Reklama

Kościół

„Miłosierny Pan” - nowy singiel Marii Bober

Nie załamała się pod ciężarem przeżyć, które na nią spadły. Kiedy leżała i nie miała siły wstać wiedziała, że nie jest sama. Czuła, że ciągle jestem podnoszona do góry. Teraz swoim śpiewem chce dawać świadectwo Bożego Miłosierdzia.

[ TEMATY ]

muzyka

Materiał prasowy

Maria Bober jest pielęgniarką, która odkryła swój talent muzyczny już wiele lat temu.

Z muzykiem Mario Szabanem nagrała płytę „Uwierzyć w los”. Z tym utworem zgłosiła się do konkursu „Łowimy talenty”, wygrywając go w kwartalnym rankingu. Kolejną płytą była „Lilia” z utworami napisanymi przez wokalistkę, a następnie „Kolędy sercem śpiewane”, które nagrała z japońską pianistką Kayo Nishimizu.

Podziel się cytatem

Na początku tego roku przyszła poważna choroba. Postawiła Jezusowi pytanie: „Czy ja jeszcze dla Ciebie, Panie Boże, zaśpiewam?” – Zadałam to pytanie i zostawiłam je. Kiedy wracałam do zdrowia, wracała radość życia i miałam sporo przemyśleń – mówi wokalistka

Tydzień przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego patrząc na obraz Jezusa Miłosiernego w swoim mieszkaniu, nieco zadziornie powiedziała Jezusowi: „A teraz, chciałabym, Panie Jezu, żebyś mnie wysłuchał. Chciałabym zaśpiewać na Twoją chwałę i ten utwór ma być taki, żeby unieść Ciebie, ale także i mnie”. - Popatrzyłam jeszcze na Niego i poszłam. Minęły dwa dni, mój mąż chodzi z odkurzaczem po domu, a ja mam w głowie burzę myśli. W ciągu kilku minut przyszedł do mnie ten tekst – wspomina.

Reklama

Podkreśla, że chciałaby przez swoje świadectwo, niezależnie czy trafi ono do osób wierzących czy nie, przypomnieć, jakim miłosierdziem jesteśmy codziennie obdarzani. - Jest dla mnie ważne, aby tym utworem podzielić się z każdym, kto znajduje się w takiej sytuacji, w jakiej byłam ja. Dziś nie zostało mi nic innego, jak dziękować i chwalić Pana Boga, a skoro On dał mi trochę talentu, to powinnam się nim dzielić, a nie chować go dla siebie – mówi Bober i dodaje: - Wierzę, że kiedy Pan Bóg obdarza nas talentami, to ma wobec nas jakiś cel, a my odpowiadamy, czy chcemy, czy nie, z tego skorzystać. I oczywiście, to są trudy, wszystko cokolwiek robimy połączone jest z trudem. Ale to jest oddanie się swojemu powołaniu – zaznacza.

Wokalistka opowiada, że czytając „Dzienniczek” św. s. Faustyny, niejednokrotnie bardzo się wstydziła, myśląc ile ta święta przechodziła, jak dużo w niej było pokory, przyjmowania cierpienia, a jak mało użalania się nad sobą. - Tylko łaska Miłosiernego Boga mogła spowodować, że ona to przetrwała i mogła dojść do końca swego życia i świętości – mówi.

Premiera utworu „Miłosierny Pan” będzie miała miejsce dziś na kanale YoutTube Marii Bober - w dzień, w którym czcimy św. s. Faustynę.

2020-10-05 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyznanie wiary Wojciecha Kilara

W jasnogórskiej Kaplicy Różańcowej 19 czerwca br. wieczorem miało miejsce niecodzienne wydarzenie artystyczne - premierowy pokaz filmu Violetty Rotter-Kozery i Zdzisława Sowińskiego „Wojciech Kilar. Credo”. Uroczysta projekcja dokumentu, który po części jest wspomnieniową autobiografią, a po części poruszającym świadectwem osobistym, wyznaniem głębokich przekonań ideowych i religijnych wielkiego artysty, odbyła się z udziałem bohatera tego ekranowego zapisu, jego twórców, ojców paulinów oraz licznie zgromadzonej publiczności.

CZYTAJ DALEJ

Ważna rocznica

2023-01-26 19:15

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Jacek Zimniak

80. rocznica śmierci

pierwszy biskup pomocniczy

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

80. rocznica śmierci pierwszego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Antoniego Jacka Zimniaka.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za tego gorliwego, mądrego i niezłomnego biskupa Antoniego Jacka Zimniaka, który w bardzo trudnych czasach okrutnej II wojny światowej pełnił posługę w naszej diecezji – mówił na początku Mszy św. w jego intencji bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej 26 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele rektoralnym św. Rocha i św. Sebastiana na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

"Odkrywamy prawdę" - tygodniki katolickie reagują na medialne zarzuty krycia pedofilii przez Jana Pawła II

2023-01-27 10:57

[ TEMATY ]

konferencja

PAP/Rafał Guz

Nie możemy pozostać obojętni wobec oskarżania św. Jana Pawła II o to, że nie reagował na nadużycia seksualne w Kościele katolickim. Zarzuty te nie są poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami. To pomówienia niewytrzymujące konfrontacji z faktami - piszą redaktorzy naczelni trzech tygodników katolickich ukazujących się w Polsce. Ich stanowisko zostało opublikowane we wspólnej wkładce wraz z tekstami innych autorów. Inicjatywę zaprezentowano w czwartek podczas konferencji prasowej pt. "Odkrywamy prawdę o stosunku Jana Pawła II do nadużyć seksualnych duchownych", zorganizowanej przez tygodniki "Gość Niedzielny", "Niedziela" i "Idziemy".

POBIERZ DODATEK W WERSJI PDF JAN PAWEŁ II ODKRYWAMY PRAWDĘ

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję