Reklama

Z gorącym podziękowaniem i serdeczną prośbą

Słowo Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego do Uczestników XXII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Umiłowani Pielgrzymi!
Doświadczamy kolejny raz wielkiej łaski Bożej! Także bowiem w tym roku mamy możliwość czynnego uczestnictwa w jasnogórskim pielgrzymowaniu. Powiedzmy sobie od razu, że szczególnie w roku bieżącym jest za co na pielgrzymce dziękować i będzie również o co prosić.
Podziękujmy już teraz na Jasnej Górze za wielki dar nawiedzenia całej naszej diecezji przez kopię cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nasza 2-tygodniowa piesza pielgrzymka w pierwszej połowie sierpnia pokrywa się jeszcze w czasie z peregrynacją Obrazu, która dobiegnie końca dopiero miesiąc później, a mianowicie 18 września br. Peregrynacja maryjna jest wielkim świętowaniem i serdeczną modlitwą całego wierzącego ludu Bożego. Podziękujmy w Częstochowie za wszystkie dni, tygodnie i miesiące maryjnego nawiedzenia na naszej ziemi rodzinnej! A sierpniowi pielgrzymi jasnogórscy niechaj będą świadomi, że są pierwszą tak wielką delegacją diecezji, która gorąco podziękuje za niezwykły dar maryjnej peregrynacji.
Podziękujmy również na Jasnej Górze za epokowe wydarzenie sprzed 5 lat, czyli za wizytę apostolską Ojca Świętego Jana Pawła II w Zamościu. W miarę upływu czasu coraz głębiej rozumiemy wagę i wymowę tamtej obecności umiłowanego Papieża w naszej diecezji - gdy był witany i słuchany przez 300 tysięcy wiernych, w tym również zza wschodniej granicy Polski. Od tego wydarzenia oddalają nas kolejne lata, a przecież pamięć o nim wcale się nie zaciera w ludzkich umysłach i sercach. Niech więc pielgrzymi jasnogórscy również o tej wdzięcznej sprawie pamiętają u tronu Bożej Matki!
Mamy obowiązek podzięki za łaski już otrzymane, ale też ciągle istnieje prawo i możliwość wypraszania Bożej pomocy na przyszłość. Więc na płaszczyźnie zbiorowej gorąco prośmy na Jasnej Górze o światło i siłę dla wszystkich Polaków, którzy od maja br. są w strukturach Unii Europejskiej. Chodzi zwłaszcza o zachowanie żywej wiary oraz tradycji chrześcijańskiej. Chodzi też o kierowanie się przez nas wszystkich zbawiennymi zasadami cywilizacji miłości - tak w Polsce i Europie, jak i na całym świecie.
Każdy z nas niesie na Jasną Górę swój człowieczy los, który w modlitwie polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej. Nie zapomnimy przy tym o naszych bliskich i sąsiadach. Niech każde nasze westchnienie i wyrzeczenie będzie pochwałą Boga i wsparciem dla ludzi!
Wszystkich pobożnych pielgrzymów niechaj prowadzi na Jasną Górę Matka Odkupiciela - Patronka naszej diecezji! Na znojne, ale też szczęśliwe dni pieszego pielgrzymowania z serca błogosławię w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Zanim wyszli na trasę, odwiedzili "Orzecha"

2021-07-31 23:15

Bogdan Mączyński

Delegacja gr. XIV Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej modliła się dziś przy grobie "Orzecha". Jutro wyruszają na trasę, dlatego dzień przed wyjściem chcieli być przy grobie zmarłego w tym roku ks. przewodnika. 

Na wspólną modlitwę przybyła sześcioosobowa grupa - To dla nas ważne, aby przed wyjściem naszej grupy odwiedzić grób kogoś, kto zapoczątkował pielgrzymkę z Wrocławia, nadał jej ducha i prowadził ją przez 40 lat. Tegoroczna pielgrzymka jest w jakimś sensie historyczna. Fizycznie nie ma z nami ks. Stanisława Orzechowskiego. Pozostał jednak w naszej pamięci, dlatego też chcemy na trasie pielgrzymki modlić się za naszego przewodnika - mówi ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik części górowskiej - gr. 14. 

CZYTAJ DALEJ

Podlaskie: Przy parafiach zaszczepiły się w niedzielę 632 osoby

2021-08-02 07:53

[ TEMATY ]

szczepienia

Karol Porwich /Niedziela

632 osoby zaszczepiły się w niedzielę w mobilnych punktach szczepień przy parafiach w województwie podlaskim - poinformował PAP Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Akcja była prowadzona tego dnia w dziesięciu katolickich i jednej prawosławnej parafii w regionie.

W Podlaskiem można było w niedzielę zaszczepić się w kilkunastu mobilnych punktach szczepień przeciw COVID-19. Najwięcej utworzono ich przy parafiach, m.in. w Łomży, Mońkach, Krypnie, Sejnach, Świętej Wodzie, Dąbrowie Białostockiej czy Siemiatyczach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję