Reklama

Zbyt wielu nie ma pracy, są problemy na bezrobociu...

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

BOŻENA SZTAJNER

Rekolekcje Duszpasterzy Ludzi Pracy trwały w dniach 4-6 lutego na Jasnej Górze. W tym roku uczestniczy w nich ok. 30 kapłanów. Wraz z duszpasterzami modli się bp Kazimierz Ryczan, krajowy duszpasterz Ludzi Pracy. Rekolekcje głosił ks. dr Jan Nowak, biblista, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

„Wszyscy przeżywamy boleśnie, że tak wiele jest problemów nowych, zwłaszcza z brakiem pracy. Migracja jest udręką dla rodzin, dla nas duszpasterzy, i dla naszego kraju, przecież Polacy chieliby pracować u siebie, dla swojego kraju, a nieraz ta poniewierka to przynosi więcej szkód jak pożytku. I modlimy się o to, żeby ten problem został rozwiązany jak najszybciej, bo negatywne skutki już widzimy niemal na każdym kroku” – mówił ks. Józef Dobosz, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, duszpasterz ludzi pracy diec. tarnowskiej.

„My najczęściej teraz mówimy, że czasy są złe, a może lepiej mówić - ciekawe czasy. Gdzieś znalazłem wypowiedź św. Augustyna, który widząc jak waliło się w gruzy Imperium Rzymskie zwykł mówić: ‘nie mów, że czasy są złe, bo czasy to my’ – przytoczył w homilii podczas poniedziałkowej Mszy św. ks. dr Jan Nowak – Dzisiaj, drodzy bracia kapłani, rozpoczynając te nasze rekolekcje chcę spojrzeć na ten czas, jako na czas ciekawy. Dla nas, którzy sprawujemy taką czy inną funkcję w Kościele, we wspólnocie, dla tych wszystkich, którzy dzisiaj wypełniacie tę Kaplicę, to są ciekawe czasy. I jak w tych ciekawych czasach się odnaleźć? (…) Z pomocą przychodzi mi Benedykt XVI w przepięknej książce ‘Światłość Świata’, potężny wywiad z Benedyktem XVI. W pewnym momencie autor, który przeprowadza z nim ten wywiad, austriacki dziennikarz (…) zadaje mu takie pytanie: ‘Karol Wojtyła miał misję, pragnął przeprowadzić Kościół katolicki przez próg Trzeciego Tysiąclecia, jaką misję ma Joseph Ratzinger?’. Benedykt XVI odpowiada: ’nie każdy pontyfikat musi mieć całkiem nową misję, teraz chodzi o kontynuację i uchwycenie dramaturgii czasu, a w nim należy trzymać się mocno Słowa Bożego, jako decydującej instancji i równocześnie nadać chrześcijaństwu prostotę i głębię, bez których nie może ono działać’. Chciałoby się powiedzieć program na całe życie w tym jednym zdaniu zawarł Benedykt XVI dla nas wszystkich” - stwierdził ks. rekolekcjonista.

2013-02-07 08:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie lękajcie się wybrać Chrystusa

Parafia pw. św. Stanisława w Rudzie-Hucie przeżywała zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych i czasu nawiedzenia przez kopię Krzyża Trybunalskiego w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Jak przypomniał bp Artur Miziński, najważniejszym celem rekolekcji ewangelizacyjnych było i jest spotkanie z Jezusem Chrystusem jako Bogiem żywym, obecnym w historii człowieka. Na zakończenie tego wyjątkowego czasu sprawowana jest Liturgia pod przewodnictwem biskupa z udzieleniem sakramentu bierzmowania. – Ta Liturgia to szczególny czas dla całej wspólnoty parafialnej, wszak staje się ona Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego, którego na nas wszystkich pragnie wylać Ojciec niebieski, dzięki zasługom Jezusa Chrystusa, a szczególnie Jego męce i śmierci podjętej dla nas na krzyżu, obecnym wciąż pośród nas w relikwiach Krzyża Świętego, które peregrynują po archidiecezji podczas rekolekcji – mówił Ksiądz Biskup. – Tak jak w dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty sprawił, że Apostołowie odnowieni i umocnieni mogli wyjść z Wieczernika, by głosić światu Dobrą Nowinę o zbawieniu dokonanym w Jezusie Chrystusie, jedynym Odkupicielu Człowieka, tak dzisiaj ten sam Duch jest wciąż posyłany nam, abyśmy jako ci, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa, mogli w mocy tego Ducha iść i głosić braciom Dobrą Nowinę nie tyle słowem, ile świadectwem codziennego życia – podkreślał.

CZYTAJ DALEJ

Kanada/ Wywiad ostrzega, by nie ufać popularnym aplikacjom; m.in. takim jak chiński TikTok

2023-01-26 07:17

[ TEMATY ]

TikTok

pixabay.com

Kanadyjski wywiad elektroniczny przygotowuje zalecenia w sprawie chińskiej aplikacji TikTok i ostrzega użytkowników, by nie zezwalali na dostęp instalowanych aplikacji do prywatnych danych.

Rządowe centrum cyberbezpieczeństwa, którego częścią jest wywiad elektroniczny (CSE – Communications Security Establishment) przygotowuje nowe rekomendacje dla Kanadyjczyków w sprawie używania TikToka i innych aplikacji, które po zainstalowaniu na telefonie próbują uzyskać dostęp do przechowywanych prywatnych danych – podały kanadyjskie media. W minionych miesiącach w USA pracownikom federalnym zakazano korzystania z TikToka ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

CZYTAJ DALEJ

Nowi bracia kurkowi

2023-01-26 22:38

Archiwum MFS

Nowi bracia kurkowi w katedrze na Wawelu

Nowi bracia kurkowi w katedrze na Wawelu

    We wspomnienia św. Sebastiana męczennika, patrona krakowskiego Bractwa Kurkowego w katedrze na Wawelu została odprawiona Msza św. w ich intencji.

    Wspólnej modlitwie przewodniczył i homilię wygłosił ks. inf. Dariusz Raś – archiprezbiter kościoła Mariackiego, kapelan Towarzystwa Strzeleckiego „Bractwo Kurkowe”. Podczas Mszy św. pasowano ośmiu nowych braci kurkowych. Aktu pasowania dokonał obecnie panujący król kurkowy – Jan Grzegorz Pacut.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję