Reklama

Kościół

Ekonomia papieża Franciszka - debata ekspercka

Instytut Katolickiej Nauki Społecznej zaprasza do udziału w debacie eksperckiej pt. Ekonomia Papieża Franciszka, która odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Cafe Ludwik przy ul. Wspólnej 25.

[ TEMATY ]

Franciszek

materiał prasowy

Debata ma na celu aktywizację społeczeństwa w duchu Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Pragniemy poruszać aktualne tematy społeczne, stosując metodę od teorii do praktyki.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za zainteresowanie naszą inicjatywą. Jeżeli chcieliby Państwo osobiście uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 14 listopada 2022 r. na adres: festiwalkns@civitaschristiana.pl.

W debacie wezmą udział:

Reklama

Adam Zych, Fundacja Projekt PL

Piotr Ziemecki, Portal Katolicki siejmy.pl

Agata Ślusarczyk, Gość Niedzielny

Maciej Szepietowski, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

Dyskusja będzie również transmitowana za pośrednictwem kanału Civitas Christiana TV na YouTube pod linkiem: http://civitaschristiana.ebo.pl/.

2022-11-09 14:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Papież wyrusza w niedzielę w drugą podróż do Europy Środkowej

[ TEMATY ]

Franciszek

Episkopat News

Papież Franciszek po raz drugi od początku swego pontyfikatu wyrusza w niedzielę w podróż do Europy Środkowej, pięć lat po swej wizycie w Polsce. W dniach od 12 do 15 września odwiedzi stolicę Węgier - Budapeszt, a następnie pojedzie na Słowację.

W 34. zagraniczną podróż Franciszek udaje się ponad dwa miesiące po poważnej operacji jelita, po której w ciągu kilku tygodni rekonwalescencji odzyskał siły.

CZYTAJ DALEJ

Nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania w diecezji kaliskiej

2023-02-05 09:27

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Karol Porwich/Niedziela

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w diecezji kaliskiej będzie odbywało się zgodnie z nową instrukcją. Przygotowanie młodzieży ma trwać dwa lata, a jego celem jest przypomnienie podstawowych praw życia chrześcijańskiego, zintensyfikowanie życia religijnego i pomoc w odnalezieniu się w we wspólnocie Kościoła, w szczególności pomoc w odkrywaniu powołania życiowego.

Inicjatorem powstania instrukcji jest biskup kaliski Damian Bryl, który zauważył potrzebę ujednolicenia sposobu przygotowania do sakramentu bierzmowania w diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: formacja do kapłaństwa ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą

2023-02-06 20:04

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

flickr.com/episkopatnews

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Formacja ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą i ciągłej pracy nad sobą - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu na rozpoczęcie trzydniowej Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP. Główny temat obrad to „Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego”.

W homilii Prymas Polski podkreślił, że podczas sesji prelegenci będą pochylać się nad ludzkim i duchowym wymiarem etapu propedeutycznego. - Jak zapisaliśmy we wskazaniach dotyczących programu formacyjnego na etapie propedeutycznym, „na drodze całego tego etapu konieczne jest ukierunkowanie działań wychowawczych na dwa zasadnicze cele: podjęcie metodycznej i systematycznej formacji ludzkiej na podstawie kompetentnego i wnikliwego rozeznania wychowawczego, a zarazem położenie właściwych fundamentów dla życia duchowego, co oznacza przyjęcie wiary w Jezusa Chrystusa” – zaznaczył abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję