Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych/Kłodzko. Konferencje rejonowe księży

Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego, duchowieństwo diecezji świdnickiej spotkało się wraz z biskupami, aby usłyszeć aktualne wskazania do pracy duszpasterskiej.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Kłodzko

konferencja rejonowa

ks. Mirosław Benedyk

Spotkanie w Wałbrzychu odbyło na terenie parafii Podwyższenia Krzyża świętego

Spotkanie w Wałbrzychu odbyło na terenie parafii Podwyższenia Krzyża świętego

Coroczne spotkania odbywające się pod koniec wakacji, służą koordynacji działań duszpasterskich i katechetycznych w nowym roku szkolnym. Zarówno na konferencji w Wałbrzychu, jak i w Kłodzku, gościem specjalnym był ks. Wiesław Kamiński. Dyrektor wydziału duszpasterskiego Łódzkiej Kurii Metropolitalnej podczas wykładu przedstawił duszpasterskie znaczenie zakończonego niedawno diecezjalnego etapu synodu biskupów, podkreślając, że synod ma być sposobem życia Kościoła i jego funkcjonowania w drodze.

Wcześniej bp Marek Mendyk przewodnicząc liturgii godzin zwrócił uwagę na niezbywalną wartość człowieka, podkreślając, że na swoją wartość się nie zapracowuje.

Wartościowym się po prostu jest. Nie potrzeba się dowartościowywać, ponieważ do wartości, którą się ma, nie możemy nic dodać, ani ująć.

Podziel się cytatem

Na zakończenie spotkania, dyrektorzy poszczególnych wydziałów kurialnych, a także dyrektor Caritas i rektor seminarium, przedstawili zgromadzonym aktualne komunikaty. Proboszczowie i wikariusze usłyszeli, że mają odchodzić od duszpasterstwa o charakterze usługowym, a przechodzić do typu duszpasterstwa inspirowanego.

Bp Marek Mendyk podziękował także kapłanom, za solidarność i wsparcie w ostatnim trudnym czasie, jednocześnie podkreślając, aby w rozmowach ze świeckimi, w szkole, na parafii, rozmawiać i nie bać się trudnych tematów.

2022-08-31 15:34

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszkańska triada

Niedziela świdnicka 42/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

franciszkanie

Kłodzko

odpust parafialny

Krystyna Smerd

Uroczystość odpustowa zgromadziła wszystkie grupy parafialne

Uroczystość odpustowa zgromadziła wszystkie grupy parafialne

Odpust parafialny, uczczenie założyciela oraz udzielenie sakramentu bierzmowania, złożyły się na uroczystość 3 października u kłodzkich franciszkanów.

To wyjątkowy rok dla Zakonu Braci Mniejszych, którzy świętują jubileusz 800-lecia obecności świeckich naśladowców św. Franciszka z Asyżu w świecie. Z tego też powodu do parafii Matki Bożej Różańcowej przybył bp Marek Mendyk.

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do modlitwy za parafie: ich drzwi muszą stać otworem

2023-01-30 16:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną. Ich drzwi muszą stać otworem dla wszystkich. Papież Franciszek mówi o tym w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

CZYTAJ DALEJ

Polska pokazała, że można być żywą Ewangelią dla Ukrainy.

2023-01-30 21:43

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Leon Dubrawski

Biskup Leon Dubrawski

Od prawie roku Ukraina dzielnie broni się przed inwazją rosyjską. Od samego początku Polacy dzielnie wspierają naród ukraiński. O pomocy Ukrainie, wdzięczności Polakom i trudzie wojny opowiada biskup Leon Dubawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej oraz wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.

Od początku wojny Polacy otworzyli swoje serca i domy, aby pomagać mieszkańcom Ukrainy w ciężkim dla nich czasie wojny. Czy prawie rok od rozpoczęcia wojny ta pomoc nadal jest udzielana?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję