Reklama

Niedziela w Warszawie

Artyści, wspólnoty, duchowni młodzieży...

​ Uwaga! Już 17 września odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Qulturalne Bierzmowanie.

2022-09-14 09:53

[ TEMATY ]

Dobre Miejsce

QB

Archiwum Organizatorów

Wydarzenie odbędzie się w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na Bielanach. Rozpocznie je Msza św. o godz. 9:00.

Qulturalne Bierzmowanie to spotkania ewangelizacyjne artystów z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie QB jest uzupełnieniem katechez przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania poprzez zorganizowanie koncertu muzyki chrześcijańskiej ze świadectwami w lokalnym Domu Kultury przy współpracy z lokalnymi wspólnotami. Dodatkowymi elementami wydarzenia są inscenizacje teatralne, wywiady oraz prezentacje multimedialne. Ponadto spotkanie poza świątynią jest okazją do pokazania młodzieży, że życie i wiara to dwa uzupełniające się światy.

Do tej pory w całej Polsce odbyło się w sumie ponad kilkanaście spotkań QB, w których uczestniczyło ponad 2000 młodych. - Naszym marzeniem jest by pewnego dnia inicjatywa QB mogła objąć wszystkie diecezje w Polsce - mówi Emil Niedziński autor i lider projektu.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają duchownych i świeckich liderów wspólnot. A także osoby którym bliska jest formacja młodych oraz organizatorów wydarzeń dla młodzieży do podsumowania dotychczasowych osiągnięć QB.

Program spotkania w „Dobrym Miejscu”:

​ 9:00 - 10:00 Eucharystia

​ 10:00 - 11:00 Blok 1: Świeccy i Artyści

• Wprowadzenie, Wyzwania i owoce QB -Emil Niedziński, koordynator krajowy QB

• Skąd pozyskać nowe zespoły do QB? Fundacja Chrześcijańskie Granie - Michał Guzek

• Czy można organizować wydarzenia kulturalno-religijne w objektach samorządowych? Przepisy, które umożliwiają taką aktywność. Rola muzyki chrześcijańskiej w przestrzeni publicznej - Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa

• Warszawa równa dla wszystkich - Stanisław Dratkiewicz, radny m.st. Warszawy

• Dyskusja panelowa, pytania, odpowiedzi

• Paneliści: Bogusław Łopuszański, dyrektor Domu Kultury "Arsus", Barbara Galicz, burmistrz Tarczyna, Karol Nowacki, zespół Rock and Fire, koordynator QB w diecezjach (kaliskiej, włocławskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, bydgoskiej),  Urszula Bednarczyk, zespół BeU, koordynator QB w diecezjach (lubelskiej, sandomierskiej, zamojsko- lubaczowskiej),

Reklama

Przerwa kawowa (15 min)

​ 11:15 - 12:15 Blok 2: Wspólnoty

• Aby działać potrzebujemy się poznać i komunikować - o networkingu w Kościele opowie Weronika Romanik, liderka MIM (Międzywspólnotowej Integracji Młodych)

• Postcresima- Ewangelizacja oczami artysty - Artur Decyk, perkusista, wychowawca, ewangelizator

• Skauci Europy -charakterystyka -Stanisław Tabisz

• Ruchu Światło-Życie -charakterystyka, jak założyć nową wspólnotę?

• Inne wspólnoty

Przerwa kawowa (15 min)

​ 12:30-13:30 Blok 3: Duchowni

• QB oczami Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Kryteria eklezjalności wspólnot (dynamika ad intra, ad extra) - ks. Łukasz Przybylski

• Rola kleryków w moderowaniu inicjatyw ewangelizacyjnych. QB, muzyka chrześcijańska jako narzędzie ewangelizacji - ks. Aleksander Michalak, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie

• Rola katechety w aranżowaniu duszpasterstwa młodzieży oraz w organizacji QB- Mikołaj Grudziński- muzyk, katecheta

• Rola muzyki chrześcijańskiej w duszpasterstwie młodzieży. Czy artyści powinni pobierać honorarium? - ks Bogusław Jankowski Fundacja Chrześcijańskie Granie.

Paneliści: ks. dziekan ursuski Zbigniew Sajnóg, ks. dziekan lasecki Grzegorz Jankowski, ks. dziekan tarchomiński,

​ 14:00 - 15:00 Koncert zespołu Rock and Fire

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O św. Charbelu w Dobrym Miejscu

Katolickie Centrum Kultury na Bielanach zaprasza na film o świętym mnichu z Libanu. Po projekcji spotkanie z ks. prof. Markiem Starowieyskim.

„Film wspaniały! Wszystko w nim współgra tworząc spójny i urzekający w swej prostocie obraz. Z mocą i pasją (...) opowiada historię życia świętego Charbela. Mój pierwszy film libański - i od razu olśnienie. Nie napiszę niczego więcej, poza jednym: gorąco polecam” – m.in. takie opinie pojawiły się na portalach filmowych po pierwszych pokazach „Świętego Charbela”.

CZYTAJ DALEJ

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej diecezji

2022-09-29 08:57

[ TEMATY ]

diakonat

diakonat stały

archidiecezja.pl

Chcemy podjąć w naszej diecezji przygotowania do rozpoczęcia formacji mężczyzn do diakonatu stałego zarówno żonatych, jak i tych, którzy chcą pozostawać w bezżenności, a doświadczają łaski powołania do diakonatu – zapowiada biskup kielecki Jan Piotrowski w komunikacie wystosowanym do wiernych.

Biskup przypomina w nim znaczenie charyzmatów w Kościele, w którym „Chrystus działa przez ludzi”.

CZYTAJ DALEJ

„La Croix”: prezydent Francji u papieża 24 października

2022-09-29 12:57

[ TEMATY ]

Francja

materiał prasowy

Niecały rok po swej ostatniej wizycie w Watykanie prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie spotka się z papieżem Franciszkiem. Według francuskiego dziennika katolickiego „La Croix”, do audiencji u papieża ma dojść 24 października.

Szef państwa francuskiego przyjął zaproszenie Wspólnoty Sant’Egidio (św. Idziego) do udziału w kolejnym organizowanym przez nią dorocznym spotkaniu przedstawicieli religii świata w duchu Asyżu. Tegoroczna edycja odbędzie się w Rzymie w dniach 23-25 października pod hasłem „Wołanie o pokój – religie i kultury w dialogu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję