Reklama

Kościół

Jasna Góra: XII Pielgrzymka Muzyków Kościelnych - 13 listopada

XII Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 13 listopada. O. Nikodem Kilnar, krajowy duszpasterz muzyków kościelnych przy KEP, podkreśla, że pielgrzymka jest też okazją do zintegrowania środowiska.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

muzyka

Karol Porwich/Niedziela

Będzie to czas dziękczynienia za błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego, za jego wiarę, która "nie cofnęła się przed więzieniem i cierpieniem", a także błogosławioną matkę Różę Czacką. Hasłem będą słowa Prymasa: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Na pielgrzymkę zaproszeni są: dyrygenci, organiści, chóry, schole liturgiczne, kantorzy, zespoły wokalno-instrumentalne.

Jak zauważył o. Kilnar w zaproszeniu na pielgrzymkę „ten rok okazał się czasem wyjątkowej próby naszej wiary, naszej wierności Bogu, Kościołowi”.

- Czas naznaczony epidemią spowodował, że wielu naszych braci i sióstr odeszło od Boga i nie powróciło do kościoła. W Kościele żyje Chrystus i zbawia nas. Wiarę, którą otrzymujemy od Kościoła, przekazujemy naszym dzieciom. Gdybyśmy utracili naszą relację z Kościołem, narazilibyśmy się na utratę wiary. Po okresie wakacyjnym wiele chórów i zespołów nie powróciło do swoich prób i zajęć – ubolewa krajowy duszpasterz muzyków kościelnych i zachęca do powrotów na sale parafialne, do wznawiania prób.

Reklama

W programie pielgrzymki znalazły się: liturgia pokutna, wykład ks. dr hab. Mariusza Białkowskiego o muzyce jako prawdziwym znaku świętej liturgii, koncert w wykonaniu zespołu „Lumen Vocale".

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia sprawowana w jasnogórskiej bazylice o 13.30. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilie wygłosi bp Piotr Greger, przewodniczący Komisji ds Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

Pielgrzymka Muzyków Kościelnych odbywa się przed wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które przypada 22 listopada.

2021-11-09 17:58

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wędrówka życia

Niedziela lubelska 33/2020, str. I

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

ślub

Archiwum pielgrzymki

Jesteśmy razem dzięki pielgrzymce – podkreślają zgodnie nowożeńcy

Jesteśmy razem dzięki pielgrzymce – podkreślają zgodnie nowożeńcy

Joanna i Wiktor powiedzieli sobie sakramentalne „tak” podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

Nowożeńcy pochodzą z Lublina. Mieszkają blisko siebie, ale tak naprawdę poznali się na pielgrzymce. Od 8 lat w sierpniowe dni wędrują do Matki Bożej z grupą nr 3. Gdy podjęli decyzję o zawarciu małżeństwa, byli pewni, że sakramentalne „tak” powinni sobie powiedzieć w wielkiej, pielgrzymkowej rodzinie. – Jesteśmy razem dzięki pielgrzymce. To dobre miejsce i dobry czas. Jesteśmy u siebie – podkreślają zgodnie. Wymarzona uroczystość odbyła się drugiego dnia pielgrzymki w sanktuarium św. Otylii w Urzędowie. Młoda para, otoczona modlitwą przez rodzinę i przyjaciół ze szlaku wędrówki na Jasną Górę, zawierzyła wspólne życie Bogu, polecając się opiece Matki Najświętszej.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tymoteusz i Tytus

Niedziela Ogólnopolska 52/2006, str. 4-5

wikipedia.org

Św. Tymoteusz

Św. Tymoteusz

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: ksiądz-didżej bije rekordy popularności w internecie

2023-01-26 21:18

Portugalski ksiądz Guilherme Peixoto bije rekordy popularności w internecie dzięki swojej aktywności muzycznej. Posługujący w diecezji Viana do Castelo duszpasterz zdobywa popularność głównie dzięki swojemu zaangażowaniu w prowadzenie zabaw muzycznych, podczas których jest didżejem. Utwory muzyczne przeplata on przesłaniem świętych i błogosławionych.

Pod koniec stycznia ks. Guilherme zdecydował się pojawić ze swoimi nagraniami w sieci TikTok, gdzie szybko zdobył dużą popularność. W ciągu zaledwie dwóch dni jego konto w tej sieci społecznościowej odwiedziły 3 mln internautów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję