Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

To będzie niecodzienny koncert kolęd. Zagrają online

Piąta edycja Festiwalu Kolędowego Niecodzienne Koncerty Kolęd im. Łukasza Ząbka zagości wkrótce w kościele w Jeleśni. Pomysł na cykl ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd” NKK pojawił się we wrześniu 2016 r. wśród grupy przyjaciół, która chciała wystąpić przed większą publicznością w tworzącym się wówczas zespole Beskid SoundProject.

[ TEMATY ]

koncert kolęd

kolędowanie online

Natalia Gołuch/Zrzutka.pl

Orkiestra Beskid SoundProject wystąpi w Jeleśni.

Orkiestra Beskid SoundProject wystąpi w Jeleśni.

Początkowo planowali dać jednorazowy koncert, ale tak się złożyło, że zaczęli występować co roku, dając po kilka koncertów. – Przez 4 lata przekazaliśmy muzycznie dobrą nowinę o Narodzeniu Jezusa ponad 8 tysiącom słuchaczy, a w organizację projektu zaangażowanych było łącznie 100 osób. Przez 4 ostatnie edycje odbyło się łącznie 16 koncertów w 9 różnych miejscach. Na terenie tutejszej diecezji wystąpiliśmy w Mazańcowicach, Rychwałdzie, Żywcu i Jeleśni – informuje organizator i kierownik artystyczny cyklu NKK Sebastian Niemczycki. Podkreśla, że projekt NKK ma na celu pokazać niezwykłość przyjścia na świat Bożej Dzieciny i zachęcić słuchacza, by zatrzymał się na chwilę, oderwał od szarej codzienności, i rozkoszował mocą błogosławieństwa Jezusa.

Organizujemy wydarzenia niecodzienne, z niepowtarzalnym klimatem tworzonym przez Bożonarodzeniową atmosferę, w których skupiamy się na przekazie Ewangelii i wspólnym śpiewie kolęd wraz z słuchaczami. Wcześniejsze koncerty rozpoczynaliśmy wspólnym uściskiem dłoni z sąsiadem z ławki i wspólnym powitaniem każdego, pokazując, że wspólnota tworzy się tu i teraz, i nie ma żadnych barier między nami – zauważa S. Niemczycki.

5 edycja będzie inna od poprzednich, z powodu panującej epidemii. Odbędzie się tylko jeden koncert 6 stycznia 2021 r. o godz. 18 w kościele św. Wojciecha w Jeleśni w wykonaniu jubileuszowego składu Orkiestra Beskid SoundProject pod batutą Sebastiana Niemczyckiego. Koncert poprowadzi o. Oktawiusz M. Lamorski OFM. Ze względu na obostrzenia występ będzie transmitowany online na fanpage: ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd”.

Muzycy z Orkiestry Beskid SoundProject są od lat niezastąpionymi wykonawcami tego cyklu. Bieżąca edycja jest dla nas szczególna. Zostanie połączona z oficjalnym nadaniem naszemu festiwalowi imienia śp. Łukasza Ząbka – kontrabasisty z naszego zespołu, który odszedł od nas na wieczne kolędowanie. Oficjalnego nadania imienia dokona Wójt Gminy Jeleśnia, pani Anna Wasilewska – precyzuje organizator.

Reklama

Co roku po koncercie muzycy zbierali datki na organizację następnych. W tym roku jest to utrudnione, dlatego wykonawców można wesprzeć datkiem na zrzutka.pl: „Bądź cząstką #NKK2021”.

Koncert objął honorowym patronatem biskup Roman Pindel, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Order Uśmiechu – Marek Michalak, wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska i Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bielsku-Białej.

Koncert zapowiadaliśmy również w papierowej Niedzieli na Podbeskidziu nr 52/2020.

2021-01-05 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolędy świata przypomną o programie Rodzina Rodzinie

[ TEMATY ]

koncert kolęd

Niezwykły koncert wyemituje w święto Trzech Króli TVP. Obok kolęd z różnych kontynentów wybrzmią w nim historie podopiecznych największego polskiego programu pomocy zagranicznej, realizowanego przez Caritas Polska na rzecz ofiar konfliktów zbrojnych i kryzysów humanitarnych.

Dobrze znane w każdym polskim domu pieśni śpiewane w okresie bożonarodzeniowym, a także kolędy z Azji, Afryki i obu Ameryk, zaprezentują znani artyści. Wystąpią Olga Szomańska, Anna Karwan, Natalia Niemen, Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Piotr Cugowski, Chór TGD pod kierownictwem Piotra Nazaruka oraz Małe TGD.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Magdalena Pijewska

Bp Edward Dajczak

Bp Edward Dajczak

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Tym samym bp Edward Dajczak po ponad 15 latach posługi przechodzi na emeryturę, a nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim zostaje bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.

Decyzję papieża 2 lutego ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce. Informacja została podana do publicznej wiadomości w koszalińskiej katedrze po godz. 12.00.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: w ramach przygotowań do ŚDM biskup i młodzież z Porto zasadzili 150 drzew

2023-02-02 18:28

[ TEMATY ]

ŚDM Lizbona

facebook.com/sandomierzSDM

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży ordynariusz diecezji Porto biskup Manuel Linda oraz portugalska młodzież zasadzili w aglomeracji tego miasta 150 drzew. Większość uczestników wydarzenia stanowili harcerze oraz członkowie komitetu przygotowań do ŚDM w tej diecezji. Podczas prowadzonych na terenie lokalnych parków zasadzeń drzew obecni byli też przedstawiciele ratusza miasta Porto, w tym m.in. zastępca burmistrza Filipe Araújo.

Organizatorzy akcji wyjaśnili, że służy ona upamiętnieniu zaplanowanych na 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie Światowych Dni Młodzieży. Sprecyzowali, że w akcji sadzenia drzew wzięli udział nastolatkowie z ośmiu gmin północno-zachodniej Portugalii. - Inicjatywa prowadzona jest w czasie przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia w życiu wspólnoty chrześcijańskiej, w której również widoczne jest coraz większe zainteresowanie bioróżnorodnością oraz ochroną środowiska – sprecyzowali w komunikacie organizatorzy wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję