Reklama

Kościół

"Młodzi z wizją" – zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W dniach 25-27 luty w Siedlcach odbyło się zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Prezydium KSM podsumowało swoje działania, wybrano też nowych przedstawicieli władz na kolejne dwa lata.

[ TEMATY ]

KSM

KSM w Polsce/Facebook

Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży XV kadencji tworzą: Martyna Gieleta (KSM Archidiecezji Lubelskiej) – przewodnicząca, Adam Sołtys (KSM Diecezji Tarnowskiej) – zastępca przewodniczącego, Jakub Nowak (KSM Diecezji Siedleckiej) - zastępca przewodniczącego, Daria Pańczyszyn (KSM Diecezji Legnickiej) – sekretarz, Kinga Bartoszewska (KSM Diecezji Pelplińskiej) – skarbnik, ks. dr Andrzej Lubowicki - asystent generalny KSM.

Ponadto odbyły się wybory do Krajowej Komisji Rewizyjnej, której skład przedstawia się następująco:

Podczas sobotniej Mszy świętej pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego , przewodniczącego Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, zostało posłanych 11 nowych Instruktorów KSM. Ich zadaniem będzie szerzyć misję ewangelizacji wśród młodych.

Reklama

Członkowie Krajowej Rady podczas spotkania pt. ”Młodzi z wizją” z bp. Adamem Babem, delegatem KEP ds. KSM, pracowali nad wizją rozwoju i kierunków działalności Stowarzyszenia na kolejne lata.

W związku z obecną sytuacją na Wschodzie podczas zebrania została przedstawiona nowa modlitewna forma akcji „Polak z Sercem dla pokoju”. Reagując na aktualną sytuację na Ukrainie Krajowa Rada apeluje o włączenie się w nieustającą modlitwę, którą można zadeklarować za pośrednictwem strony polakzsercem.pl oraz dołączenia do konkretnych zorganizowanych form wsparcia odpowiednich do bieżących potrzeb.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Głównym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła poprzez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości oraz zasad we wszystkich dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.

2022-02-27 22:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KSM powiększyło szeregi

Niedziela kielecka 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

KSM

Stopnica

Arch.

KSM-owicze i goście na spotkaniu w Stopnicy

KSM-owicze i goście na spotkaniu w Stopnicy

Spotkania w parafii Stopnica zaczęli rok temu. W uroczystość Chrystusa Króla złożyli przyrzeczenia przed bp. Janem Piotrowskim i stali się członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Na spotkaniach zgłębiamy prawdy wiary i poznajemy siebie samych. Młodzi chętnie uczestniczą w różnorodnych katechezach w oparciu o ogólnopolski program KSM. Wprowadzają one w istotę formacji chrześcijańskiej i ogólnoludzkiej i odpowiadają na pytania, jak powinien żyć członek KSM, jakimi wartościami ma się kierować w życiu. Młodzi chcą przychodzić, słuchają, chcą wiedzieć, zadają pytania, przyznają, że nauka Kościoła jest ciekawa, inna niż prezentują to choćby media, którymi żyją. Zdarza się, że sami przygotowują katechezy dla pozostałych członków grupy. Do KSM włączyła się młodzież od 14. do 20. roku życia – mówi ks. Mateusz Szostak, wikariusz z parafii Stopnica i asystent KSM, który opiekuje się młodymi.

CZYTAJ DALEJ

Kolęda 2023 - od drzwi do drzwi czy na zapisy?

2022-12-08 14:11

[ TEMATY ]

kolęda

Karol Porwich/Niedziela

Kolęda od drzwi do drzwi czy zapisy? Zapraszanie przez formularz czy w zakrystii? Czy należy zbierać ofiary pieniężne w czasie kolędy czy składać anonimowo na tacę w kościele? A może w ogóle nie zbierać pieniędzy podczas kolędy? O kolędowej praktyce w diecezji rzeszowskiej i nowych propozycjach mówi ks. Tomasz Nowak, rzecznik kurii biskupiej w Rzeszowie, w rozmowie z Iwoną Kosztyłą.

Iwona Kosztyła (Radio Via): W komunikatach kurii diecezjalnej w Rzeszowie z ostatniej niedzieli pojawiła się informacja, że kolęda odbędzie się w formie znanej przed epidemią. Co to oznacza w praktyce?

CZYTAJ DALEJ

Strzegom. Realizują program duszpasterski

2022-12-08 21:37

[ TEMATY ]

Strzegom

ks. Piotr Sipiorski

ks. Mirosław Benedyk

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Ks. dr Piotr Sipiorski, wikariusz strzegomskiej bazyliki, od zaledwie kilku miesięcy jest dekanalnym duszpasterzem młodzieży, a już odnalazł wspólny język z młodymi w sprawach wiary i Kościoła.

Ks. Piotr jest doświadczonym pedagogiem i katechetą. Jeszcze przed wstąpieniem do seminarium z powodzeniem pracował zawodowo jako nauczyciel w jednej z wałbrzyskich szkół. - Umiejętność nawiązywania kontaktów i relacji z dziećmi oraz młodzieżą sprawia, że i w pracy duszpasterskiej jest odrobinę łatwiej. Choć w dzisiejszych czasach praca nad wiarą młodych to wielkie wyzwanie nie tylko dla katechetów, ale przede wszystkim dla rodziców - mówi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję