Reklama

Św. Joanna Beretta Molla

Spotkania ze świętą żoną i matką

Niedziela Ogólnopolska 28/2004

Córka św. Joanny Beretty Molli z relikwiami matki w dniu jej kanonizacji, Plac św. Piotra w Rzymie, 16 maja 2004 r.

Córka św. Joanny Beretty Molli z relikwiami matki w dniu jej kanonizacji, Plac św. Piotra w Rzymie, 16 maja 2004 r.

Pierwszą i podstawową wspólnotą, w jakiej jesteśmy kształtowani, jest rodzina. Rzec można, że rodzina to niejako jeden z najważniejszych czynników formacji człowieka od chwili urodzenia, a nawet jeszcze w łonie matki. Atmosfera domu rodzinnego, relacje w nim panujące, ideały przyświecające rodzicom i najbliższym wpływają na nas nawet wówczas, gdy nie jesteśmy tego do końca świadomi. My niejako przesiąkamy tym, czym żyje się w naszej rodzinie. Warto zatem rozpoznać te wszystkie wartości, jakie zostały nam ofiarowane. Na pewno zdołamy wówczas uniknąć jakże niebezpiecznej tendencji traktowania swoich rodziców jako wrogów własnej wolności. Mamy również nadzieję niepopadania w tzw. konflikt pokoleń.
Dla mnie rodzice jawią się jako dwoje kochających się ludzi. Ich miłość była dla nas po prostu oczywista. Dowiedzieliśmy się m.in., że rodzice zawarli między sobą i Panem Bogiem swoiste przymierze: będą prosić, aby mogli odejść z tego świata jednocześnie. Tak też się stało. Zmarli w tym samym roku. Dzięki nim zrozumiałam, na czym polega tak mało dziś popularna cnota czci okazywanej sobie na co dzień. Kiedy patrzyłam na rodziców, widziałam przykład dawania siebie drugiej osobie i wzajemnego służenia sobie w drobiazgach. Zrozumiałam, czym jest ofiara podejmowana z miłości i jaki jest jej sens.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łask: Rekolekcje ewangelizacyjne „Wstań! Idź”

2021-09-20 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W niedzielę 19 września rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne w siedemnastu kościołach jubileuszowych Archidiecezji Łódzkiej. W kolegiacie łaskiej prowadzi je ks. Maciej Chodowski wraz z grupą młodzieży z Ruchu Światło – Życie.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję