Reklama

Akcja letnia Caritas kieleckiej

Caritas kielecka organizuje w tym roku wypoczynek dla 1750 dzieci z rodzin najuboższych i dotkniętych różnego rodzaju dysfunkcjami. Tego lata w ośrodkach prowadzonych przez Caritas będzie wypoczywało także 160 dzieci z rodzin polonijnych z Ukrainy i Białorusi. Dzieci mają zapewniony bezpieczny wypoczynek w ośrodkach w Karpaczu, Kołobrzegu, Piwnicznej, Rowach, Siamoszycach i Kaczynie.
Program kolonijny jest oparty na literaturze Patrycji ST. Jon Skarby śniegu. Ma on charakter wychowawczy, a w całość programu wplecione są elementy profilaktyki. Na każdym turnusie dodatkowo jest zatrudniony profilaktyk pełniący funkcję pedagoga kolonijnego. Kadra kolonijna to księża, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele i studenci. Zdecydowana większość pełni swoje funkcje jako wolontariusze.
Partnerami w realizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży są parafie, szkoły oraz Ośrodki Pomocy Społecznej, które kwalifikują dzieci do uczestnictwa w koloniach. Dofinansowanie wypoczynku dzieci pochodzi m.in. z Ośrodków Pomocy Społecznej, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ministerstwa Edukacji Nauki i Sportu, a także Kuratorium Oświaty. Tradycyjnie już na wypoczynek najuboższych zostanie przeznaczonych część pieniędzy, które zebrane zostały podczas corocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt kolonii w tym roku wyniesie ok. 800 tys. zł.
Niestety, nie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty Caritasu, dlatego specjalnie dla nich organizowane są - z pomocą parafii oraz Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie” - półkolonie w mieście.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski: Godzina „W” to jest godzina również naszych wyborów dzisiejszych

Wiemy co znaczy godzina „W”. Wiemy również, że pod tym znakiem kryje się mnóstwo treści: Powstanie Warszawskie, stolica naszego narodu Warszawa, warszawiacy. Ta godzina „W” to jest również godzina wyboru tamtych ludzi i dzisiaj nas. Jako indywidualnych ludzi, ale też jako narodu – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski, który 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

Częstochowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miejskich, parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Częstochowy, kombatanci, młodzież, harcerze, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dąbrowa Zielona, rozpoczęły się minutą ciszy za poległych w Powstaniu Warszawskim.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa przy pomniku Gloria Victis w rocznicę godziny „W”

2021-08-01 17:26

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

PAP/Tomasz Gzell

W intencji poległych Powstańców Warszawskich modlono się w rocznicę godziny „W” pod pomnikiem Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym) na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. – Ich heroiczna miłość Ojczyzny niech będzie źródłem natchnień dla nas i kolejnych pokoleń Polaków – powiedział w 77. rocznicę bohaterskiego zrywu abp Józef Guzdek, metropolita białostocki-nominat, administrator apostolski Ordynariatu Polowego.

Pod pomnik przybyli prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, premier Mateusz Morawiecki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przedstawiciele rządu, parlamentu, generałowie Wojska Polskiego oraz kombatanci. Obecny był też abp Józef Guzdek.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym Story - cz. 1

2021-08-01 23:19

ks. Łukasz Romańczuk

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

"Spotkanie". Pod tym hasłem wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Główny nurt swoje pielgrzymowanie rozpocznie 3 sierpnia. Dziś na trasę udali się pielgrzymi z gr. XIV - część górowska 

Podczas tegorocznej pielgrzymki zapraszamy na serię "Pielgrzym Story". Będziemy chcieli w kilku ujęciach pokazać różne historie pielgrzymkowe

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję