Reklama

Niedziela Świdnicka

Adwent 2022

Wałbrzych. Młodzież przygotowała kalendarz adwentowy [konkurs]

Młodzi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP wraz ze swoim duszpasterzem ks. Bartoszem Kocurem opracowali świetną pomoc duszpasterską, zachęcającą do owocnego przeżycia nadchodzącego adwentu.

[ TEMATY ]

adwent

Wałbrzych

kalendarz adwentowy

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Młodzież z wałbrzyskiego duszpasterstwa "Razem"

Młodzież z wałbrzyskiego duszpasterstwa

Kalendarz w swojej grafice przypomina smartfonową aplikację, w której każdego dnia otrzymujemy SMS od Pana Boga. W pierwszej wiadomości znajdzie się siglum biblijne, czyli skrócony zapis odsyłający do konkretnego fragmentu Ewangelii z danego dnia. W drugiej wiadomości znajdują się pytania, które służą pomocą w rozważaniu słowa Bożego. Trzecia wiadomość zawiera intencję i zachętę do modlitwy w tej właśnie sprawie. Ostatnia wiadomość to odliczanie czasu do Bożego Narodzenia.

To nie pierwszy duszpasterski pomysł działającej od ponad dwóch lat wałbrzyskiej wspólnoty młodzieżowej „Razem”. Wcześniej młodzi wraz z ks. Bartoszem przygotowywali i rozdawali różańce z prośbą o modlitwę w intencji powołań. Pisali także listy do parafian ponawiając prośbę o wsparcie modlitewne w intencji nowych i świętych kandydatów do kapłaństwa i zakonu. Na miniony wielki post także wydali specjalny kalendarz, który cieszył się dużą popularnością nie tylko w Wałbrzychu.

Jak opowiada „Niedzieli Świdnickiej” opiekun grupy, adwentowy kalendarz powstał w celu owocniejszego przeżycia Adwentu i lepszego przygotowania się do świąt Narodzenia Pańskiego. Nie bez znaczenia jest także zaangażowanie młodzieży i umacnianie wspólnoty.

Ks. Bartosz Kocur zatroszczył się, by kalendarze można było nabyć nie tylko w wałbrzyskich parafiach, ale i większych ośrodkach duszpasterskich diecezji.

archiwum prywatne

Kalendarze Adwentowe 2022

Kalendarze Adwentowe 2022

Kalendarz jest dostępny w następujących parafiach:

DZIERŻONIÓW – Maryi Matki Kościoła,

NOWA RUDA – św. Mikołaja, Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

KŁODZKO – Podwyższenia Krzyża Świętego

Reklama

PIŁAWA GÓRNA – św. Marcina z Tours

STRZEGOM – Św. Piotra i Pawła

ŚWIDNICA – św. Andrzeja Boboli, Ducha Świętego, NMP Królowej Polski, Katedra św. Stanisława i św. Wacława

ŚWIEBODZICE – św. Brata Alberta Chmielowskiego

WAŁBRZYCH - Niepokalanego Poczęcia NMP, Św. Aniołów Stróżów, Św. Józefa Robotnika, Św. Wojciecha, Św. Piotra i Pawła

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE – św. Anny.

Kalendarz Adwentowy wygrać mogą także czytelnicy Niedzieli Świdnickiej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ile dni liczy tegoroczny Adwent? Odpowiedzi prosimy kierować sms’em na nr 791-283-543

2022-11-20 00:17

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek u św. Marty: Adwent to czas dążenia do pokoju

[ TEMATY ]

adwent

Graziako/Niedziela

Okres Adwentu jest czasem sposobnym do budowania pokoju w naszej duszy, w rodzinie i w świecie – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Ojciec Święty zauważył, że budowanie pokoju jest trochę podobne do naśladowania Boga. Wymaga stawania się pokornymi, nie obmawiania innych i nie ranienia ich. W swojej refleksji Franciszek wyszedł od czytań liturgicznych wtorku pierwszego tygodnia Adwentu (Iz 11,1-10; Łk 10,21-24). Podkreślił, że w słowach Izajasza można dostrzec obietnicę, iż nadejdą czasy, gdy Pan zaprowadzi pokój, a wszystko to jest opisane trochę sielankowo: „wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał”. Oznacza to – wyjaśnił papież - że Jezus przynosi pokój, który może zmienić życie i historię. Dlatego jest nazywany „Księciem Pokoju”.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

17. rocznica sakry biskupiej metropolity wrocławskiego

2023-02-04 09:59

ks. Łukasz Romańczuk

Dziś przypada 17. rocznica sakry biskupiej naszego ks. abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego ordynariusza. Zachęcamy także do modlitwy o wierne i święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

Informacja o nominacji biskupiej została ogłoszona 21 grudnia 2005 r. w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie. Uroczystość święceń biskupich zorganizowano 4 lutego 2006 r. w archikatedrze katowickiej Chrystusa Króla. Mszy św. przewodniczył ówczesny metropolita krakowski abp Stanisław Dziwisz, a konsekratorami byli metropolita katowicki abp Damian Zimoń (dziś biskup senior), biskup tarnowski Wiktor Skworc (obecnie metropolita katowicki) i biskup legnicki Stefan Cichy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję