Reklama

Piesza pielgrzymka diecezji włocławskiej

Niedziela włocławska 28/2004

W roku bieżącym, zgodnie z zaleceniem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, wszystkie grupy pielgrzymkowe z diecezji włocławskiej, niezależnie czy z rejonu włocławskiego, konińskiego czy sieradzkiego pielgrzymują pod wspólną nazwą: Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej. Wspólny jest program pielgrzymowania i hasło: „Z Maryją i świętymi naśladować Chrystusa”, nawiązującym do Programu Duszpasterskiego Kościoła na rok 2004. Tematem szczególnym będzie życie świętych, błogosławionych i sług Bożych związanych z diecezją włocławską.
Pielgrzymka dokonuje się w dwóch etapach: na uroczystość Wniebowzięcia NMP wyruszają grupy z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, zaś na 26 sierpnia, na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej udają się grupy z Sieradza i Zduńskiej Woli.
XVI Pielgrzymka Włocławska rozpoczyna się w piątek 6 sierpnia br. Mszą św. sprawowaną w katedrze pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa o godz. 6.30. Trasa pielgrzymki wynosi ok. 300 km i wiedzie z Włocławka przez Izbicę Kujawską, Koło, Skęczniew, Charłupię Małą, Ostrówek, Rudniki i Iwanowice Duże. 13 sierpnia w Częstochowie łączy się z grupami z Konina, Turku i Dzierżaw, aby o godz. 15.30, po 8 dniach pielgrzymowania, uroczyście wejść na Jasną Górę. Oficjalnie Pielgrzymka kończy się Mszą św. na wałach jasnogórskich o godz. 20.00, jednak większość pielgrzymów zostaje na uroczystościach do 15 sierpnia.
XIV Piesza Pielgrzymka Konińska rozpoczyna się w sobotę 7 sierpnia br. Mszą św. w kościele św. Maksymiliana o godz. 6.00. Następnego dnia w parafii św. Barbary łączy się z grupą z Turku, a 9 sierpnia - z Dzierżaw. Trasa wiedzie z Konina przez Turek, Uniejów, Szadek, Zduńską Wolę, Widawę, Pajęczno, Miedzno do Częstochowy. Pielgrzymka trwa 7 dni i wynosi ok. 220 km.

Zapisy

Włocławek: od 10 lipca, w kancelarii parafii katedralnej, plac Kopernika 7, tel. 054 231 22 32, w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00. Obowiązkowe spotkanie informacyjne dla tegorocznych pielgrzymów odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia w katedrze włocławskiej o godz. 16.00. Kierownikiem Pielgrzymki jest ks. Krzysztof Kacała.
Konin: od końca czerwca w kancelarii parafii św. Maksymiliana, ul. Św. Maksymiliana 2, tel. (0-63) 249-75-05. Kierownik Pielgrzymki - ks. Marek Molewski.
Turek: w kancelarii parafii św. Barbary, ul. Korytkowska 11 a, tel. (0-63) 278-30-75. Kierownik Pielgrzymki - ks. Mirosław Frankowski.
Dzierżawy: od 15 lipca w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzierżawy I, tel. (0-43) 678-55-36. Kierownik Pielgrzymki - ks. Marian Kilichowski.
Sieradz: od 10 sierpnia w kancelarii parafii Wszystkich Świętych, ul. Kolegiacka 11, od godz. 9.00-13.00 i 15.00 do 19.00, tel. (0-43) 822-52-27. Pielgrzymka trwać będzie od 22 do 29 sierpnia br., jej kierownikiem jest ks. Wojciech Marciszewski.
Zduńska Wola: od 16 sierpnia w kancelarii parafii Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 20, tel. (0-43) 823-27-28. Spotkania formacyjno-modlitewne odbędą się w niedziele 1 i 8 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po Eucharystii. Pielgrzymka rozpocznie się uroczystym nabożeństwem pokutnym i spowiedzią oraz końcową odprawą przed pątniczym szlakiem 21 sierpnia o godz. 15.30 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Obecność obowiązkowa. Pielgrzymka wyruszy w niedzielę 22 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.30. Kierownik Pielgrzymki - ks. Rafał Kędzierski.

Wymagania wobec pielgrzymów

- zaświadczenie od księdza proboszcza;
- osoby do lat 18 - pisemna zgoda rodziców;
- osoby nieletnie (do lat 15) pielgrzymują tylko z dorosłym opiekunem;
- dobry stan zdrowia.

Koszty pielgrzymki

Reklama

Włocławek - 70 zł, Konin i Sieradz - 60 zł. Kwota obejmuje zapłatę należności za przewóz bagażu, druk znaczków, ubezpieczenie pielgrzymów i pozostałe wydatki organizacyjne.

Regulamin

Szczegółowe przepisy regulaminu zostaną podane na spotkaniach informacyjnych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję