Reklama

Kościół

Abp Depo: uwierzmy w miłość ukrzyżowaną, zmartwychwstałą i miłosierną

– Uwierzmy w miłość ukrzyżowaną, zmartwychwstałą i miłosierną, która została nam podarowana przez Chrystusa naszego Pana i Boga – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 11 kwietnia przewodniczył Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Dziepółci k. Radomska. Podczas Mszy św. metropolita częstochowski wprowadził do świątynie relikwie bł. ks. Michała Sopoćki i udzielił sakramentu bierzmowania.

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

– Bogu niech będą dzięki za nowego orędownika bł. ks. Michała Sopoćkę, który odtąd będzie wypraszał łaski dla naszej parafii – powiedział ks. Szczepan Sowa, duszpasterz parafii.

W homilii abp Depo podkreślił, że „dziś są potrzebni tacy przewodnicy jak: św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna czy bł. ks. Sopoćko, którzy doświadczyli Jezusa, którzy Go spotykali przez modlitwę”. – Trzeba, abyśmy uwierzyli w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, i zadali sobie pytanie, do kogo pójdziemy, by pytać o sens swojego cierpnia, o sens swojej choroby, a przede wszystkim o sens swojego życia, jeżeli nie do Chrystusa, który przyszedł jako dar Ojca bogatego w miłosierdzie? – kontynuował arcybiskup.

– W tajemnicy miłosierdzia miłość Boga pochyla się nad każdą ludzką nędzą, słabością, grzechem i wszelkim złem, które oddzielą człowieka od Boga, po to, aby go dźwignąć, przebaczyć i dać nowe życie. – wskazał abp Depo i dodał za papieżem Franciszkiem, że „okres wielkanocny jest jednocześnie darem i tajemnicą spotkań z Chrystusem w Jego ranach”.

– Dlaczego świat odrzuca Chrystusa? – pytał arcybiskup i odpowiedział: – Bo świat nie znosi prawdy o grzechu, zła nie nazywa złem, kłamstwa nie nazywa kłamstwem, dlatego odrzuca Jezusa i Jego krzyż.

Podziel się cytatem

Reklama

– We współczesnym świecie tak bardzo widoczne jest pomieszanie pojęć, które tworzy zamęt, zanika również poczucie grzechu – zaznaczył i dodał: „Dlatego światłem i nadzieją na ludzkich drogach i jedynym ratunkiem jest Chrystus, a także zawołanie „ Jezu, ufam Tobie”.

– Ta modlitwa zawarta w słowach „Jezu, ufam Tobie” nie jest rozpaczliwym dobijaniem się do Serca Chrystusa, lecz bierze początek z miłości Boga, który ocala grzesznego człowieka. Ta modlitwa zmienia w pierwszym rzędzie nas samych, nie tylko nasze sprawy – podkreślił abp Depo.

Podziel się cytatem

– Tylko od Jezusa pochodzą moc w przeciwnościach, mądrość w ocenie życia i miłosierdzie wobec innych. Dlatego uwierzmy w miłość ukrzyżowaną, zmartwychwstałą i miłosierną, która została nam podarowana przez Chrystusa naszego Pana i Boga – zaapelował, szczególnie do młodzieży abp Depo.

Beata Pieczykura/Niedziela

Parafię Miłosierdzia Bożego w Dziepółci erygował 2 lutego 1986 r. ówczesny biskup ordynariusz diecezji częstochowskiej Stanisław Nowak. Funkcję świątyni parafialnej pełni odkupiony od konsystorza ewangelicko-augsburskiego kościół neogotycki z 1913 r. Pierwszym proboszczem i organizatorem życia religijnego był ks. Marek Czernecki. Jego staraniem kościół został wyremontowany i dostosowany do potrzeb liturgii katolickiej. Uroczystej konsekracji dokonał 5 lipca 2008 r. abp Stanisław Nowak.

2021-04-11 19:09

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: teksty i słowa św. Jana Pawła II bardzo głęboko są we mnie

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Muzeum Monet i Medali

Teksty i słowa św. Jana Pawła II bardzo głęboko są we mnie. Nie potrafię myśleć inaczej, jak jego słowami – wspominał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który wieczorem 18 maja, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, był gościem setnego już spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Spotkanie, które odbyło się on-line prowadził Krzysztof Witkowski, dyrektor i założyciel muzeum.

CZYTAJ DALEJ

Na progu niezwykłej tajemnicy. Koncert chórów w Zebrzydowicach

2023-01-30 19:40

[ TEMATY ]

koncert

chór Echo

Przemysław Lose

Oba chóry na wspólnym występie.

Oba chóry na wspólnym występie.

Świątynia w Zebrzydowicach wybrzmiała ponoworocznym śpiewem kolęd.

Chór Mieszano Echo z Zebrzydowic pod dyrekcją Jadwigi Sikory z towarzyszeniem Mykoli Blikhar oraz Chór Żeński Melodia z Nawsia w Czechach pod dyrekcją Aleksandry Zeman wystąpili na styczniowym koncercie w kościele Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. Na organach zagrał Arkadiusz Popławski.

CZYTAJ DALEJ

Rodzice mogą składać wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy

2023-01-31 09:57

[ TEMATY ]

500 plus

Adobe Stock

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

„Zachęcam wszystkich rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki dostępnym platformom internetowym. Złożenie wniosku do 30 kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. My ze swojej strony zapewniamy, że środki trafią do rodzin zgodnie z terminami. Program Rodzina 500+ będzie realizowany, a środki na ten cel zostały zabezpieczone” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję