Reklama

Wiadomości

Drugi dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Drugi dzień Forum Ekonomicznego rozpoczęło wystąpienie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W swoim wystąpieniu poruszył takie tematy, jak: kryzys energetyczny, inflacja, kryzys bezpieczeństwa. Podkreślił, że zadaniem rządu jest podjęcie natychmiastowych działań, które mają na celu wsparcie obywateli, przedsiębiorców. Takie działania muszą być podejmowane nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i na świecie.

[ TEMATY ]

Karpacz

Forum Ekonomiczne

ks. Waldemar Wesołowski

Premier zauważył, że takie działania podejmowane są zdecydowanie za wolno, dlatego też Polska domaga się od Komisji Europejskiej zwiększenia tempa działań, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa energetycznego.

ks. Waldemar Wesołowski

- Obniżenie cen energii elektrycznej jest dziś racją stanu Polski, racją stanu Unii Europejskiej – mówił Premier Morawiecki.

Podkreślił także konieczność wsparcia krajów zachodu dla Ukrainy w wygraniu wojny. Mówił zarówno o wsparciu militarnym, jak i finansowym. – Musimy tutaj mówić jednym głosem. Bo to jest kwestia także naszego bezpieczeństwa – przekonywał.

ks. Waldemar Wesołowski

Reklama

Podczas sesji plenarnej, która odbyła się po wystąpieniu Premiera podjęto temat: Przyszłość zaczyna się dziś: kształtując postpandemiczny ład. Uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, że kryzys związany z wojną w Ukrainie, kryzys energetyczny, kryzys żywnościowy to są tematy, które obecnie określają naszą rzeczywistości.

Paneliści zwrócili uwagę na rosnące zainteresowanie młodego pokolenia neomarksizmem. Podkreślili konieczność określenia nowych zasad ochrony zdrowia, zwłaszcza w odniesieniu do starzejącego się społeczeństwa. Mówili też o potrzebie myślenia nie tylko o dobru jednostki, ale też o dobru wspólnym, dobru całych społeczeństw. Do tego zaś potrzebni są nowi liderzy, nowa jakość w polityce.

ks. Waldemar Wesołowski

2022-09-07 18:52

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu

[ TEMATY ]

Forum Ekonomiczne

Arachiwum organizatorów

Forum Ekonomiczne w Karpaczu to coroczne spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej, którego organizatorem jest Instytut Studiów Wschodnich. Na przestrzeni swojej trzydziestoletniej historii projekt ewoluował z małej konferencji w międzynarodową platformę wymiany myśli.

Świat dotknęły w ciągu ostatnich dwóch lat silne wstrząsy na skutek epidemii Covid-19. Dzisiaj mierzymy się z jej gospodarczymi, i społecznymi skutkami. Okoliczności wojny w Ukrainie odsuwają jednak na dalszy plan kwestie związane z dystrybucją szczepionek, czy ujednoliceniem zasad certyfikacji.

CZYTAJ DALEJ

Papież prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie

2023-01-29 13:20

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

papież Franciszek

pokój dla Ukrainy

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie.

Drodzy bracia i siostry. Z wielkim smutkiem przyjmuję wiadomości napływające z Ziemi Świętej, w szczególności o śmierci dziesięciu Palestyńczyków, w tym kobiety, zabitych podczas izraelskich antyterrorystycznych akcji wojskowych w Palestynie; oraz o tym, co wydarzyło się w pobliżu Jerozolimy w piątek wieczorem, kiedy siedmiu izraelskich Żydów zostało zabitych przez Palestyńczyka, a trzech zostało rannych, gdy wychodzili z synagogi. Zwiększająca się z dnia na dzień spirala śmierci zamyka jedynie nieliczne iskierki zaufania, które istnieją między oboma narodami. Od początku roku w wymianach ognia z izraelską armią zginęły dziesiątki Palestyńczyków. Apeluję do obu rządów i społeczności międzynarodowej o natychmiastowe i bezzwłoczne znalezienie innych dróg, które obejmują dialog i szczere poszukiwanie pokoju. Módlmy się o to, bracia i siostry.

CZYTAJ DALEJ

Białe szaleństwo

2023-01-30 09:23

Ks. Tomasz Lis

Grupa młodzieży z parafii pw. św. Jana Chrzciciela odpoczywała oraz nabierała umiejętności narciarskich i łyżwiarskich podczas zimowiska w Zakopanem.

Uczestnicy wyjazdu, to młodzież skupiona w różnych grupach działających przy parafii. Towarzyszył im ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii oraz s. Tomasza Jaroszkiewicz. Każdy dzień zimowiska rozpoczynała Msza św. oraz wspólna modlitwa. – Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również jeszcze lepsza integracja naszej młodzieży. Stąd tak zorganizowaliśmy czas, aby była modlitwa, zabawa i wspólne spędzanie czasu. Pierwszego dnia cześć uczestników pobierała pierwsze lekcje jazdy na nartach na stoku „Ugory”, zaś inni doskonalili swoje umiejętności w jeździe na łyżwach. Wieczorem był czas na spotkanie formacyjne oraz gry planszowe. Drugiego dnia narciarze szlifowali swoje umiejętności na stoku, druga grupa szalała na lodowisku, a trzecia na śnieżnej ślizgawce. Wieczór spędziliśmy na spotkaniu formacyjnym i dyskusji – mówił ks. Tomasz Lis.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję