Reklama

Kościół

Od 3 do 11 marca potrwa ogólnopolska nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie

Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie rozpocznie się 3 marca a zakończy 11 marca - w przededniu 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski - poinformowała archidiecezja przemyska.

[ TEMATY ]

nowenna

powołanie

Karol Porwich/Niedziela

Hasłem nowenny są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza: "Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo".

Jak zaznaczył w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej metropolita przemyski abp Adam Szal, słowa te, wypowiedziane przez Jezusa do apostołów, są "niezwykle aktualne".

"To Jezus wzywa i posyła. Do Niego więc kierujemy nasze wołanie, czując się w obowiązku wypraszać łaskę powołania dla dobrych pasterzy, osób konsekrowanych i misjonarzy. Czynimy to w trosce o zbawienie dusz oraz w poczuciu odpowiedzialności za przekaz Dobrej Nowiny, tak bardzo potrzebnej i wyczekiwanej zarówno przez ludzi wierzących, jak i zagubionych oraz poszukujących" - podkreślił.

Abp Szal przypomniał, że 12 marca 2022 r. minie 400 lat od przyjęcia święceń kapłańskich przez św. Andrzeja Bobolę - patrona Polski. "Wiele razy doświadczaliśmy Jego orędownictwa w dziejach naszego narodu i naszej archidiecezji. Dlatego wierząc w jego przemożne wstawiennictwo przed Bogiem, pomni na wspomnienie przyjętych przez niego święceń kapłańskich, odwołując się do obecnych, trudnych czasów, potrzebujących zgody i jedności, biorąc wreszcie pod uwagę radykalizm życia św. Andrzeja, tak bardzo potrzebny jako przykład współczesnym powołanym, w czwartek, 3 marca 2022 r. rozpoczniemy w archidiecezji przemyskiej nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, patrona Polski" - napisał.

Zastrzegł, że wspomniana inicjatywa duszpastersko-powołaniowa obejmie cały kraj. "Wierni w Polsce zjednoczą się we wspólnym błaganiu Boga, aby posłał robotników na żniwo swoje".

Podziel się cytatem

Reklama

Poinformował, że 12 marca, w dzień 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie odbędą się główne uroczystości modlitewne.

"Proszę duszpasterzy, aby we wszystkich parafiach naszej archidiecezji, podjęli modlitwę nowennową i w niedzielę poprzedzającą jej rozpoczęcie, poinformowali o niej parafian w ogłoszeniach duszpasterskich. Zachęcam także wszystkich wiernych, Wyższe Seminarium Duchowne, Dzieło Pomocy Powołaniom, +Margaretki+, zgromadzenia zakonne, aby włączyli się w tę modlitwę w swoich domach rodzinnych i wspólnotach życia zakonnego" - zaapelował.

Z okazji nowenny przygotowane zostały specjalne materiały duszpasterskie, zawierające teksty modlitw codziennych i rozważań na każdy dzień nowenny, litanię do św. Andrzeja Boboli a dodatkowo także rozważania Drogi Krzyżowej ze św. Andrzejem Bobolą. Autorem tych materiałów duszpasterskich jest ks. prałat Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.(PAP)

Autorka: Iwona Żurek

iżu/ mir/

2022-02-18 07:18

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Dzieciątka Jezus na Jasnej Górze

Maryjo, Matko Adwentowego oczekiwania, módl się za nami! – wołają także wraz z wiernymi w Kaplicy Matki Bożej, paulini. W ostatnie dni Adwentu ojcowie i bracia z Jasnej Góry uczestniczą we wspólnotowej Mszy św. roratnej o godz. 6.00. Dotychczas mnisi modlili się w chórze zakonnym, za klauzurą klasztoru.

Dziś Mszy św. przewodniczył o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu, który podkreślił, że „rozpoczynamy kolejny adwentowy dzień, czas przygotowania na spotkanie z naszym Panem Jezusem Chrystusem” a w tych dniach „szczególnie chcemy przyjąć wezwanie św. Jana Chrzciciela, by nasze życiowe ścieżki prostować dla Pana, który przychodzi szczególnie poprzez wsłuchanie się w słowo Boże oraz osobiste spotkanie w Eucharystii”.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jan Zmarzły

2022-12-02 09:13

Karol Porwich /Niedziela

1 grudnia 2022 roku
po ciężkiej chorobie
odszedł do Pana

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję