Reklama

Kościół

Watykan: Polacy modlili się o pokój na Ukrainie

„O Boże skrusz ten miecz co siecze” – powiedział podczas porannej Mszy św. w bazylice watykańskiej przy grobie św. Jana Pawła II, ksiądz Adam Sycz. Rektor Papieskiego Instytutu Polskiego w Rzymie przewodniczył Eucharystii sprawowanej przez około 50 kapłanów, modlących się w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.

[ TEMATY ]

modlitwa

Watykan

Ukraina

Ks. Daniel Marcinkiewicz

W swojej homilii kaznodzieja zwrócił uwagę, że naród ukraiński jest dziś zagrożony zagładą. Zaważył, że niemal każda epoka ma swoich faraonów, którzy powodowani pychą, lub obłędną filozofią próbują szukać wielkości tam gdzie jej nie ma i niszczą domy, grabią, zawłaszczają terytoria, zabijają ludzi.

Przypomniał, że nasza Ojczyzna w swoich dziejach w nie raz doświadczała takich tragedii, dlatego tym łatwiej zrozumieć nam dramaty naszych sąsiadów. Zawsze w takich sytuacjach szukaliśmy oparcia w Bogu. Dlatego w usta naszych sąsiadów z Ukrainy włożył pieśń jaką śpiewali żołnierze Armii Krajowej: „O, Panie, któryś jest na niebie, Wyciągnij sprawiedliwą dłoń! Wołamy z wszystkich stron do Ciebie, o wolny dom, pokoju woń! O Boże skrusz ten miecz co siecze kraj do wolnej nam ojczyzny wrócić daj, by stał się twierdzą nowej siły nasz dom nasz kraj!”.

2022-03-10 08:47

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ONZ/ Ambasador Szczerski: Mamy świadomość, że rozstrzyga się przyszłość pokoju na wschodzie Europy

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

ONZ

Steve Cadman / Foter / CC BY-SA

Atmosfera podczas czwartkowej Rady Bezpieczeństwa ONZ była napięta, bo wszyscy wiedzą, że rozstrzyga się kwestia pokoju lub konfliktu na Ukrainie i na wschodzie Europy - powiedział PAP ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.

Jak stwierdził, wystąpienie sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena było działaniem w ramach "dyplomacji prewencyjnej".

CZYTAJ DALEJ

Petrosillo: wizyta papieża w Afryce może rzucić światło na obecne tragedie

2023-02-01 18:21

[ TEMATY ]

Kongo

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Mówimy o dwóch kryzysach niestety zapomnianych i trwających już od dłuższego czasu” – podkreśla Marta Petrosillo, dyrektor ds. komunikacji w Caritas Internationalis zapytana o sytuację w Demokratycznej Republice Konga oraz Sudanie Południowym. Kraje, do których wybiera się Papież, przeżywają czas wewnętrznych konfliktów oraz ubóstwa. Ponieważ w mediach o tych problemach się nie wspomina, wizyta Franciszka może stanowić ważny punkt przypominający o przeżywanych tam tragediach.

W obu afrykańskich państwach lokalne Caritas usiłują wspierać cierpiącą ludność. Poza doraźną pomocą humanitarną chodzi również o działania mające doprowadzić do stabilizacji. Wskazuje na to, na przykładzie Konga, Marta Petrosillo, która niedawno spotkała się z głównymi odpowiedzialnymi za działalność Caritas w tych dwóch afrykańskich krajach.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 21:41

Biuro Prasowe AK

    Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

    - Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku za to wielkie dobro, jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń, nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję