Reklama

Wojciechów

Obdarzeni łaskami Ducha Świętego

1 czerwca br. do parafii św. Teodora w Wojciechowie przybył bp Ryszard Karpiński, który udzielił sakramentu bierzmowania ok. 70 uczniom klas II i III miejscowego Gimnazjum im. Stanisława Marusarza. Kandydatów do bierzmowania przygotowywał na katechezie szkolnej i na spotkaniach w kościele miejscowy wikariusz, ks. Krzysztof Klepka. Młodzi poznali znaczenie i rolę Ducha Świętego w ich codziennym życiu, aby było ono owiane dobrymi czynami w domu i szkole. Solidne przygotowanie sprawiło, że młodzi z radością i skupieniem mogli otrzymać upragniony sakrament.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 10.00. Na wejście chór wykonał pieśń Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi, bp. Karpińskiego powitał proboszcz parafii, ks. kan. Czesław Szpakowski i poprosił Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania zebranej młodzieży. W słowie wstępnym Ksiądz Biskup powiedział, że „dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka, a przecież wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi. Cieszę się, że na szlaku moim biskupim znalazła się parafia Wojciechów, bo to przecież parafia biskupia, z której wyszedł bp Piotr Hemperek”. W Liturgii Słowa kandydaci do bierzmowania wypowiedzieli słowa zawierzenia: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”. Na kanwie odczytanych fragmentów Pisma Świętego bp Karpiński mówił, że dziś świat nienawidzi Chrystusa. Trzeba mocy i siły, aby oprzeć się fali zła, która płynie przez naszą ojczyznę. Ksiądz Biskup przestrzegał przed zgubnymi skutkami narkomanii, z powodu której wielu młodych ludzi traci zdrowie, a czasem i życie. „Życzę wam - mówił bp Ryszard - abyście siłę Ducha, otrzymaną w sakramencie bierzmowania, mogli spożytkować ku chwale Boga i abyście stali się dobrymi narzędziami w odnawianiu tego świata na zasadach wartości ewangelicznych”.
Po homilii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i liturgia sakramentu bierzmowania. Młodzi podchodzili do Księdza Biskupa z szarfami przewieszonymi przez ramię, na których były wypisane imiona przystępujących do sakramentu. Bp Karpiński namaszczał ich krzyżmem, a chór śpiewał Duchu Święty, przyjdź. Młodzież podziękowała za udzielenie sakramentu, do podziękowań dołączyli się rodzice. Na zakończenie uroczystości bp Ryszard udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa. Młodzież na pamiątkę przyjęcia sakramentu bierzmowania otrzymała od Księdza Biskupa książkę Jana Pawła II pt. Wstańcie, chodźmy!
Szczególne podziękowania należą się chórowi parafialnemu pod batutą Leszka Iwaniaka, który pięknym śpiewem uświetnił parafialną uroczystość. Piękna pogoda, świeża zieleń drzew i krzewów oraz kwiaty dodały splendoru tej uroczystości. To wyjątkowe przeżycie dało się zauważyć na twarzach bierzmowanych, ich rodziców, gości i wszystkich zebranych w świątyni.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję