Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wierna Jezusowi do końca

W 82. roku życia i w 60. roku profesji zakonnej odeszła do Pana elżbietanka cieszyńska s. Maria Michaela Bubik od Potęgi Bożej.

[ TEMATY ]

pogrzeb

elżbietanki cieszyńskie

Paweł Seligman

Msza św. pogrzebowa s. Michaeli Bubik.

Msza św. pogrzebowa s. Michaeli Bubik.

Uroczystościom pogrzebowym w kościele św. Elżbiety w Cieszynie przewodniczył bp Piotr Greger w koncelebrze z licznymi kapłanami z dekanatu cieszyńskiego i miejsc, gdzie zmarła posługiwała.

S. Michaela miała ciepłe i matczyne serce, cicho i cierpliwie znosiła cierpienia. Była wierna Jezusowi do końca. Była wzorem życia zakonnego i gorąco troszczyła się o zgromadzenie – podkreśliła przełożona generalna s. Alberta Jasek.

Kazanie wygłosił dziekan ks. Stefan Sputek. – Pan jest umocnieniem na drodze naszego pielgrzymowania. S. Michaela uczy nas, byśmy szli drogą, w której uświadamiamy sobie, że nic nas nie może odłączyć od miłości Chrystusowej – mówił.

Reklama

Odczytano list kondolencyjny metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca i seniora bp. Damiana Zimonia.

Administrator parafii ks. Tomasz Kotlarski podziękował za udział.

Teresa Bubik urodziła się 6 kwietnia 1939 r. w Zebrzydowicach. W wieku 7 lat z rodziną zamieszkała w Gliwicach. Do zgromadzenia sióstr św. Elżbiety w Cieszynie wstąpiła 18 kwietnia 1959 r. W 1961 r. złożyła pierwszą profesję, a w 1964 r. – wieczystą. Pracowała ponad 20 lat w laboratorium medycznym w szpitalu. Posiadała zdolności muzyczne. Ukończyła 4-letni kurs organistów przy kurii w Katowicach. Przez 23 lata służyła we wspólnocie jako organistka. Przez 9 lat była mistrzynią formacji początkowej. W latach 1980-98, 2000-2003 była przełożoną generalną. Posługiwała w Bytomiu-Łagiewnikach. Wraz z radą utworzyła placówkę w Bobrownikach Śląskich. W 1996 r. posłała 4 siostry do nowo powstającego domu księży emerytów w Katowicach. Po 21 latach posługi przełożeńskiej przez 6 lat służyła w domu filialnym w Zubrzycy Górnej. Od 2010 r. była w domu generalnym. Chorowała. Przez ostatnie 5 lat nie wstawała z łóżka. Zmarła 9 grudnia.

2021-12-29 20:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakosztują modlitwy Słowem Bożym. Rekolekcje dla Córek Króla

[ TEMATY ]

rekolekcje

elżbietanki cieszyńskie

Karol Porwich/Niedziela

Elżbietanki cieszyńskie organizują kolejne rekolekcje.

Spotkanie rekolekcyjne pt. „Posłuchaj córko, czyli odkryj moc Słowa Bożego” zaplanowały w dniach 13-18 lutego w Zabrzegu koło Czechowic-Dziedzic. Zaproszenie kierują do młodych dziewczyn w wieku od 16 lat wzwyż.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Turnusy zimowe Caritas w Rajskiem

2023-02-06 11:49

Justyna Składowska, Dział Komunikacji Caritas Polska

Turnus przywracał dzieciom uśmiech na twarzy.

Turnus przywracał dzieciom uśmiech na twarzy.

Niepewność jutra, strach, niedostatek – koszmar trwa już rok. Dla najmłodszych mieszkańców pogrążonej w wojnie Ukrainy to bardzo długo. By mogły choć przez chwilę poczuć się normalnie i bezpiecznie, Caritas organizuje dla nich turnusy wytchnieniowe.

— Zajmujemy się wrażliwą grupą – dziećmi z Ukrainy, które wiele widziały i wiele przeżyły. Chcemy dać im odpocząć — mówi Aisha Kumpan, kierowniczka turnusu wytchnieniowego, który odbył się w styczniu tego roku. Pobyt zorganizowano w malowniczo położonej miejscowości Rajskie, w ośrodku Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Daleko od Drohobycza, Kijowa, Charkowa, Lwowa czy Mariupola. Daleko od huku spadających rakiet i od połamanego życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję