obecność papieża, arcybiskupa Canterbury oraz moderatora Kościoła Szkocji zwraca uwagę na potrzebę porozumienia i odnawia motywacje do podejmowania odpowiednich starań – zauważa przedstawiciel Wspólnoty św. Idziego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję