Reklama

Świat

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny: módlmy się razem i pośćmy w intencji pokoju!

[ TEMATY ]

apel

Syria

a.anis / Foter.com / CC BY-ND

Do wielopokoleniowego udziału rodzin w inicjatywie modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii zachęcił abp Vincenzo Paglia. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny skierował w tej sprawie specjalny apel. Zwrócił w nim uwagę, że zachęta do wyrzeczenia w obliczu okropności wojny może być dla rodziców wychowawczą okazją do wyczulenia dzieci na cierpienia innych ludzi. Ważne byłoby tu również świadectwo dziadków czy ogólnie osób w podeszłym wieku, zwłaszcza gdy ktoś z nich przeżył wojnę.

„A wy, dzieci i młodzi, nie narzekajcie, gdy w sobotę zabraknie na stole obfitości jedzenia – napisał abp Paglia. – Natomiast dziękujcie waszym rodzicom za to, co wam podają i proście o wyjaśnienie, dlaczego jednak warto żyć na tej ziemi, zbyt często naznaczanej żałobą i przemocą”. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny przypomina też o wartości modlitwy o pokój w atmosferze solidarności z tymi, którzy w Syrii każdego dnia ryzykują życie.

2013-09-05 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezenty z Polski dla 3 tys. dzieci w Syrii

[ TEMATY ]

Caritas

Syria

FreedomHouse / Foter.com / CC BY

Caritas Polska finansuje paczki świąteczne dla 3 tys. dzieci w ogarniętej wojną domową Syrii. Dzieci z Damaszku, Hawran–Dara i Homs otrzymają ubrania, zabawki i słodycze. Sytuację mieszkańców tego kraju, zwłaszcza dzieci, pogarsza przed świętami Bożego Narodzenia niespotykana w takiej skali od 100 lat śnieżna zima. O sfinansowanie podarunków zwrócił się do Caritas Polska patriarcha Syrii Grzegorz III Laham.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Granica

2021-09-28 09:40

[ TEMATY ]

komentarz

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Najłagodniej mówiąc, z zażenowaniem i niedowierzaniem obserwuję zachowanie części polityków partii opozycyjnych, którzy wobec zaistniałego kryzysu na granicy z Białorusią, włączyli się jawnie, w słowie i czynie w wymierzony przeciwko Polsce scenariusz drugiej strony.

Państwo, niezależnie od posiadanych prerogatyw, cech, przywilejów czy monopoli, jest konstruktem prawnym. Działa wewnątrz w zakresie swoich systemów, norm, ustaw oraz nadrzędnej nad nimi konstytucji. W środowisku zewnętrznym działa według prawa międzynarodowego, które nie tylko reguluje relacje z innymi państwami, ale - co pierwotne - sankcjonuje byt państwa, właśnie jako podmiotu w tym środowisku prawnym. Aby to było możliwe, państwo musi spełniać kilka podstawowych kryteriów wyznaczonych w międzynarodowych normach: mieć stałą ludność, suwerenną władzę, zdolność wchodzenia w stosunki międzynarodowe, co materializuje uznanie z drugiej strony oraz - co ważne szczególnie dla tego komentarza - określone terytorium, oddzielone od innych granicą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję