Reklama

Kościół

Bp Włodarczyk: życie z Bogiem nie polega tylko na skrupulatnym przestrzeganiu przykazań

„Życie z Bogiem nie polega tylko na skrupulatnym przestrzeganiu przykazań. Jest odpowiedzią miłości na Miłość” – mówił w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze bp Krzysztof Włodarczyk podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

[ TEMATY ]

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Msza św. na Jasnej Górze poprzedziła Kolegium Moderatorów, które było ostatnim punktem, trwającej od piątku 47. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. – Bóg pragnie, byśmy byli nie tyle doskonali, ile ufni w Jego moc. Jeżeli wierzę w Niego, to pozostałe przykazania będą tylko konsekwencją pierwszego i naszej odpowiedzi na Jego miłość. Owe przykazania można przyjąć i traktować jak poręcze, których człowiek trzyma się w życiu. One są drogowskazami, prowadzącymi do wieczności – dodał.

Według biskupa Krzysztofa Włodarczyka człowiek staje się bogaty, gdy wchodzi na drogę Jezusa, przyjmuje Jego styl życia. – Trzeba wejść na drogę krzyża, ofiary, miłości, służby Bogu i bliźniemu. W nauczaniu papieży słyszymy: Kościół, który nie służy, służy do niczego. Ojciec Święty Franciszek zaprasza nas do nawrócenia pastoralnego. Mamy wyjść z pewnych schematów, ustaleń, założeń duszpasterskich. Dać się zaskoczyć działaniu Ducha Świętego, oczywiście w pełnym posłuszeństwie – mówił do księży Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Żucie, dodając, że najniebezpieczniejszą pokusą jest zniechęcenie, a tym samym zadowolenie się przeciętnością.

2022-02-28 11:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy my widzimy, że świat się pali i ludzie giną z braku wiary?

[ TEMATY ]

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

„Czy my widzimy, że świat się pali i ludzie giną z braku wiary? – pytał bp Krzysztof Włodarczyk w trakcie Mszy św. odprawionej w Białce Tatrzańskiej. Dodał, że za „często myślimy o tym, jak inni na nas patrzą, zamiast biec im na ratunek”.

Eucharystia w starym kościele należącym do parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Białce Tatrzańskiej, pod przewodnictwem Delegata KEP ds. Ruchu Światło-Życie dla Oazy Rodzin, stała się okazją do postawienia pytania o wiarę. – Cuda są tam, gdzie jest wiara – zauważył biskup, zachęcając obecnych, by docenili skarb, jaki otrzymali na chrzcie świętym. – To właśnie dzięki wierze wchodzimy w relacje ze Zmartwychwstałym Panem – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Zgłębiają liturgię

2023-02-05 08:23

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

KODAL

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii

Łagów Lubuski

Katarzyna Krawcewicz

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie prowadziła w Łagowie w dniach 30 stycznia – 5 lutego rekolekcje specjalistyczne dla młodzieży.

KODAL, czyli Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii, w tym roku przebiegał pod hasłem Desiderio Desideravi. Jest to tytuł ogłoszonego przez papieża Franciszka listu apostolskiego o liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Zakończył się pierwszy etap akcji poszukiwawczej w kopalni Pniówek

2023-02-05 18:59

[ TEMATY ]

kopalnia

Karol Porwich/Niedziela

Artur Koch, kierownik kopalnianej stacji ratowniczej, i jego ekipa

Artur Koch, kierownik kopalnianej stacji ratowniczej, i jego ekipa

W niedzielę po południu zakończył się pierwszy etap akcji w kopalni Pniówek, której celem było dotarcie do siedmiu górników i ratowników górniczych, zaginionych pod ziemią po ubiegłorocznej katastrofie oraz wydostanie ich ciał na powierzchnię.

Rozpoczęty w sobotę rano i zakończony w niedzielę po godz. 16 pierwszy etap prac miał formę akcji ratowniczej, podczas której zastępy ratownicze po przewietrzeniu podziemnych wyrobisk wybudowały nowe tamy izolacyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję