Reklama

Watykan

Watykan: trzeba uniknąć eskalacji konfliktu

To, co należy obecnie uczynić, to przede wszystkim zaprzestać używania broni i powstrzymać walki, ale nade wszystko unikać eskalacji. A pierwszą eskalacją jest eskalacja słowna” - powiedział watykański sekretarz stanu, kard. Pietro Parolin, w wywiadzie dla programu informacyjnego telewizji włoskiego episkopatu Tg2000 na temat wojny na Ukrainie.

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Najbliższy współpracownik Ojca Świętego zauważył, „że kiedy zaczyna się stosowanie pewnych słów i wyrażeń, to zaogniają one jedynie atmosferę i w sposób naturalny i niepostrzeżenie prowadzą do użycia innych środków, takich jak śmiercionośna broń, której działanie widzimy obecnie na Ukrainie".

Kardy. Parolin podkreślił, że Stolica Apostolska jest gotowa, by służyć jako mediator. Dodał, że działa ona na kilku poziomach: Poziom religijny to wezwanie do wytrwałej modlitwy, aby Bóg obdarzył pokojem tę udręczoną ziemię i włączenie wiernych do tej zgodnej modlitwy. Jest też aspekt humanitarny, przede wszystkim za pośrednictwem Caritas i diecezji, które są bardzo zaangażowane w przyjmowanie uchodźców z Ukrainy.

Do tego dochodzi jeszcze dostępność inicjatyw na poziomie dyplomatycznym. „Zaoferowaliśmy, jak powiedział Papież, gotowość Stolicy Apostolskiej do pomocy w każdy sposób, aby powstrzymać broń i przemoc oraz wynegocjować rozwiązanie. A na całym świecie podejmowane są w tej dziedzinie różne próby” – powiedział telewizji włoskiego episkopatu sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

2022-03-07 13:24

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież mianował nowego sekretarza episkopatu Włoch

[ TEMATY ]

Watykan

Trishhhh / Foter.com / CC BY

Ojciec Święty mianował ordynariusza diecezji Cassano allo Jonio w Kalabrii, 65-letniego bpa Nunzio Galantino sekretarzem generalnym ad interim Konferencji Episkopatu Włoch. Oznacza to, że nie opuści on diecezji, którą kieruje. Jednocześnie papież Franciszek mianował arcybiskupem Nueva Segovia na Filipinach, dotychczasowego biskupa Alaminos, 63- letniego Marlo M. Peralta oraz dwóch biskupów pomocniczych Seulu, stolicy Korei Południowej. Są to 51-letni ks. Timothy Yu Gyoung-chon oraz o rok straszy karmelita, o. Peter Chung Soon-taek.

CZYTAJ DALEJ

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Zrozumieć siebie

Czterdzieści osób wzięło udział w adwentowej Akademii Dojrzewania w Rokitnie.

To rekolekcje dla młodzieży połączone z warsztatami. Myśl przewodnia tej edycji brzmiała „Zrozumieć siebie”. Okazuje się, że zrozumienie samego siebie, swoich działań, reakcji, uczuć może być jednym z największych wyzwań, nie tylko dla młodego człowieka. Uczestnicy przyglądali się swoim emocjom, myślom, przeżyciom, słuchali konferencji o sumieniu. Rozmawiali o tym, skąd pochodzą (bycie dzieckiem Boga) oraz dokąd zmierzają (powołanie). Pomagali im w tym animatorzy, ks. Łukasz Malec oraz psycholog Justyna Dziadura. Uczestnicy próbowali zrozumieć siebie nie tylko od strony psychologicznej, ale i z Bożej perspektywy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję