Reklama

Kościół

"Młodzi z wizją" – zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W dniach 25-27 luty w Siedlcach odbyło się zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Prezydium KSM podsumowało swoje działania, wybrano też nowych przedstawicieli władz na kolejne dwa lata.

[ TEMATY ]

KSM

KSM w Polsce/Facebook

Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży XV kadencji tworzą: Martyna Gieleta (KSM Archidiecezji Lubelskiej) – przewodnicząca, Adam Sołtys (KSM Diecezji Tarnowskiej) – zastępca przewodniczącego, Jakub Nowak (KSM Diecezji Siedleckiej) - zastępca przewodniczącego, Daria Pańczyszyn (KSM Diecezji Legnickiej) – sekretarz, Kinga Bartoszewska (KSM Diecezji Pelplińskiej) – skarbnik, ks. dr Andrzej Lubowicki - asystent generalny KSM.

Ponadto odbyły się wybory do Krajowej Komisji Rewizyjnej, której skład przedstawia się następująco:

Podczas sobotniej Mszy świętej pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego , przewodniczącego Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, zostało posłanych 11 nowych Instruktorów KSM. Ich zadaniem będzie szerzyć misję ewangelizacji wśród młodych.

Reklama

Członkowie Krajowej Rady podczas spotkania pt. ”Młodzi z wizją” z bp. Adamem Babem, delegatem KEP ds. KSM, pracowali nad wizją rozwoju i kierunków działalności Stowarzyszenia na kolejne lata.

W związku z obecną sytuacją na Wschodzie podczas zebrania została przedstawiona nowa modlitewna forma akcji „Polak z Sercem dla pokoju”. Reagując na aktualną sytuację na Ukrainie Krajowa Rada apeluje o włączenie się w nieustającą modlitwę, którą można zadeklarować za pośrednictwem strony polakzsercem.pl oraz dołączenia do konkretnych zorganizowanych form wsparcia odpowiednich do bieżących potrzeb.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Głównym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła poprzez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości oraz zasad we wszystkich dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.

2022-02-27 22:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

89. Diecezjalny Dzień Orłów

[ TEMATY ]

KSM

Diecezjalny Dzień Orłów

Dominika Wołoszczak

Młodzi ludzie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej spotkali się w przeddzień wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, aby uroczyście obchodzić swoje święto patronalne i przyjąć przyrzeczenie nowych członków.

W sobotnim spotkaniu udział wzięło blisko 70 osób. Centralną częścią 89. Diecezjalnego Dnia Orłów była Eucharystia, którą w kościele pw. św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Kamil Kasztelan.

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

Najgorsza współczesna zabawka. Telefon w ręce od najmłodszych lat

2023-01-30 13:09

[ TEMATY ]

porady

smartfon

Adobe Stock

Coraz częściej spotykany obrazek to dziecko w wózku, które zamiast przyglądać się światu rzeczywistemu, skupia się na tym wirtualnym. Lekarze wielu specjalności ostrzegają, że to pułapka, która może mieć konsekwencję na resztę życia dziecka. Dowiedz się, jakie.

Jak wynika z raportu „Nastolatki 3.0”, opublikowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfona ok. 12 godzin na dobę, częściowo z powodu zdalnych lekcji, które zajmowały ponad 7 godzin dziennie. Niemniej jednak czas spędzany przez młodzież i coraz młodsze dzieci w sieci rośnie z roku na rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję