Reklama

Kościół

Poznań: Wspólnie ratujmy życie ciężko chorej Mai

Maja Rutkowska urodziła się 06.02.2021 roku. W drugiej godzinie swojego życia z powodu dużego spadku saturacji została przewieziona specjalistyczną karetką do szpitala klinicznego na oddział kardiologiczny.

[ TEMATY ]

pomoc

Maja Rutkowska - Uratuj życie Majki/facebook

Tam po szczegółowych badaniach okazało się, że Maja urodziła się całkowicie bez tętnicy płucnej, a zamiast niej jej ciało wytworzyło sieć drobnych jak włosy naczynek prowadzących od serca do płuc. To tak zwane Mapca'sy.(całe rozpoznanie to Atrezja zastawki płucnej typ 4) nie są wystarczające by zapewnić dziewczynce odpowiedni dopływ natlenowanej krwi. Majeczka jest niedotleniona i funkcjonuje na saturacjach, które dla zdrowego człowieka okazałyby się śmiertelne (74-76 % saturacji).

Od pierwszych dni życia dziewczynka i jej rodzice są stałymi gośćmi szpitala. Czasem dłużej na podleczenie, a czasem tylko na tradycyjną kontrolę. W Dzień Matki, 26 maja dziewczynka zaczęła umierać na rękach swojej mamy, która rozpoczęła reanimację. Lekarze przeprowadzili operację paliatywną, tworząc zespolenie dwóch największych naczynek, by poprawić przepływ krwi. Na chwilę pomogło, ale w dalszym ciągu jest to życie w niepewności i stresie. W naszym kraju jedyne co można zrobić to przedłużyć życie paliatywne. Jednak lekarze z Stanford mogą trwale pomóc Mai poprzez wykonanie rekonstrukcji tętnicy. Brakuje jednak funduszy. Tamtejsi lekarze, zakwalifikowali już Maję do operacji.

Na ten moment Maja w stałych godzinach otrzymuje leki nasercowe, rozrzedzające krew. Mają na celu niedoprowadzenia do zakrzepicy. Przez całą dobę Maja jest obserwowana, czy ma prawidłowy oddech, czy zdarzają się bezdechy, zasinienia. Dziewczynkę trzeba stale obserwować, by w razie potrzeby zdążyć jej pomóc. Jedynie operacja jest w stanie przywrócić Maję do normalnego życia i przywrócić rodzicom radość.

Reklama

WIĘCEJ INFORMACJI Zobacz

Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej na poniższe dane:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297

Tytułem: Cel charytatywny - Maja Rutkowska

2022-02-16 10:21

Ocena: +10 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: akcja pomocy dla Dominika 20 zł za 1 mm

W niedzielę, 13 listopada w kościołach stacyjnych Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia nastąpiło symboliczne zamknięcie bram miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Tomasza z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku: mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym. Czynnym lecz nienarzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca kilku przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień - w miarę jak ich przybywa, a chęć ich wyliczania staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być święty, ale zgryźliwi starcy to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym...

CZYTAJ DALEJ

Przezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję