Reklama

Niedziela Wrocławska

"Tak mi dopomóż Bóg"

Malczyce mają od połowy roku nowego wójta. W wyniku przedterminowych wyborów został nim Andrzej Niemiec. Rotę przysięgi zakończył wezwaniem „Tak mi dopomóż Bóg”.

Marek Perzyński

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Marek Perzyński: Czym się pan kierował składając publicznie tę religijną deklarację? - pytamy nowo wybranego wójta.

Andrzej Niemiec: Jestem katolikiem, więc dla mnie rota przysięgi zakończona słowami „Tak mi dopomóż Bóg” była naturalna

Reklama

M.P.: Podczas zaprzysiężenia dziękował pan rodzinie, ale mówił pan też, że jak rodzinę będzie pan traktował społeczność całej gminy. To kurtuazyjna deklaracja czy program działania na przyszłość?

A. N. Dla mnie wszyscy mieszkańcy gminy Malczyce są jak rodzina, tu się wychowałem, tu wyrosłem, chodziłem do szkoły podstawowej. Moi sąsiedzi są dla mnie ważni, ważna jest współpraca z nimi, więc tak to traktuję i chciałbym, by tak mnie traktowano.

M.P.: Ksiądz Waldemar Kontek, proboszcz z Wilczkowa, przybył na zaprzysiężenie, ale podczas uroczystości nie podszedł z gratulacjami, usłyszałem od niego, że złożył panu gratulacje wcześniej.

Reklama

A.N.: Tak, widziałem się z księdzem, osobiście zaprosiłem go na tę uroczystość i bardzo mu dziękuję, że przyszedł. Było to dla mnie bardzo ważne.

M.P.: Gmina Malczyce jest niewielką gminą, ale z wieloma problemami. Czym musi zająć się pan w pierwszej kolejności?

A.N.: Jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim trzeba zająć się sprawą szkoły, bo straciła płynność finansową. Ale trzeba też zająć się strategią rozwoju gminy, ściągać inwestorów. Poza tym trzeba zająć się wszystkimi codziennymi potrzebami. Tych zakresów działań jest wiele, trzeba wszystko robić jednocześnie.

M.P.: Czego życzyć nowemu wójtowi gminy Malczyce?

A.N.: Moim marzeniem jest, by ułożyła się współpraca ze wszystkimi, nawet z radnymi, którzy są trudniejsi we współpracy, ale tu nie chodzi o mnie czy o radnych. Tu chodzi o całą gminę, o to, by udało się zrealizować wszystkie dobre projekty.

2021-07-28 11:40

Ocena: +2 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję