Reklama

Wiara

Wojciech Modest Amaro ze wzruszającym świadectwem podczas spotkania Wojowników Maryi

Modest Amaro podczas ogólnopolskiego spotkania wspólnoty Wojowników Maryi podzielił się swoim wyjątkowym świadectwem nawrócenia i trwania przy Jezusie, mimo trudności i potknięć.

- Chciałbym, żeby to świadectwo było oddaniem chwały Panu Bogu za wszystkie błogosławieństwa, które otrzymałem w życiu. Żeby to, co dzisiaj powiem było tylko na Jego chwałę - jaki On jest wspaniałomyślny, miłosierny, jak potrafi działać, jak potrafi przemieniać. Ważne, żebym ja się umniejszał, a On wzrastał – powiedział już na samym początku Modest Amaro.

Znany restaurator podzielił się także wyjątkowym świadectwem opieki Maryi.

Podczas pobytu w San Francisco zadzwoniła do niego żona z dobrą nowiną: „Jestem w ciąży”. Modest bardzo się ucieszył, jednak chwilę później opanował go wielki strach – jego żona miała w przeszłości bardzo trudne przebiegi ciąży, łącznie z otarciem się o śmierć.

Od razu pobiegł do pobliskiego kościoła, aby oddać Bogu swoje lęki i to co zobaczył wyryte na kamieniu w tym kościele, zszokowało go doszczętnie.

Tłumacząc na język polski:

"Posłuchaj mój synu co mam ci teraz do powiedzenia. Nie martw się, nie pozwól, by cokolwiek zmąciło twój umysł. Nie bój się żadnej choroby, żadnych przykrych zdarzeń, ani bólu. Czy ja nie jestem Twoją matką? Czy ja nie jestem życiem i zdrowiem? Czy ja nie posadziłam cię na moich kolanach, nie wzięłam odpowiedzialności za twoje życie? Czy jeszcze czegoś ci potrzeba?".

Podziel się cytatem

Reklama

- Wtedy cały strach odszedł. Zadzwoniłem do żony i powiedziałem, że wszystko będzie dobrze, że to będzie najbardziej bezproblemowa i błogosławiona ciąża – mówił z wielkim wzruszeniem Amaro.

Tak właśnie się stało. Ciąża przebiegła bezproblemowo.

- To jest właśnie przykład na to, kiedy w strach, w jakiekolwiek emocje czy zranienie które mamy, zapraszamy Boga. Z pełną odpowiedzialnością, że On to zmieni. Przecież nie my. - dodał Modest.

Znany restaurator podzielił się także świadectwem walki z pychą.

Jako pierwszy w Polsce zdobywca gwiazdki Michelin, zapragnął więcej. Pojechał do Brukseli, to tam miało się odbyć przyznanie kolejnych gwiazdek. Był pewny, że wszyscy go znają, szanują.

Po dotarciu na miejsce, okazało się, że nie ma go na liście, a pani przyjmująca zgłoszenia, nie wiedziała kim jest.

Jak sam powiedział, był bardzo wstrząśnięty.

- Zacząłem płakać. Pytałem: "Panie Jezu, o co tu w ogóle chodzi?". Pan skierował wtedy do mnie te słowa: "Synu człowieczy, oto zabieram ci nagle radość twych oczu, ale nie lamentuj ani nie płacz, ani nie pozwól, by płynęły ci łzy. Wzdychaj w milczeniu, nie przywdziewaj żałoby jakby po umarłym, zawiąż sobie zawój dokoła głowy, sandały włóż na nogi, nie przysłaniaj brody, nie spożywaj chleba żałoby!»" (Ez 24, 16-17). Za kim ty płaczesz, za bożkiem?! Ja do ciebie mówię, a ty ryczysz?”. Tak Pan Jezus działa, tak nas wypala – zapewnił Modest Amaro podczas spotkania Wojowników Maryi.

Podziel się cytatem

Reklama

- To zło w naszym życiu może tylko Bóg przemienić. W każdym aspekcie. Jaka jest ta różnica po nawróceniu, bo to jest istotne? Że nigdy nie był bym z Bogiem w tych sytuacjach, w tych strachach, w tych lękach, w tym egoizmie, w tej pysze, w tym „ja wiem lepiej”. A Pan Jezus prowadzi absolutnie swoją drogą. (…) Wola Boża przejawia się w wydarzeniach.

Zobacz całość świadectwa w serwisie YouTube: Zobacz

2021-11-08 09:48

Ocena: +35 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tańczyć jak król Dawid

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 22-23

[ TEMATY ]

wspólnota

świadectwo

Joanna Szubstarska

Wspólnota Jednego Ducha w Siedlcach w trakcie wieczoru chwały

Wspólnota Jednego Ducha w Siedlcach w trakcie wieczoru chwały

Śpiew i taniec dla Boga? Tak, to rzeczywiście się dzieje, zwłaszcza we wspólnotach, ale takie formy wielbienia Pana powinny być dostępne dla wszystkich wiernych.

W Psalmie 149 czytamy: „Niechaj w pląsach chwalą imię Jego, niech grają Mu na bębnie i na cytrze”. Podobnych zachęt na kartach Pisma Świetego jest więcej. W Księdze Koheleta (3, 4) zaznaczono, że jest odpowiedni czas, aby tańczyć: „Jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów”. W Pierwszym Liście do Koryntian (6, 19-20) czytamy, że nasze ciało należy do Boga: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!”. Taniec jako sposób chwalenia Pana odnajdują wspólnoty, np. działająca w Siedlcach Wspólnota Jednego Ducha.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - kończy się faza grupowa

2022-12-02 07:06

PAP/EPA/Georgi Licovski

W piątek zakończy się faza grupowa piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Z grup G i H pewne awansu są już Brazylia i Portugalia, a na dwa ostatnie wolne miejsca w fazie pucharowej apetyt ma wciąż sześć drużyn.

"Canarinhos" od 2002 roku czekają na szósty tytuł mistrza świata. Tegoroczny turniej zaczęli z wysokiego pułapu, pokonując na inaugurację Serbię 2:0, a następnie Szwajcarię 1:0. Mają komplet punktów i w ostatnim spotkaniu z Kamerunem zagrają w rezerwowym składzie, co trener Tite już zapowiedział piłkarzom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję