Reklama

III Charytatywny Mecz Piłki Nożnej w Lubyczy Królewskiej

13 czerwca na miejscowym stadionie GLKS „Granica - Husar” w Lubyczy Królewskiej odbył się już trzeci charytatywny mecz piłki nożnej. Tym razem drużyna księży zmierzyła się z tutejszymi biznesmenami i przedsiębiorcami. Podczas meczu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbierała ofiary do puszek na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla biednych dzieci. Odezwa przybyłych na mecz była godna uznania.
Przy dźwiękach orkiestry, która zagrzewała do boju zawodników, dało się odczuć podniosłą atmosferę spotkania. Rolę spikerów podczas meczu pełnili: ks. Stanisław Burda - proboszcz z Żurawiec oraz Stanisław Biront. Ks. Stanisław Burda swoimi trafnymi komentarzami rozbawiał miejscową publiczność do łez, kibicując oczywiście drużynie księży. Trzeba nadmienić, iż w drużynie duchownych wystąpił miejscowy proboszcz ks. Witold Batycki, który dzielnie walczył o każda piłkę, aż do momentu kontuzji. Ponadto skład drużyny księży stanowili: proboszcz ks. Zbigniew Antosz, ks. Maciej Nizio, ks. Marcin Zaburko, ks. Bogdan Łoś, ks. Sławomir Kudyba, ks. Artur Sokół, ks. Robert Strus, ks. Krzysztof Maj, ks. Tomasz Bazan, ks. Grzegorz Kowalski, ks. Andrzej Łuszcz.
Drużynę biznesmenów i samorządowców tworzyli: Roman Szpindor, Witold Szpindor, Lesław Kapka, Andrzej Goch, Piotr Bundyra, Adam Wielgosz, Stanisław Szopa, Zbigniew Droździel, Ksawery Michniak, Sławomir Stecko, Wiesław Załuski, Zbigniew Rutyna, Jerzy Sulima, Piotr Rochecki.
Spotkanie obfitowało w szybkie akcje zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Skuteczniejsi jednak okazali się księża, wygrywając całe spotkanie 7:3. Na boisku panowała braterska atmosfera, publiczność była zbudowana wysoką kulturą zawodników. Bramki zdobyli: ks. Sławomir Kudyba (2), ks. Artur Sokół (4), ks. Andrzej Łuszcz (1) - dla księży; Adam Wielgosz (1), Witold Szpindor (1), Stanisław Szopa (1) - dla biznesmenów i przedsiębiorców.
W trakcie całej akcji udało się zebrać znaczną sumę pieniędzy. Z serca dziękuję, że w tych trudnych czasach tak wielu wrażliwych ludzi pięknie odpowiedziało na apel zbiórki ofiar dla biednych dzieci na wakacyjny wyjazd. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomogli szczytny cel akcji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: przyjmijmy Jezusa jako chleb życia

2021-08-01 12:23

[ TEMATY ]

papież Franciszek

youtube.com/vaticannews

„Nie troszczmy się jedynie o chleb materialny, zaspakajający nasz głód, ale przyjmijmy Jezusa jako chleb życia i, począwszy od naszej przyjaźni z Nim, uczmy się kochać siebie nawzajem. Bezinteresownie i bez kalkulacji” – zachęcił papież w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Anioł Pański”.

Ojciec Święty nawiązał do czytanego w dzisiejszą niedzielę fragmentu Ewangelii (J 6, 24-35), przedstawiającego dalszy ciąg mowy o chlebie życia. Jezus wyrzuca szukającym Go ludziom interesowność, bo nie pojęli cudu rozmnożenia chleba i zatrzymali się jedynie na chlebie materialnym.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym Story - cz. 1

2021-08-01 23:19

ks. Łukasz Romańczuk

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

"Spotkanie". Pod tym hasłem wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Główny nurt swoje pielgrzymowanie rozpocznie 3 sierpnia. Dziś na trasę udali się pielgrzymi z gr. XIV - część górowska 

Podczas tegorocznej pielgrzymki zapraszamy na serię "Pielgrzym Story". Będziemy chcieli w kilku ujęciach pokazać różne historie pielgrzymkowe

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję