Reklama

Kościół

Watykan: 3 lipca papieska Msza z Kongijczykami mieszkającymi w Rzymie

3 lipca, w dniu, który miałem celebrować w Kinszasie chciałbym odprawić w bazylice św. Piotra Mszę św. z rzymską wspólnotą Kongijczyków – zapowiedział Franciszek podczas audiencji dla uczestników kapituły generalnej Misjonarzy Afryki (Ojców białych).

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

„Niestety, z wielką przykrością musiałem przełożyć moją podróż do Konga i Sudanu Południowego. Rzeczywiście, w moim wieku nie tak łatwo jest wyruszyć na misję! Ale wasze modlitwy i przykład dodają mi odwagi i jestem przekonany, że będę mógł odwiedzić te ludy, które noszę w sercu. W najbliższą niedzielę postaram się odprawić Mszę św. z udziałem rzymskiej wspólnoty kongijskiej. Oj, nie tydzień później, w niedzielę 3 lipca, w dniu w którym miałem celebrować w Kinszasie. Zaniesiemy Kinszasę do św. Piotra i tam będziemy celebrować z wszystkimi rzymskimi Kongijczykami, których jest wielu! – zapowiedział Franciszek.

2022-06-13 14:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: asteroida nazwana imieniem jezuity-astronoma

[ TEMATY ]

Watykan

astronomia

Adobe Stock

Odkryty w 2001 r. asteroida będzie nosić imię jezuity - astronoma z watykańskiego obserwatorium o. Chrisa Corbally’ego. Jest on 11 członkiem Towarzystwa Jezusowego, od którego pochodzi nazwa planetoidy. Astroida 119248 Corbally okrąża słońce w ciągu niemal czterech lat.

Ten fragment skały o średnicy około półtora kilometra odkrył Roy Tucker z Laboratorium Technologii Obrazowania na Uniwersytecie Arizony. Prowadził on szeroką współpracę z watykańskimi astronomami, między innymi w tworzeniu aparatów fotograficznych z matrycą CCD do robienia cyfrowych zdjęć ciał niebieskich w watykańskim Laboratorium Zaawansowanej Technologii oraz teleskopów używanych przez o. Corbally’ego w obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Arizony.

CZYTAJ DALEJ

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

2023-02-02 22:37

o. Filip Czub OFM

Na modlitwie zebrali się przedstawiciele wspólnot zakonnych z okolicznych klasztorów

Na modlitwie zebrali się przedstawiciele wspólnot zakonnych z okolicznych klasztorów

    - Tylko wewnętrznie przemienieni, nawróceni, będziemy znakiem dla innych. Tylko wtedy wypełnimy nasze powołanie – mówił o. Teofil Czarniak OFM podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice kalwaryjskiej z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. W modlitwie wzięli udział przedstawiciele wspólnot zakonnych z okolicznych klasztorów.

    Uroczysta Msza św. rozpoczęła się od procesji ze świecami oraz poświęcenia gromnic. Na początku Eucharystii wszystkich zebranych w bazylice przywitał o. Gracjan Kubica OFM, kustosz sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję