Reklama

Świat

Watykan apeluje o uwolnienie nigeryjskich uczennic

Watykan przyłączył się do apelu o uwolnienie muzułmańskich uczennic uprowadzonych w Nigerii. Potępił jednocześnie ten „kolejny akt strasznej przemocy”, sianej w tym kraju przez terrorystów z islamskiego ugrupowania Boko Haram.

[ TEMATY ]

Watykan

MARGITA KOTAS

Watykański rzecznik podkreślił, że porwanie niewinnych dziewcząt budzi też ogromne współczucie, nie wiadomo bowiem jak wielkim upokorzeniom, jakiej przemocy, fizycznej i duchowej, zostały one poddane przez oprawców. „Przyłączamy się do apeli o ich uwolnienie i jak najszybsze przywrócenie do normalnego życia” – powiedział ks. Federico Lombardi. Zapewnił też o modlitwie za Nigerię, by jak najszybciej położyć kres trwającemu tam konfliktowi i odrażającemu terroryzmowi, będącemu źródłem tak wielu cierpień.

W czasie ostatnich dwóch napadów islamiści uprowadzili ponad dwieście licealistek. Podobne porwania miały miejsce także w ubiegłym roku i wiele ofiar do tej pory nie wróciło do swych domów. Tymczasem w obawie przed kolejnymi porwaniami zamknięto w Nigerii liczne szkoły. „Przerażająca strategia zastraszania stosowana przez rebeliantów, którzy w ten sposób chcą pokazać, że żadne inne wykształcenie poza islamskim nie jest dziewczętom potrzebne, zdaje się przynosić zamierzony przez nich skutek” – podkreśla abp Ignatius Kaigama. Nigeryjski hierarcha apeluje zarazem do władz kraju o zintensyfikowanie wysiłków celem uwolnienia dziewcząt oraz o zdecydowane stawienie czoła islamskiemu terroryzmowi.

2014-05-08 19:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włoski dziennikarz: Franciszek odwrócił negatywny obraz Kościoła

[ TEMATY ]

Watykan

Franciszek

Grzegorz Gałązka

W ciągu dwóch lat swego pontyfikatu papież Franciszek „odwrócił negatywny obraz Kościoła”, jaki powstał w wyniku skandali seksualnych i niejasności wokół watykańskich finansów - uważa Massimo Franco z włoskiego dziennika „Corriere della Sera”. Opublikował on właśnie książkę „Il Vaticano secondo Francesco” (Watykan według Franciszka).

Jego zdaniem odwrócenie to dokonało się przede wszystkim dzięki wielkiemu osobistemu zaangażowaniu papieża w rozwiązywanie kwestii nadużyć seksualnych w Kościele, choć nie można zapominać o tym, co w tej sprawie zrobił już Benedykt XVI. Innym powodem jest podjęta przez Franciszka próba zreformowania finansów watykańskich.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z Patrickiem Kellym, przywódcą Rycerzy Kolumba

2022-12-03 12:47

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

kard. Kazimierz Nycz

Rycerze Kolumba

Metropolita warszawski rozmawiał w piątek z przywódcą międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba o pomocy Ukrainie. Rozmowa dotyczyła reakcji Kościoła i narodu polskiego na kryzys humanitarny związany z wojną za naszą wschodnią granicą.

Najwyższy Rycerz zaoferował wsparcie archidiecezji warszawskiej we wszelkich jej przedsięwzięciach dotyczących pomocy osobom poszkodowanym przez wojnę. Kelly zadeklarował, że organizacja zamierza wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne oraz podkreślił ważną rolę współpracy ludzi dobrej woli z Polski i Ukrainy przy wsparciu katolików ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję