Reklama

Wiadomości

Premier: rząd od początku działał zgodnie z logiką

Za nami najtrudniejszy rok w gospodarczej historii Polski po roku 1989. Do tej globalnej katastrofy ekonomicznej nikt nie był przygotowany, ale ci, którzy zadbali wcześniej o odpowiednie rezerwy, przeszli ten kataklizm lepiej od innych.

[ TEMATY ]

gospodarka

premier

Mateusz Morawiecki

koronawirus

Mateusz Morawiecki/Facebook

Rząd od początku działał zgodnie z logiką - przygotowuj się na najgorsze, ale miej nadzieję na najlepsze. Dziś widzimy efekty tej odpowiedzialnej i ostrożnej polityki.

Polska gospodarka okazała się w znacznym stopniu bezpieczna i odporna. Dzisiaj rano trafił do nas raport Komisji Europejskiej, który pokazuje siłę naszych finansów publicznych.

Przeznaczyliśmy blisko 200 miliardów złotych na pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej. Najnowsze dane, wynikające również z realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, pokazują solidny fundament do odbicia gospodarczego.

Reklama

Z dumą możemy powiedzieć, że w rok 2021 wchodzimy z bardzo dobrym stanem finansów publicznych. Te pieniądze zostały realnie wypracowane przez Polaków, a rząd uszczelnił lukę VAT odziedziczoną przez PO, usprawnił system podatkowy, w wyniku czego od 2015 roku dochody z tego tytułu wzrosły o ponad 40%! Z owoców tego wzrostu mogą dziś korzystać wszyscy Polacy.

Mateusz Morawiecki/ Facebook

Przetrwaliśmy najtrudniejszy okres pandemii w lepszej kondycji niż dużo bogatsze gospodarki, zachowaliśmy moce produkcyjne, uratowaliśmy miliony miejsc pracy, przerwaliśmy imposybilizm realizacji wielkich projektów i dokonaliśmy zmian, które przyniosły uzdrowienie systemu finansów publicznych.

Ktoś może powiedzieć, że liczby to tylko słupki. Ale te słupki przekładają się na życie milionów polskich rodzin. Na wsparcie emerytów i młodych, na obniżki podatków, na 500 plus dla dzieci i wiele innych wydatków społecznych.

Zewnętrzni obserwatorzy określają nasze fundamenty jako bardzo solidne. My na tych fundamentach chcemy budować bezpieczną przyszłość i dobrobyt naszego kraju.

Ma temu służyć program Nowego Ładu gospodarczego i społecznego, który wkrótce zaprezentujemy.

Wszystkich nas czeka jeszcze wiele pracy, ale w tym roku Polska wróci na ścieżkę dynamicznego wzrostu!

2021-02-09 18:51

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowacja/ Premier Mateusz Morawiecki o V4: dziękujemy za trzy dekady współpracy

[ TEMATY ]

premier

facebook.com/MorawieckiPL

Słowacki dziennik "Hospodarskie Noviny" opublikował w poniedziałek artykuł polskiego premiera Mateusza Morawieckiego poświęcony 30 rocznicy powstania Grupy Wyszehradzkiej (V4). "Dziękujemy za trzy dekady współpracy" - pisze w nim premier RP Mateusz Morawiecki. Polska przewodniczy obecnie V4.

Polski premier napisał, że upadek komunizmu w Europie był przełomowym momentem dla uwolnienia ogromnego potencjału drzemiącego w krajach Europy Środkowej i otworzył dla nich nowe perspektywy. "Wzajemne wsparcie i współpraca ułatwiły wejście Polski, Węgier i Czech do NATO już w 1999 roku; niedługo później dołączyła do nich Słowacja. Natomiast od 2004 roku wszystkie kraje V4 są pełnoprawnymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej, mającymi aktywny wpływ na rozwój jej polityk i wzmacniającymi jej konkurencyjność gospodarczą" - podkreśla premier Mateusz Morawiecki. I zauważa, że jako grupa, kraje Europy Środkowej stanowią realną siłę na gospodarczej mapie świata.

CZYTAJ DALEJ

Sympozjum ,,Oblicza pojednania”

2023-01-28 14:31

[ TEMATY ]

Toruń

O. Tadeusz Rydzyk

radiomaryja.pl

W pojednaniu powinniśmy myśleć po katolicku i po polsku, w duchu najlepszych Polaków, naszych wzorców. Śp. ks. bp Stanisław Stefanek mówił o tym, dlaczego nie możemy radzić sobie w Polsce. Kiedyś dawaliśmy radę w najtrudniejszych czasach, nawet komunizmu, gdy nas dzielili. Teraz nie możemy sobie poradzić, bo Polacy i katolicy korzystają z mediów, które nie są polskiego ducha – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, prof. AKSiM, dyrektor i założyciel Radia Maryja, podczas sympozjum ,,Oblicza pojednania” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbywa się kolejne sympozjum z cyklu ,,Oblicza”. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „Oblicza pojednania” z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję