Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdniccy Paulini zapraszają na cykl katechez

Jeśli szukasz sensu życia, masz problemy z dogadaniem się z najbliższymi, nie rozumiesz dzisiejszego Kościoła, to potrzebujesz tych katechez, które ruszają już 14 lutego w Świdnicy.

Paulińska parafia św. Józefa gorąco zaprasza młodzież i dorosłych na wstąpienie na drogę neokatechumenalną. - Jeśli szukacie sensu życia, nie możecie wyjść z nałogów, jesteście słabi lub macie wszystko, ale nie wiecie, co zrobić z życiem, to katechezy drogi neokatechumenalnej są dla was – zachęcają zakonnicy. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki i czwartki przez 5 kolejnych tygodni o godzinie 19:15.

- Ciężko dziś znaleźć wsparcie w codziennych problemach. Proponowana duchowa droga odpowiada na dzisiejsze problemy i pytania odwołaniem do Pisma Świętego, liturgii i wspólnoty chrześcijańskiej. Droga Neokatechumenalna nie jest ruchem czy stowarzyszeniem, lecz narzędziem w łonie parafii, by na nowo przywieść do wiary ludzi, którzy jej poszukują lub porzucili – tłumaczą organizatorzy.

Przypomnijmy, że Droga Neokatechumenalna została zapoczątkowana w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku w jednym z ubogich przedmieść Madrytu, przez Kiko Argüello i Carmen Hernández. Ten sposób formacji został wsparty przez abp. Madrytu Casimiro Morcillo, który dostrzegł w tej pierwszej grupie rzeczywiste odkrycie słowa Bożego i praktyczną realizację odnowy liturgicznej, wprowadzanej wówczas przez Sobór Watykański II.

Reklama

Aktualnie Droga Neokatechumenalna jest obecna w 134 krajach na pięciu kontynentach. Istnieje 21 300 wspólnot w 6270 parafiach. Jest 1668 rodzin na misji, z których 216 to „missio ad gentes” w zdechrystianizowanych miastach na pięciu kontynentach. Powstało do tej pory 125 diecezjalnych seminariów misyjnych Redemptoris Mater.

W Polsce ta Droga rozpoczęła się w 1975 r. w Lublinie, dzięki jezuicie o. Alfredowi Cholewińskiemu. Katechezy zaczęto głosić w środowisku związanym z KUL. Obecnie Droga w Polsce liczy około 1000 wspólnot w 350 parafiach w 35 diecezjach, w Świdnicy działają trzy wspólnoty w paulińskiej parafii.

2022-02-12 07:07

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlisz się o potomstwo? Nie jesteś sam. Paulini zapraszają

[ TEMATY ]

małżeństwo

bp Marek Mendyk

paulini Świdnica

materiały organizatorów

Baner promujący wydarzenie

Baner promujący wydarzenie

Świdnickie sanktuarium Św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Kotlarskiej 19, w którym posługują ojcowie paulini, jest miejscem, gdzie od dwóch lat, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odbywają się specjalne nabożeństwa dla małżeństw, które pragną potomstwa.

Z racji na Rok Świętej Rodziny paulini postanowili, aby w najbliższą sobotę 30 października 2021 r. o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa świdnickiego bp Marka Mendyka, modlić się w czasie Mszy św. za małżeństwa z terenu całej diecezji i nie tylko, ze szczególną intencją o dar potomstwa.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zawierzył Matce Bożej swą podróż do Afryki

2023-01-30 17:36

[ TEMATY ]

Franciszek w Afryce

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Dziś po południu, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) i powierzyć jej swoją zbliżającą się podróż apostolską do Afryki.

W dniach 31 stycznia - 3 lutego Franciszek będzie przebywał w Demokratycznej Republice Konga, a w dniach 3-5 lutego w Sudanie Południowym.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Czaja przebywa w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

2023-01-31 15:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Czaja

Karol Porwich /Niedziela

Ordynariusz diecezji opolskiej od kilku dni temu skarżył się na gorsze samopoczucie. Przewieziono go do szpitala na badania. Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinforomwa, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję