Reklama

Kościół

W Jego ranach uzdrowienie - Koncert Pasyjny z Kalwarii Zebrzydowskiej

Zapraszamy na wyjątkowy koncert pasyjny. Emisja w TVP1 w Wielki Piątek o godz. 15:45. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki "Niedziela".

Podczas koncertu wystąpią:

Narrator – Artur Żmijewski
Soliści:
Piotr Cugowski
Maciej Miecznikowski
Olga Szomańska
Beata Bednarz
Mietek Szcześniak
TULIA


Pozostały aparat wykonawczy:


Orkiestra pod kierunkiem Adama Skrzypka
Męski zespół muzyki cerkiewnej IKOS
Chłopięcy Chór Narodowego Forum Muzyki
Chórek (backing vocal)

2021-03-27 17:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyczna refleksja na Wielki Post

Niedziela małopolska 14/2022, str. I

[ TEMATY ]

koncert pasyjny

Anna Bandura/Niedziela

Metropolita krakowski podziękował członkom chóru i orkiestry symfonicznej za wykonanie „pieśni nowej”

Metropolita krakowski podziękował członkom chóru i orkiestry symfonicznej za wykonanie „pieśni nowej”

Koncert pasyjny Ecce Filius Tuus odbył się w niedzielę w sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach.

Zbliżenie się do tajemnicy męki i śmierci Pana Jezusa umożliwił zgromadzonym działający przy sanktuarium Chór „Nie lękajcie się” – obchodzący w tym roku 10-lecie istnienia. Chórzystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna powołana przy świątyni na Białych Morzach kilka miesięcy temu. Muzyczne wydarzenie poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: w ramach przygotowań do ŚDM biskup i młodzież z Porto zasadzili 150 drzew

2023-02-02 18:28

[ TEMATY ]

ŚDM Lizbona

facebook.com/sandomierzSDM

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży ordynariusz diecezji Porto biskup Manuel Linda oraz portugalska młodzież zasadzili w aglomeracji tego miasta 150 drzew. Większość uczestników wydarzenia stanowili harcerze oraz członkowie komitetu przygotowań do ŚDM w tej diecezji. Podczas prowadzonych na terenie lokalnych parków zasadzeń drzew obecni byli też przedstawiciele ratusza miasta Porto, w tym m.in. zastępca burmistrza Filipe Araújo.

Organizatorzy akcji wyjaśnili, że służy ona upamiętnieniu zaplanowanych na 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie Światowych Dni Młodzieży. Sprecyzowali, że w akcji sadzenia drzew wzięli udział nastolatkowie z ośmiu gmin północno-zachodniej Portugalii. - Inicjatywa prowadzona jest w czasie przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia w życiu wspólnoty chrześcijańskiej, w której również widoczne jest coraz większe zainteresowanie bioróżnorodnością oraz ochroną środowiska – sprecyzowali w komunikacie organizatorzy wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję