Reklama

Z życia Seminarium Duchownego

Niedziela przemyska 28/2004

21 czerwca. W seminaryjnej Sali Misyjnej odbyło się pierwsze po święceniach kapłańskich spotkanie Neoprezbiterów w cyklu stałej formacji kapłańskiej. Prowadził je delegat Księdza Arcybiskupa ds. formacji stałej kapłanów ks. Marek Pieńkowski. Księża Neoprezbiterzy otrzymali skierowania do swoich pierwszych parafii oraz do posługi duszpasterskiej podczas wakacyjnych miesięcy.
Tego samego dnia Seminarium gościło kapłanów, którzy obchodzą w tym roku 40. rocznicę swoich święceń kapłańskich.

22 czerwca. Alumni przystąpili do zdawania swojego ostatniego egzaminu sesji letniej.
W godzinach popołudniowych w czytelni czasopism odbyła się konferencja pedagogiczna podsumowująca drugi semestr pracy alumnów w roku akademickim 2003/2004 r. Konferencji przewodniczył metropolita przemyski abp Józef Michalik.

23 czerwca. Ostatni w tym roku akademickim dzień skupienia przygotowujący alumnów do dobrego przeżycia odpoczynku wakacyjnego prowadził ojciec duchowny ks. Kazimierz Gadzała.

24 czerwca. Uroczystą Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył abp Józef Michalik, zakończył się rok akademicki 2003/2004.
Tego samego dnia alumni wyjechali do swoich rodzinnych domów i rozpoczęli zasłużony odpoczynek wakacyjny. Obok wypoczynku alumni podejmować będą różne formy praktyk duszpasterskich.

25 czerwca. Odbył się egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W ramach egzaminu kandydaci wykazywali się znajomością wiedzy religijnej, literatury oraz demonstrowali swoje uzdolnienia muzyczne. Po pierwszej turze egzaminów zostały przyjęte 28 osoby.

Wakacje, to bardzo często czas podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej przez wielu młodych ludzi. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu prosi o modlitwę w intencji dobrych i świętych powołań kapłańskich. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy usłyszeli w sercu głos Pana i pragną poświęcić swe młode życie służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.
Kandydaci mający pragnienie wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, aby realizować odczytany głos Bożego powołania do służby Jemu i Jego Ludowi w służebnym kapłaństwie, winni - zgłaszając się do Rektoratu Seminarium na spotkanie kwalifikacyjne i dopuszczające do egzaminu wstępnego - przygotować następujące dokumenty:
1. pisemną prośbę kandydata o przyjęcie do Seminarium; 2. życiorys własnoręcznie napisany; 3. świadectwo dojrzałości (oryginał); 4. świadectwo chrztu; 5. świadectwo bierzmowania; 6. świadectwo ślubu kościelnego rodziców; 7. opinię księdza proboszcza; 8. opinię katechety; 9. opinię i listy polecające kapłanów, którzy pomagali kandydatowi zaangażowanemu w ruchy i stowarzyszenia katolickie w rozpoznaniu powołania; 10. aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia i zdatności kandydata do podjęcia studiów; 11. 5 fotografii.
Kolejny egzamin wstępny odbędzie się 1 września.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obraz Jasnogórski znów na szlaku nawiedzenia

2021-08-01 15:04

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

Archiwum

Nie ma ważniejszej sztafety jak sztafeta ludzi ochrzczonych. Prosimy Cię Maryjo, żebyśmy ogień wiary, nadziei i miłości ponieśli w nowe czasy – mówił podczas uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku bp Szymon Stułkowski. W archidiecezji poznańskiej wznowiono peregrynację Ikony Jasnogórskiej po Polsce, przerwaną ze względu na pandemię.

Przez dziewięć miesięcy Obraz Jasnogórski przebywał w kaplicy sióstr elżbietanek w Poznaniu. 1 sierpnia ponownie rozpoczęło się nawiedzenie, dwukrotnie przerwane ze względów sanitarnych. „Gorąco modlę się, żebyśmy mogli trwać w tym nawiedzeniu, żeby Maryja mogła przechodzić od parafii do parafii i otwierać serca” – mówił bp Stułkowski.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi pozdrawiają swoich proboszczów [Wideo]

2021-08-04 19:00

Michalina Stopka

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Marii Vianneya pielgrzymi pozdrowili swoich proboszczów.

Pozdrowienia "popłynęły" do Środy Śląskiej, Żabina, Wrocławia czy Sobótki. 

CZYTAJ DALEJ

Trwają przygotowania do Światowego Spotkania Rodzin

2021-08-05 16:46

[ TEMATY ]

Rzym

Włochy

rodziny

KAI/Christopher Czermak / Unsplash

Rzym

Rzym

We Włoszech trwają przygotowania do X Światowego Spotkania Rodzin. Odbędzie się ono w Rzymie w dniach 22-26 czerwca 2022 roku.

Biuro ds. duszpasterstwa rodzin Włoskiej Konferencji Biskupiej i tamtejsze Forum Odnowy w Duchu Świętym przygotowały wielką narodową pielgrzymkę rodzin, która odbędzie się w sobotę 11 września.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję