Reklama

Franciszek

Papież zaapelował o walkę z plagą głodu

[ TEMATY ]

papież

apel

głód

Margita Kotas

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Ojciec Święty nawiązał do rozpoczętej wczoraj, 10 grudnia przez Caritas Internationalis „Kampanii przeciw głodowi na świecie”.

Oto papieski apel w tłumaczeniu na język polski:

Skandal dla wielu milionów osób, cierpiących z powodu głodu nie powinien nas paraliżować, lecz pobudzać do działania, wszystkich poszczególne osoby, rodziny, wspólnoty, instytucje, rządy - by wyeliminować tę niesprawiedliwość. Ewangelia Jezusa ukazuje nam drogę: zaufać opatrzności Ojca i dzielić chleb powszedni, nie pozwalając, aby się marnował. Zachęcam Caritas do rozwijania tego zaangażowania a wszystkich, by włączyli się do tej "fali" solidarności.

Już w poniedziałek wieczorem, 9 grudnia Ojciec Święty w specjalnym orędziu poparł tę inicjatywę i zachęcił, by się w nią włączyć.

2013-12-11 14:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do mieszkańców Hawany: u korzeni tego miasta jest wiara

[ TEMATY ]

papież

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Niech Maryja nauczy nas żyć miłością, która nie jest tylko dawaniem czegoś, lecz dawaniem samego siebie – powiedział Papież w wideoprzesłaniu do mieszkańców Hawany, z okazji 500-lecia tego miasta. Franciszek dał im za wzór św. Krzysztofa. Pełna bowiem nazwa kubańskiej stolicy brzmi bowiem San Cristóbal de La Habana, czyli św. Krzysztof z Hawany. Tak jak św. Krzysztof brał na ramiona swoich braci, tak i wy wspierajcie się nawzajem, pomagajcie i dodawajcie sobie otuchy – mówił Papież.

Franciszek przypomniał, że historycznie rzecz biorąc miasto Hawana opiera się na trzech filarach: wierze, miłości i nadziei.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję