Reklama

Wiadomości

Stypendia dla podopiecznych Fundacji „Dorastaj z Nami”

5 października 2020 roku, w Pałacu Prezydenckim, odbyła się uroczystość przyjęcia nowych podopiecznych do Fundacji Dorastaj z Nami. W ramach „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”, dyplomy stypendialne z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy otrzymały dzieci, których rodzice zginęli, bądź zostali poszkodowani na służbie.

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Agata Kornhauser‑Duda

Fundacja Dorastaj z Nami

Fundacja Dorastaj z Nami

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział:

Ci, którzy służyli polskiemu państwu, którzy poświęcili dla polskiego państwa najwyższe dobro nie zostają sami. Mogą iść na służbę spokojnie, bo wiedzą, że jest ktoś kto będzie pamiętał o ich najbliższych, o ich rodzinie – mówił Prezydent. Bardzo serdecznie dziękuję, że po raz kolejny zechcieliście przyjść do Prezydenta Rzeczypospolitej, do nas, bo ta Wasza obecność - mówię o młodzieży, dzieciach - jest dla nas ogromnie ważna.

Fundacja Dorastaj z Nami

Konrad Ciesiołkiewicz, Przewodniczący Rady Fundacji, powiedział:

Są dzisiaj z nami przedstawiciele wielkich firm, wiemy też jak często te firmy mają bardzo znane marki, jak bardzo duże zespoły za nimi stoją. Tak naprawdę jednak nie chodzi o marki ani wielkie firmy, chodzi o konkretnych ludzi, przyjaciół i przyjaciółki Fundacji, którzy na co dzień pomagają Fundacji trwać i rozwijać się. W imieniu Rady Fundacji mogę powiedzieć, że tak, potrzebujemy sprawnie funkcjonującej Rady, ale jeszcze bardziej potrzebujemy zespołu przyjaciół, która wspiera Radę na co dzień. Bardzo więc Wam za to wsparcie dziękuję.

„Zachęcamy różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem, pokazując, że jesteśmy wdzięczni za bohaterstwo i ofiarę życia lub zdrowia tych, którzy służą nam na co dzień: strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich a także pracowników ochrony zdrowia walczących z COVID-19. Dlatego zapraszamy firmy i osoby indywidualne do wyjątkowego projektu Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej Koalicja: Razem dla Bohaterów, pozwalającego nam wspólnie powiedzieć dziękuję nie tylko poszkodowanym lub poległym bohaterom, ale również ich rodzinom. Obecnie pod opieką Fundacji jest 131 dzieci - powiedziała Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

Patrycja Kordasz, jedna z podopiecznych Fundacji powiedziała: Pragnę z całego serca podziękować Parze Prezydenckiej, Fundacji Dorastaj z Nami i jej Darczyńcom za wsparcie po tragicznej stracie mojego Taty. Wydarzenie to, choć niezwykle bolesne i ciężkie, pokazało mi, że pomoc ludzi z Fundacji i wspaniałych Darczyńców są bezcenne. Dziękuję.

Reklama

Dzieci bohaterów wspierane są przez darczyńców indywidualnych, a także firmy. W tym roku w podziękowaniu za pomoc, podopieczni Fundacji uhonorowali statuetką nowych Koalicjantów: Fundacja BGK i PZU. Autorem statuetki jest były podopieczny Fundacji – rzeźbiarz, absolwent warszawskiej ASP, Łukasz Krupski- „Chcę tę rzeźbę traktować jako sumę tego, co otrzymałem od innych. (…) Moja propozycja na dzisiaj, dla nas wszystkich, jest taka, żeby nam bardzo mocno w uszach zadźwięczało to kluczowe słowo, jakim jest wdzięczność.” Beneficjentami pierwszej statuetki w 2017 roku, była Para Prezydencka.

Podziękowano również Strategicznym Partnerom Koalicji – Razem dla Bohaterów 2020r. :Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN S.A., ORANGE Polska oraz BOEING, którzy już kolejny rok wspierają Fundację Dorastaj z Nami.

Podopieczni Fundacji, w podziękowaniu za wspieranie jej działań, przekazali również dyplomy „Przyjaciel Fundacji”.

Fundacja Dorastaj z Nami świętująca w tym roku swoje 10-lecie, obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej.

Fundacja Dorastaj z Nami

Program Koalicja: Razem dla Bohaterów jest dedykowany dzieciom, których rodzice zginęli bądź zostali poszkodowani na służbie. Już po raz czwarty Program został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Program skupia się na najważniejszych wymiarach rozwoju dziecka: edukacyjnym, psychologicznym, na przygotowaniu do wejścia na rynek pracy.

Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich z całej Polski. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat do osiągnięcia pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

Fundacja rozwija skierowany do pracowników i funkcjonariuszy służb publicznych, program „Służba i Pomoc”, objęty Patronatem Honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Fundacja Dorastaj z Nami

2020-10-06 14:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polsko-niemieckie wsparcie ukraińskich sierot

Od wybuchu wojny w Ukrainie Polska przyjęła ponad 2 miliony uchodźców. Zabiegająca o międzynarodową współpracę i koordynację działań humanitarnych Agata Kornhauser–Duda towarzyszyła w podróży do Niemiec dzieciom z niepełnosprawnościami. Mali pacjenci trafili właśnie pod opiekę specjalistycznego ośrodka w Koblencji.

Transport medyczny dla ciężko chorych dzieci oraz profesjonalna opieka w niemieckim ośrodku to efekt współdziałania Pierwszych Dam Polski i Niemiec. Agata Kornhauser–Duda i Elke Büdenbender od lat współpracują w zakresie edukacji, wsparcia dzieci i młodzieży oraz promocji wśród młodych ludzi przyjaźni polsko–niemieckiej.

CZYTAJ DALEJ

Zakończył się pierwszy etap akcji poszukiwawczej w kopalni Pniówek

2023-02-05 18:59

[ TEMATY ]

kopalnia

Karol Porwich/Niedziela

Artur Koch, kierownik kopalnianej stacji ratowniczej, i jego ekipa

Artur Koch, kierownik kopalnianej stacji ratowniczej, i jego ekipa

W niedzielę po południu zakończył się pierwszy etap akcji w kopalni Pniówek, której celem było dotarcie do siedmiu górników i ratowników górniczych, zaginionych pod ziemią po ubiegłorocznej katastrofie oraz wydostanie ich ciał na powierzchnię.

Rozpoczęty w sobotę rano i zakończony w niedzielę po godz. 16 pierwszy etap prac miał formę akcji ratowniczej, podczas której zastępy ratownicze po przewietrzeniu podziemnych wyrobisk wybudowały nowe tamy izolacyjne.

CZYTAJ DALEJ

Trzęsienie ziemi: co najmniej 1541 osób zginęło w Turcji i 783 w Syrii

2023-02-06 14:57

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/YAHYA NEMAH

W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję, zginęło 1541 osób - poinformowała turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD). Kataklizm dotknął również północno-zachodnią Syrię, w której zginęły co najmniej 783 osoby.

W poprzednim bilansie ofiar w Turcji przedstawionym przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana informowano o 912 zabitych, ponad 5,3 tys. rannych i ponad 2,8 tys. zniszczonych budynków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję