Reklama

Watykan

Według Twittera aborcja jest sadystyczną praktyką

[ TEMATY ]

Kaja Godek

Artur Stelmasiak

Taki komunikat przeczytała obrończyni życia Kaja Godek w sobotę wieczorem na Twitterze. Konto przedstawicielki #ZatrzymajAborcję zostało zablokowane.

Najprawdopodobniej była to akcja lewicowych aktywistów, bo najpierw portal Twitter zablokował konto Kai Godek, a kilkadziesiąt godzin później konto Fundacji Życie i Rodzina. To nie pierwszy przypadek cenzury konserwatywnych treści w mediach społecznościowych.

Twitterowe konto Kai Godek zostało zablokowane w sobotę, bo do jednej z wiadomości było dołączone zdjęcie z pikiety Fundacji Życie i Rodzina, na którym wolontariusze pro-life pokazują tragiczne skutki aborcji. - Witajcie po wyborach! Niektórzy odzywali się wcześniej, że przed wyborami nie można zajmować się aborcją.  No to  teraz już można. Czekamy i się niecierpliwimy, w szpitalach mordują ludzi! 3-4 dobre głosowania i dzieci są uratowane - napisała wówczas Kaja Godek. Po tygodniu za ten wpis jej konto zostało zablokowane.

[zdjecie id="75915"][/zdjecie]

Paradoksalnie administrator Twittera przyznał obrońcom życia rację, bo w komunikacie określił aborcję "nieuzasadnionym okrucieństwem". - "Naruszenie naszych zasad  dotyczących zakazu publikowania multimediów przedstawiających nieuzasadnione okrucieństwo. Nie wolno publikować multimediów przedstawiających przemoc w zbyt wyrazistej formie (np. silne obrażenia ciała lub tortury). Oglądanie tego rodzaju treści może być szkodliwe, szczególnie jeśli zostały one opublikowane w celu wyrażenia pochwały dla okrucieństwa lub sadystycznych praktyk" - czytamy w komunikacie Twiterra. Każdy, kto zna dotychczasową działalność Kai Godek wie, że ona tego typu "sadystycznych praktyk" nie pochwala. Wręcz przeciwnie, od wielu lat robi wszystko, by ten "sadyzm" wyeliminować z polskiego systemu prawnego.

Blokada konta na Twitterze nie tylko godzi w wolność słowa, ale także w polską demokrację i prawa obywatelskie tysięcy Polaków. Kaja Godek jest bowiem przedstawicielem inicjatywy obywatelskiej #ZatrzymajAborcję, która zebrała rekordowe poparcie prawie miliona podpisów, by wprowadzić skuteczną ochronę prawną dzieci przed aborcją eugeniczną. Polacy przekazali swój podpis, by Kaja Godek ich reprezentowała w Sejmie oraz w mediach. Teraz odebrano jej możliwość komunikowania się na Twitterze, a tym samym skutecznie ograniczono dostęp do dyskusji publicznej. - Chętnie zainterweniujemy. Przykład niedopuszczalnej dyskryminacji i reglamentacji instrumentów wolności słowa - uważa mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Reklama

Przez kilkadziesiąt godzin Kaja Godek używała konta Fundacji Życie i Rodzina, aby opisać całą sprawę. Niestety w poniedziałek konto Fundacji też zostało zablokowane. Tym razem działacze Fundacji Życie i Rodzina zostali poinformowani, że niezgodne z regulaminem i naruszające zasady jest zdjęcie zebranych podpisów, widniejąc w tle profilu na Twitterze. Członkowie Fundacji napisali odwołania od decyzji administracji Twittera tłumacząc swoje racje. Do czasu tej decyzji oba konta będą jednak zablokowane. - Witajcie! To ja! Zobaczymy, czy uda mi się informować na bieżąco, co się dzieje i być z Państwem mimo wszystko. Niestety konto @Zycie_i_Rodzina też chwilowo nie działa, sprawa w toku. Pozdrawiam wszystkich, którzy nas w ostatnim czasie wsparli, dziękuję, że jesteście! - napisała Kaja Godek używając nowego konta o nazwie "Akuku". - I jeszcze małe wyjaśnienie, czemu Akuku. Otóż konta z różnymi wariacjami mojego imienia i nazwiska nie dało się założyć - dodała Kaja Godek.

Według członków Fundacji blokada jest efektem zorganizowanego ataku środowisk lewicowych, którzy masowo zgłaszali do administracji zastrzeżenia. To sprawdzona technika, aby zamknąć usta kobiecie, która od lat jest aktywna na rzecz ochrony życia dzieci nienarodzonych. Podobne ataki zdarzały się już wielokrotnie wcześniej na Facebooku, który masowo blokuje konta pro-life. Do tej pory Twitter był pod tym względem bardziej neutralny. - " Jakichkolwiek zabiegów by nie używał portal, nie zamknie ust i oczu milionom ludzi na świecie. Aborcja jest jedną z najokrutniejszych i największych zbrodni ludzkości. To ludobójstwo na masową skalę, usilnie przykrywane regulacjami prawnymi i ideologiami. Niestety, to dzieję się także w Polsce.  Politycy, zamiast przyjęcia projektu #ZatrzymajAborcję, oddają pola osobom i instytucjom wspierającym proaborcyjną propagandę" - napisali w oświadczaniu członkowie Fundacji Życie i Rodzina.

2018-10-29 18:34

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kaja Godek w polityce

[ TEMATY ]

Zatrzymaj aborcję

Kaja Godek

Artur Stelmasiak

To sejmowa obstrukcja projektu #ZatrzymajAborcję wepchnęła Kaję Godek do politycznego startu w eurowyborach. Jednak ta decyzja o postawieniu wszystkiego na jedną kartę ze strony proliferki jest także bardzo ryzykowne.

Kaja Godek od wielu lat walczy, by dzieci takie jak jej synek z Zespołem Downa miały w świetle polskiego ustawodawstwa pełne prawo do życia. Chodzi oczywiście o przesłankę zezwalającą na aborcję eugeniczną, która zezwala na bezkarne zabijanie dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś: problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości

2023-01-30 12:22

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś odprawił dziś Eucharystię z okazji trzydziestej rocznicy erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Diecezji Łódzkiej. W kwietniu 1990 roku, kiedy reaktywowano Caritas Diecezji Łódzkiej, rozpoczęto starania o odzyskanie budynku przy ulicy Gdańskiej 111. Obiekt został kupiony przez biskupa Tymienieckiego w 1926 roku, a następnie zagarnięty, przez władze państwowe w 1950 roku. Budynek, który stał się siedzibą Caritas, odzyskano w 1991 roku. Po generalnym remoncie w 1993 roku utworzono w nim kaplicę, której patronem został bł. o. Rafał Chyliński z Łagiewnik.

W homilii metropolita łódzki odwołując się do Ewangelii, podkreślił, że problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości. - Bywa, że jesteśmy tak zanurzeni w przeszłości, że chcielibyśmy w niej mieszkać. Takie podejście wyrywa nas z miejsca, gdzie powinniśmy żyć. Porzucamy miejsce, które Bóg nam dał na dziś, na teraz. Historia nie jest po, to by dać się przykuć łańcuchem do pomnika – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję