Reklama

Pierwsze nominacje

Znane są już pierwsze, wakacyjne nominacje neoprezbiterów. Na razie nowo wyświęceni księża będą zastępować starszych kapłanów w parafiach, pracować z młodzieżą lub też wyjeżdżać na rekolekcje oazy rodzin czy też zajmować się chorymi w szpitalu.

Ks. Przemysław Kocjan został skierowany do parafii Trójcy Przenajświętszej w Dąbrowie Górniczej-Błędowie i do parafii w Szreniawie. Ks. Grzegorz Koss będzie prowadził rekolekcje oazowe w Żarnówku koło Międzybrodzia, rekolekcje Dzieci Maryi w Świdniku, rekolekcje oazowe sosnowieckiego Katolickiego LO w Zawoi oraz będzie pracował w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu. Ks. Dawid Kuczek został skierowany do parafii w Zendku, potem do parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej oraz na rekolekcje Oazy Rodzin w Niegowej. Ks. Waldemar Kuś trafi w okresie wakacji do parafii św. Marii Magdaleny w Gołaczewach. Ks. Andrzej Lis będzie duszpasterzował w parafii św. Jana Kantego w Jaworznie-Niedzieliskach, poprowadzi rekolekcje oazowe w Żarnówku oraz zastąpi kapłanów w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie-Łagiszy. Ks. Marcin Majcher pojedzie na rekolekcje Dzieci Maryi do Łeby, później popracuje w parafii św. Jana Kantego w Jaworznie-Niedzieliskach. Ks. Łukasz Małkiewicz dostał nominację do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej, Matki Bożej Częstochowskiej w Kosmołowie i do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach. Ks. Tomasz Opiłka będzie zdobywał pierwsze doświadczenia w parafii św. Jana Chrzciciela w Pilicy, zaś ks. Piotr Ryż w parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Ks. Paweł Stanisz będzie pracował w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Trzebiesławicach i w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzegowej. Ks. Dariusz Stopa został wyznaczony do parafii św. Jakuba Apostoła w Sączowie i parafii św. Jakuba Apostoła w Gieble. Ks. Michał Surma znajdzie się podczas wakacji w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie-Łagiszy, parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej i parafii św. Jana Chrzciciela w Jangrocie. Ks. Robert Szulczewski poprowadzi rekolekcje Dzieci Maryi w Świdniku k. Limanowej, popracuje w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu i Szpitalu nr 2 w Sosnowcu. Ks. Mariusz Trąba został skierowany w kolejności do parafii: Matki Bożej Częstochowskiej w Rodakach, św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach, św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chechle oraz weźmie udział w koloniach zorganizowanych przez Caritas w Zakopanem i poprowadzi rekolekcje Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych w Bydlinie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

Na drodze do Maryi

2021-08-01 12:24

Michalina Stopka

Pielgrzymka to czas modlitwy, radości, spotkania z Bogiem i człowiekiem. Wiedzą o tym pielgrzymi grupy 14, którzy 1 sierpnia wyruszyli  w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasnej Górze i 31. Górowskiej Pieszej Pielgrzymki.

Pomysł, aby wyjść z Góry na Jasną Górę, zrodził się w 1990 r. Od tamtego niezmiennie pielgrzymi z Góry wychodzą, by pokłonić się Maryi. Tej tradycji nie zatrzymała także ubiegłoroczna pandemia. Pomysłodawcom pielgrzymowania z Góry był ks. Janusz Jastrzębski - Ksiądz Janusz jako pierwszy dał taką propozycję, a pielgrzymom tak się ten pomysł spodobał, że przez rok przygotowywali się na ten czas - mówi Bogdan Mączyński, wieloletni pielgrzym

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym Story - cz. 1

2021-08-01 23:19

ks. Łukasz Romańczuk

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

"Spotkanie". Pod tym hasłem wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Główny nurt swoje pielgrzymowanie rozpocznie 3 sierpnia. Dziś na trasę udali się pielgrzymi z gr. XIV - część górowska 

Podczas tegorocznej pielgrzymki zapraszamy na serię "Pielgrzym Story". Będziemy chcieli w kilku ujęciach pokazać różne historie pielgrzymkowe

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję