Reklama

Kościół

Rzecznik Episkopatu: Zawierzmy Bogu wszystko, co nas czeka w nowym roku

„Niech ten Nowy Rok 2022, w który wchodzimy, będzie wypełniony ufnością w Opatrzność Bożą, która rządzi światem i dziejami” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w życzeniach noworocznych.

[ TEMATY ]

życzenia

nowy rok

Episkopat.pl

Ks. Leszek Gęsiak

Ks. Leszek Gęsiak

Rzecznik Episkopatu przyznał, że wydarzenia społeczne i polityczne z ostatnich miesięcy napełniły nasze serca niepokojem i zatroskaniem o jutro. „Jako wierzący powinniśmy jednak pokładać szczególną ufność w Opatrzność Bożą, która rządzi światem, gdyż Bóg nie pozostawił nas sobie samym z tymi wszystkimi problemami, jakie stają dzisiaj przed nami. On jest z nami i czeka, aż powierzymy się Jego opiece” – powiedział ks. Gęsiak.

Przyznał, że po ludzku trudno jest zrozumieć, dlaczego świat dotknęła pandemia, w wyniku której straciło życie lub ucierpiało tak wiele osób, dlaczego trwają konflikty zbrojne, ludzie cierpią głód i prześladowania. „Nawet kiedy czegoś nie jesteśmy w stanie pojąć, możemy to zawsze powierzyć Bogu – a On się tym zajmie, gdyż jest Panem czasu i historii. Wzbudźmy w sobie więcej zaufania do Boga, a przestańmy wyrzekać Mu Jego obojętność” – podkreślił ks. Gęsiak.

„Z taką postawą pełnego zaufania Bogu wejdźmy w ten Nowy Rok, zawierzając Mu wszystko, co nas w nim czeka” – zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

2021-12-31 08:58

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rachunek dobra

Każdy rozpoczynający się rok w mediach zazwyczaj okraszany jest sloganami o „noworocznych postanowieniach”, pełno jest pytań, obaw o przyszłość, wątpliwości. Nim jednak zaczniemy się niepokoić, warto zrobić podsumowanie i zdać sobie sprawę z tego, ile dobra – tak, dobra – wydarzyło się w naszym życiu w ciągu minionych 12 miesięcy. Wówczas wejście w kolejny rok podarowany nam przez Pana może rozpocząć szczere dziękczynienie za wiele łask, których Dobry Bóg nikomu nie szczędzi. Czytelnikom „Niedzieli Małopolskiej” przedstawiamy sondę, w której zapytaliśmy naszych respondentów o to, jakie dobro dokonało się w ich życiu w minionym roku. Niech te refleksje zainspirują każdego z nas do zrobienia osobistego „rachunku dobra” i podziękowania Najwyższemu – bo zawsze jest za co dziękować!

Wraz z mijającym rokiem 2013 uzmysłowiłem sobie, że był on najważniejszym rokiem w moim dotychczasowym życiu. W tym właśnie czasie rozpocząłem planowaną od kilku lat nową drogę zawodową, zdobyłem pełne uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu oraz – przede wszystkim – zaręczyłem się i wraz z Narzeczoną postanowiliśmy założyć rodzinę. Zauważyłem, jak ten rok wpisuje się w ciąg historii mojego życia, jak też bardzo był przełomowy. Dziękuję dobremu Bogu, że daje mi tyle łask i obdarza pomyślnością, że daje radosną nadzieję na przyszłość.
Łukasz

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Polska pokazała, że można być żywą Ewangelią dla Ukrainy.

2023-01-30 21:43

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Leon Dubrawski

Biskup Leon Dubrawski

Od prawie roku Ukraina dzielnie broni się przed inwazją rosyjską. Od samego początku Polacy dzielnie wspierają naród ukraiński. O pomocy Ukrainie, wdzięczności Polakom i trudzie wojny opowiada biskup Leon Dubawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej oraz wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.

Od początku wojny Polacy otworzyli swoje serca i domy, aby pomagać mieszkańcom Ukrainy w ciężkim dla nich czasie wojny. Czy prawie rok od rozpoczęcia wojny ta pomoc nadal jest udzielana?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję