Reklama

Z gorącym podziękowaniem i serdeczną prośbą

Słowo Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego do Uczestników XXII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Umiłowani Pielgrzymi!
Doświadczamy kolejny raz wielkiej łaski Bożej! Także bowiem w tym roku mamy możliwość czynnego uczestnictwa w jasnogórskim pielgrzymowaniu. Powiedzmy sobie od razu, że szczególnie w roku bieżącym jest za co na pielgrzymce dziękować i będzie również o co prosić.
Podziękujmy już teraz na Jasnej Górze za wielki dar nawiedzenia całej naszej diecezji przez kopię cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nasza 2-tygodniowa piesza pielgrzymka w pierwszej połowie sierpnia pokrywa się jeszcze w czasie z peregrynacją Obrazu, która dobiegnie końca dopiero miesiąc później, a mianowicie 18 września br. Peregrynacja maryjna jest wielkim świętowaniem i serdeczną modlitwą całego wierzącego ludu Bożego. Podziękujmy w Częstochowie za wszystkie dni, tygodnie i miesiące maryjnego nawiedzenia na naszej ziemi rodzinnej! A sierpniowi pielgrzymi jasnogórscy niechaj będą świadomi, że są pierwszą tak wielką delegacją diecezji, która gorąco podziękuje za niezwykły dar maryjnej peregrynacji.
Podziękujmy również na Jasnej Górze za epokowe wydarzenie sprzed 5 lat, czyli za wizytę apostolską Ojca Świętego Jana Pawła II w Zamościu. W miarę upływu czasu coraz głębiej rozumiemy wagę i wymowę tamtej obecności umiłowanego Papieża w naszej diecezji - gdy był witany i słuchany przez 300 tysięcy wiernych, w tym również zza wschodniej granicy Polski. Od tego wydarzenia oddalają nas kolejne lata, a przecież pamięć o nim wcale się nie zaciera w ludzkich umysłach i sercach. Niech więc pielgrzymi jasnogórscy również o tej wdzięcznej sprawie pamiętają u tronu Bożej Matki!
Mamy obowiązek podzięki za łaski już otrzymane, ale też ciągle istnieje prawo i możliwość wypraszania Bożej pomocy na przyszłość. Więc na płaszczyźnie zbiorowej gorąco prośmy na Jasnej Górze o światło i siłę dla wszystkich Polaków, którzy od maja br. są w strukturach Unii Europejskiej. Chodzi zwłaszcza o zachowanie żywej wiary oraz tradycji chrześcijańskiej. Chodzi też o kierowanie się przez nas wszystkich zbawiennymi zasadami cywilizacji miłości - tak w Polsce i Europie, jak i na całym świecie.
Każdy z nas niesie na Jasną Górę swój człowieczy los, który w modlitwie polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej. Nie zapomnimy przy tym o naszych bliskich i sąsiadach. Niech każde nasze westchnienie i wyrzeczenie będzie pochwałą Boga i wsparciem dla ludzi!
Wszystkich pobożnych pielgrzymów niechaj prowadzi na Jasną Górę Matka Odkupiciela - Patronka naszej diecezji! Na znojne, ale też szczęśliwe dni pieszego pielgrzymowania z serca błogosławię w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-19 14:18

[ TEMATY ]

Warszawa

marsz dla życia i rodziny

Artur Stelmasiak

Przed południem z Placu Zamkowego w Warszawie wyruszył Narodowy Marsz Życia i Rodziny, rozpoczynając się wspólnym odmówieniem modlitwy "Ojcze nasz". Rodziny z małymi i starszymi dziećmi, młodzież, seniorzy, przeszły warszawską Starówką, trzymając biało-czerwone flagi, kolorowe baloniki i transparenty, w rytm radosnej muzyki.

Organizatorami wydarzenia pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. Marsz odbył się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję