Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Popracuj nad rozwojem duchowym, fizycznym i osobistym. Rozwojowy dziennik duchowy dostępny dla każdego

Małżonkowie, i nie tylko, pracują nad swoim rozwojem fizycznym, osobistym i duchowym dzięki specjalnemu wydaniu.

[ TEMATY ]

dziennik duchowy

ks. Mateusz Dudkiewicz

rozwój osobisty

Ks. Mateusz Dudkiewicz

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Założyciel Fundacji „Luce” z Bielska-Białej i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej ks. Mateusz Dudkiewicz wpadł na pomysł, aby przygotować „Rozwojowy dziennik duchowy”. Jak sama nazwa wskazuje, ma on być pomocą w rozwoju, szczególnie dla członków Kręgów Małżeńskich, ale nie tylko.

Dziennik opracowujemy od maja br. Przykładowo listopad miał 30 dni, czyli 720 godzin życia. A każdy dzień to 1440 minut daru życia. Od każdego z nas zależy, co z nimi zrobimy i czy wykorzystamy je w dobrym Bożym celu. Przygotowując tę książeczkę, postanowiłem połączyć tzw. 3 w 1, by nie rozdzielać tego na 3 różne opracowania. Tak więc zainteresowani w jednym miejscu odnajdą Ewangelię z dnia, kalendarz rozwojowy i dziennik duchowy – mówi Niedzieli pomysłodawca wydania, które opracowuje razem ze swoim bratem Krzysztofem Dudkiewiczem.

Osoby podejmujące prace nad swoim rozwojem z pomocą dziennika listopadowego, na początku miały za zadanie wpisać do rozkładu miesięcznego najważniejsze wydarzenia danego miesiąca i wyznaczyć sobie cel na ten miesiąc oraz, oprócz wydarzeń rodzinnych i zawodowych, zaplanować konkretnie Dialog Małżeński, wpisując także datę i godzinę oraz spotkanie Kręgu. Na koniec każdego tygodnia przygotowywały raport tygodniowy, oceniając postępy i zapisując wnioski do pracy w kolejnym tygodniu.

W "Dzienniku" na każdy dzień ks. Mateusz przygotował tzw.: „Lewą stronę dnia”, czyli Słowo Boże do rozważenia, zachęcając czytelnika do podkreślenia zdania, które go szczególnie poruszyło, zapisania refleksji i postanowienia w formie pozytywnej. Natomiast w„Prawej stronię dnia” uczestnik ma za zadanie „zjeść żabę na śniadanie”, czyli podjąć temat, problem, z którym będzie się musiał zmierzyć w najbliższych godzinach. Czyli np. wykona konkretne obowiązki zawodowe, zaplanuje czas dla rodziny, czas na rozwój fizyczny w formie jakiejś aktywności, rozwój osobisty, czyli np. weźmie udział w jakimś szkoleniu, oraz czas na rozwój duchowy, czyli dla Boga i z Bogiem, np. pójdzie na Mszę św., adorację, namiot spotkania, posłucha autorskie rekolekcje ks. Dudkiewicza w wersji online pt. „Serce Matki”, do których kod QR jest zawarty w dzienniku, i poczyta Pismo Święte albo dobrą lekturę duchową.

Reklama

Na wieczór zachęcamy do zrobienia rachunku sumienia, w którym trzeba konkretnie podziękować Panu Bogu za dobro danego dnia, przeprosić za złe czyny i poprosić o coś. Proponujemy również, by dana osoba pomyślała, czy udało się jej zrobić choć jeden krok do przodu w sferach rozwoju , i żeby to zaznaczyła w ramce. Prócz tego jeszcze wpisuje swoje dzienne wydatki i to, ile zarobiła – dodaje kapłan.

Zainteresowani otrzymaniem grudniowego numeru mogą się kontaktować z ks. Mateuszem przez jego media społecznościowe oraz mailowo: mateusz@dudkiewiczmail.com .

2021-12-03 20:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Posłany, aby wprowadzać Chrystusowy pokój

Niedziela przemyska 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

bł. ks. Bronisław Markiewicz

michalici.pl

Bł. ks. Markiewicz jest patronem roku duszpasterskiego w archidiecezji

Bł. ks. Markiewicz jest patronem roku duszpasterskiego w archidiecezji

Bł. ks. Bronisław Markiewicz - duchowy orędownik i przewodnik.

Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 r. w Pruchniku. W przemyskim seminarium przygotowywał się do kapłaństwa i wpatrywał w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ksiądz Markiewicz przez całe swoje życie zachęcał wiernych, dzieci i młodzież, do uczestnictwa we Mszy św., do częstego, nawet codziennego przyjmowania Komunii św. oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu. Starał się kształtować w ich sercach cześć i miłość dla Jezusa Eucharystycznego. Pisał: „Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zasługuje na cześć najgłębszą i na uwielbienie największe, bo jest Stworzycielem, Panem i Zbawcą naszym, bo umiłował nas miłością najtkliwszą i nieskończoną...”. W zapiskach życia wewnętrznego ks. Bronisław Markiewicz zanotował: „Najwyższa czynność moja Msza św.: już większej godności na świecie nie osiągnę ani nawet w niebie... Biada temu kapłanowi, który sobie cokolwiek innego wyżej ceni...; Msza św. centrum życia mego”. W grudniu 1911 r. ks. Markiewicz ciężko zachorował. Zmarł 29 stycznia 1912 r. w otoczeniu swoich najbliższych współpracowników i wychowanków. Data i miejsce jego beatyfikacji, 19 czerwca 2005 r. w Warszawie, zbiegły się z uroczystą Mszą św. wieńczącą obchody Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

CZYTAJ DALEJ

Niezwykłe przeżycie

2023-01-31 00:05

s. Danuta Lipińska

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

    W niedzielę 29 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu PROBOSZCZOWIE.

    Jak informuje s. s. Danuta Lipińska, zespół tworzą: ks. Marek Bandura - proboszcz parafii w Buczkowicach k/ Szczyrku - śpiew i gitara prowadząca, ks. Roman Świerkosz- emerytowany proboszcz w Stanisławie Górnym - gitara solowa, ks. Andrzej Piotrowski z parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach - klawisze, o. Roland Pancerz bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej - rektor Seminarium, wykładowca greki, łaciny i patrologii, Jan Budziaszek - perkusista, muzyk sesyjny, świecki rekolekcjonista, autor książek, Grzegorz Górkiewicz, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista Skaldów, twórca muzyki filmowej, a także Adrian Legut - akustyk zespołu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję