Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Wakacyjne czuwanie Wojowników z ks. Jerzym Kozłowskim

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, tak i czasie wakacyjnego wypoczynku przez ulice biskupiego miasta w Męskim Różańcu przeszli członkowie wspólnoty Wojowników Maryi.

Tym razem modlitewne czuwanie wraz z Mszą Świętą, w zastępstwie za ks. Pawła Traczykowskiego – diecezjalnego opiekuna Wojowników Maryi, poprowadził nowy wikariusz parafii katedralnej, ks. Jerzy Kozłowski. W swojej homilii kapłan odniósł się do wspominanego tego dnia w liturgii święta Przemienienia Pańskiego i wyjaśnił, że dopiero na Górze Tabor apostołowie ujrzeli Chrystusa w pełni Boskiej chwały.

– Co więc sprawia, że my nie możemy oglądać i doświadczać Boga? – pytał zebranych. – To grzech, który oddziela nas od Boga, zasłania nam Jego oblicze i sprawia, że się Go boimy. Przypomnijmy sobie, co się stało w raju. Gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, to po usłyszeniu kroków Boga przechadzającego się po ogrodzie, od razu się ukryli. Obawiali się, że Bóg ich ukarze – wskazywał. Dodał również, że tak samo jak pierwszych rodziców, Stwórca szuka także i współczesnego człowieka, gdyż chce się mu ukazać. Jezus w swym posłannictwie zostawił ludziom Ewangelię, którą ks. Jerzy nazwał „jedyną drogą zmierzającą do Boga”.

Po zakończonej Eucharystii wierni wraz z ks. Jerzym wyruszyli w stronę Rynku, w modlitwie wynagradzając Niepokalanemu Sercu za grzechy świata. Nabożeństwo zwyczajowo zakończyło się pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

xmb

xmb

2022-08-07 07:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pasterka w katedrze: Radością Boga jest …

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Świdnica ‑ Katedra

ks. Mirosław Benedyk

bp Marek Mendyk podczas Pasterki w kościele katedralnym

bp Marek Mendyk podczas Pasterki w kościele katedralnym

Zejście z tronu i wejście w sam środek nędzy człowieka – z takim przesłaniem bp Marek Mendyk witał w czasie Mszy św. pasterskiej niebieską Dziecinę.

Po symbolicznym jej przyniesieniu do ołtarza, biskup świdnicki sprawował Eucharystię, w czasie której wielokrotnie nawiązywał do znaczenia tej postaci.

CZYTAJ DALEJ

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

"Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną" - brzmi oświadczenie LP, opublikowane na stronie Lasów.

CZYTAJ DALEJ

Nie marnuj żywności!

2022-12-06 19:05

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

W gospodarstwach domowych rocznie marnuje się ok. 3 milionów ton żywności. Dużo kupujemy i dużo wyrzucamy, a przecież marnowanie jedzenia to grzech. Małą podpowiedź w tej kwestii daje nam ks. Witold Hyla, proboszcz z wrocławskiej Kleciny.

Po raz kolejny zaglądamy na klecińską plebanię, aby poznać recepturę na pasztet, który możemy uzyskać z tzw. odzysku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję