Reklama

Polska

Biskup polowy odwiedził żołnierzy i funkcjonariuszy na granicy z Białorusią

Biskup polowy Wiesław Lechowicz odwiedził wczoraj żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy z Białorusią. Bp. Lechowiczowi towarzyszyli gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz płk Piotr Fajkowski, dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

[ TEMATY ]

Białoruś

bp Wiesław Lechowicz

wojsko-polskie.pl

Bp Wiesław Lechowicz odwiedził pięć przygranicznych posterunków i podziękował żołnierzom za służbę na rzecz ochrony granic. Odwiedził też placówkę Straży Granicznej w Bobrownikach. Podkreślił, że jest pod wrażeniem ofiarności żołnierzy, którzy w warunkach polowych pełnią służbę od wielu tygodni.

– Jestem wdzięczny księżom kapelanom, którzy wspierają żołnierzy poprzez sprawowanie Mszy św., spowiedź świętą, ale także i rozmowę, czy nawet samą obecność. Wizyta na granicy umocniła mnie w przekonaniu, że żołnierze wykonują bardzo ważną funkcję. Pogłębiła też moją świadomość potrzeby modlitwy w ich intencji. Jestem przekonany, że ich służba w tym miejscu jest niezwykle potrzebna Polsce – powiedział bp Lechowicz.

Ordynariusz wojskowy dodał, że życzył żołnierzom, aby ich służba na granicy trwała tak krótko, jak pozwolą na to okoliczności.

W wywiadach poprzedzających ingres do katedry polowej Wojska Polskiego biskup Wiesław Lechowicz zapowiadał, że w pierwszym tygodniu po ingresie (odbył się 12 lutego) wybierze się na granicę, aby odwiedzić żołnierzy pełniących służbę na wschodzie Polski.

2022-02-17 13:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Para prezydencka uczciła pamięć polskich żołnierzy poległych na Monte Cassino

CZYTAJ DALEJ

Święty Ambroży

CZYTAJ DALEJ

Kraków: dominikańska akcja “Ciacho za ciacho” zbliża się wielkimi krokami

2022-12-07 17:55

[ TEMATY ]

Kraków

dominikanie

hocpicjum

Adobe.Stock

Już 11 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej “Ciacho za ciacho” organizowanej przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie “Beczka”. Inicjatywa ta powstała w 2003 roku. Wydarzenie najczęściej odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku, przed Wielkanocą oraz przed Bożym Narodzeniem, w klasztorze oo. dominikanów w Krakowie Całkowity dochód z akcji zawsze jest przeznaczany na wsparcie organizacji niosących szeroko rozumianą pomoc potrzebującym.

Hasło najbliższej edycji brzmi “Wiele dla Niewielkich”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na Krakowskie Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera. Jest to hospicjum domowe, którego podopiecznymi są najmłodsi pacjenci, zmagający się z nieuleczalnymi chorobami. Dzieło to zapewnia każdemu choremu opiekę medyczną oraz psychologiczną w jego domu, gwarantując potrzebny sprzęt i aparaturę w znajomym, komfortowym i bezpiecznym środowisku. Hospicjum zajmuje się opieką perinatalną już od poczęcia, pomocą przy nagłej chorobie dziecka, a także wspiera rodziny cierpiące po jego odejściu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję