Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Odpust i wizytacja kanoniczna w parafii katedralnej

Tegoroczny odpust w parafii katedralnej zbiegł się z pasterską wizytacją kanoniczną. Była to podwójna okazja do uczczenia współpatrona parafii i patrona diecezji.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Katedra Świdnicka

Świdnica ‑ Katedra

ks. Mirosław Benedyk

Kanonicy Kapituły Katedralnej podziwiali efekty prac renowacyjnych w katedrze świdnickiej

Kanonicy Kapituły Katedralnej podziwiali efekty prac renowacyjnych w katedrze świdnickiej

Wszystkie wydarzenia od 7 do 9 maja odbyły się w obecności biskupa świdnickiego. Już w sobotę rano pod przewodnictwem bp Marka Mendyka kanonicy kapituły katedralnej podziwiali kunsztowny remont nawy głównej kościoła katedralnego. W godzinach popołudniowych błogosławieństwo do nowych funkcji otrzymali lektorzy, ceremoniarze i nadzwyczajni szafarze.

W niedzielę na pierwszej Mszy św. sprawozdanie duszpastersko – gospodarcze przedstawił biskupowi proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Piotr Śliwka, podkreślając wykonane w ostatnich latach historyczne prace renowacyjne. Podczas kolejnych Mszy św. biskup głosił słowo Boże, wybierzmował młodzież oraz spotkał się z dziećmi, z grupami parafialnymi i przedstawicielami rady parafialnej. W miedzy czasie rozmawiał z kapłanami i obserwował ich posługę. W poniedziałek w liturgiczną uroczystość św. Stanisława bp Mendyk spotkał się z 22 pracującymi na terenie parafii katechetami dzieląc z nimi smutki i radości katechizowania w szkole.

Podsumowaniem była Msza św. odpustowa, w czasie której biskup świdnicki podkreślił, że Św. Stanisław jest dobrym pasterzem, ale też jest wzorem chrześcijanina, któremu wiara nie pozwoliła na obojętne przyglądanie się i na pobłażanie złu. - Św. Stanisław był radykalny, bo przecież trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi – mówił bp Mendyk. 

2022-05-09 23:22

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zacznijmy Adwent z biskupem w katedrze

[ TEMATY ]

adwent

bp Marek Mendyk

nieszpory

Świdnica ‑ Katedra

ks. Mirosław Benedyk

Katedralny wieniec adwentowy

Katedralny wieniec adwentowy

W sobotę 27 listopada o godz. 17.00 bp Marek Mendyk w katedrze świdnickiej będzie przewodniczył uroczystym Nieszporom I Niedzieli Adwentu.

Do wspólnej modlitwy zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Świdnicy, ale i księża, siostry, bracia i wierni świeccy, którzy pragną liturgicznie rozpocząć czas przygotowania do przyjścia Jezusa na świat.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Nie marnuj żywności!

2022-12-06 19:05

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

W gospodarstwach domowych rocznie marnuje się ok. 3 milionów ton żywności. Dużo kupujemy i dużo wyrzucamy, a przecież marnowanie jedzenia to grzech. Małą podpowiedź w tej kwestii daje nam ks. Witold Hyla, proboszcz z wrocławskiej Kleciny.

Po raz kolejny zaglądamy na klecińską plebanię, aby poznać recepturę na pasztet, który możemy uzyskać z tzw. odzysku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję