Reklama

Organizacja Narodu Polskiego zaprasza (2)

W październiku 2000 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie została zarejestrowana partia o nazwie Liga Polska, która powstała z inicjatywy Polonii oraz przedstawicieli krajowych środowisk patriotycznych. W najbliższych numerach „Niedzieli Płockiej” chcemy zapoznać naszych Czytelników z założeniami Organizacji Narodu Polskiego, która za cel stawia sobie zbudowanie uczciwego państwa w duchu chrześcijańskim.

Niedziela płocka 28/2004

Organizacja Narodu Polskiego Liga Polska za swe główne punkty programowe uważa:
1. Rewizję Konstytucji RP zapewniającą ochronę narodowej suwerenności poprzez m.in. usunięcie zapisów umożliwiających prymat prawa zewnętrznego nad wewnętrznym oraz wprowadzenie zapisów chroniących polską własność. Polska własność w sektorach strategicznych musi być utrzymana i chroniona poprzez przyjęcie pakietu ustaw gwarantujących kontrolę państwa nad strategicznymi sektorami gospodarki.
Polska własność musi być także chroniona w rolnictwie, które jako produkujące żywność ekologiczną przy odpowiedniej polityce państwa może wbrew dzisiejszym ocenom stanowić konkurencję dla rolnictwa Unii Europejskiej, opartego o nawożenie sztuczne. Ale by rolnictwo mogło stanowić o sile gospodarki, musi być zachowana polska własność ziemi. Liga Polska proponuje dlatego wprowadzenie ustawy zakazującej zbywania polskiej ziemi zagranicznym osobom prawnym i fizycznym. Niemniej ważnym zadaniem decydującym o zachowaniu integralności państwa polskiego jest zagwarantowanie polskiego charakteru Ziem Zachodnich, zmiana statusu nieruchomości z użytkowania wieczystego na prawo własności.
2. Natychmiastowe zahamowanie wyprzedaży majątku narodowego poprzez odejście od liberalnych koncepcji gospodarczych i przedstawienie rozwiązań alternatywnych. Osoby odpowiedzialne bądź biorące udział w transakcjach gospodarczych przeprowadzonych z naruszeniem polskiego interesu narodowego i gospodarczego oraz kosztem Skarbu Państwa zostaną pozbawione prawa sprawowania jakiejkolwiek funkcji zwierzchniej w gospodarce polskiej.

Reklama

Cdn.

Liga Polska zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 13 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku - lokal I p (Osiedle Międzytorze).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La Salette

2021-09-18 22:50

[ TEMATY ]

La Salette

Monika Książek

Jest rok 1846. Francja przechodzi poważny kryzys, epokę fermentu i zmian społecznych. Kraj przeżywa najpierw rewolucję, czasy napoleońskie, wreszcie lata nędzy. Rodzi się moda na racjonalizm i krytykę Kościoła. W wielu miejscach z wolna zanika wiara.

Nawet najzdrowsze zdawałoby się środowiska – wsie – tracą swą tożsamość i wyrzekają się swoich tradycji. W Corps ludzie żyją tak, jakby Boga nie było. Tam właśnie mieszkała Melania Calvat (lub Mathieu). W 1846 r. miała czternaście lat. Tam żył też jedenastoletni Maksymin Giraud. Choć oboje mieszkali w tej samej parafii, La Salette, pierwszy raz spotkali się dopiero na dwa dni przed objawieniem się Matki Najświętszej. Nic dziwnego, byli tak różni, że nawet gdyby się gdzieś zobaczyli, nie zauważyliby swojej obecności.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-19 14:18

[ TEMATY ]

Warszawa

marsz dla życia i rodziny

Artur Stelmasiak

Przed południem z Placu Zamkowego w Warszawie wyruszył Narodowy Marsz Życia i Rodziny, rozpoczynając się wspólnym odmówieniem modlitwy "Ojcze nasz". Rodziny z małymi i starszymi dziećmi, młodzież, seniorzy, przeszły warszawską Starówką, trzymając biało-czerwone flagi, kolorowe baloniki i transparenty, w rytm radosnej muzyki.

Organizatorami wydarzenia pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. Marsz odbył się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję